קושי בהקמת עסק מהבית

caspi33

New member
מהו אימון עסקי ? הגדרה ותכנית אימון

בהמשך לשאלות שעלו בנושא - הגדרת אימון עסקי בקצרה ותכנית אימון עסקי של חברת "אפשר" אימון אישי + מקווה שההגדרות מבהירות את המונח ואשמח לפפרשנויות נוספות (רק להקפיד שיהיו קצרות ובעלות ערך לקוראים) אימון עסקי (Coaching) הוא מתודולוגיה אימונית שפותחה משילוב של שיטות ופילוסופיות רבות למודל שיחות, למידה ופעולות. האימון מאפשר לשפר תוצאות והישגים, מאפשר לך הזדמנות להתבונן לנתח וללמוד, להבין כיצד אתה חושב ומתנהל, לראות איפה אתה נמצא היום ולבחור לאן אתה רוצה להגיע, להציב יעדים ולפעול להשגתם. אימון עסקי - "אפשר" אימון אישי +
אימון עסקי בסיסי- אימון המאפשר התבוננות במצב הקיים (המצוי) והשגת בהירות על המקום אליו רוצים להגיע (הרצוי). את הפער מגבשים לתכנית פעולה עסקית ואישית בשילוב עם סדרה של שינויים או שיפורים בקיים כדי ליצור תנועה לעבר היעדים, תוך פתיחת אפשרויות חדשות ולימוד כלים. האימון עוסק בבניית חזון מניע לעסק תוך הבנת החוזקות והחולשות שלו ותרגומם של ערכים, עקרונות ורצונות למפת דרכים (DNA עסקי) המאפשרת התנהלות אפקטיבית, קבלת החלטות נכונה והתנהלות שיטתית לעבר יעדי העסק. המיקוד באימון הבסיסי הוא הפנים: העסק, האדם, הפעולות, דפוסי חשיבה מקדמים ותוקעים, המגבלות והאפשרויות. האימון הבסיסי כולל 10 מפגשים בני כשעה. אימון עסקי מתקדם- אימון עסקי מתקדם עוסק במנהיגות אישית, עקרונות של אנשים אפקטיביים במיוחד, אסטרטגיית WinWin , חדשנות ויצירתיות עסקית ובסוד- מדע ההתעשרות. מטרת האימון היא להבין באמת לאן רוצים להגיע ולהאיר את הדרך לשם. לצאת מהקופסא, ללמוד, להתפתח, לרכוש כלים ולצמוח תוך שימוש גם בידע וניסיון של אחרים ובנקודות ראות נוספות. המיקוד באימון המתקדם הוא הלמידה, חיזוק המנהיגות העסקית ופיתוח עסקי. שאול כספי מנהל פורום אימון עסקי

caspi33

New member
טיפים לניהול עסק

תשנו במחשבות שלכם את המלים "צריך" ו"חייב" למלה "רוצה". בין "צריך" ו"רוצה" יש הבדל ענק. "צריך" – זה משהו נסחב ודביק, כמו בילדות, כאשר ההורים אמרו "צריך להכין שיעורי בית". "רוצה" – זה משהו מהיר ומשמח: "אז איך אני רוצה לבדר את עצמי היום?", כמו בילדות, כאשר החלטתם יחד עם החברים שלכם במה תשחקו היום. אני מניח שברוב המקרים כאשר אתם חושבים על ביצוע של מטלה כלשהי, וברמה גלובאלית כאשר אתם מתכננים לעשות משהו משמעותי בחיים שלכם אתם אומרים לעצמכם בראש: "ובכן, אני צריך...", וכל הרצון לעשות משהו נעלם. אתם בעצמכם הורגים את הרצון ע"י אמירת המלה "צריך". המלה "חייב" גם משתייכת לקטגורייה הזאת. יש הרבה "חובות" מסביבנו. אתם חייבים לדאוג למשפחה, אתם חייבים לעבוד, אתם חייבים להיות אנשים הגונים. אבל האם אתם רוצים לעשות את כל זה אם אומרים לכם ש"אתם חייבים!" ברור שלא. הרי למעשה אתם לא חייבים שום דבר לאף אחד. נכון? באופן כללי, לגבי החיים שלכם המלים "צריך" ו"חייב" מונעות מכם התקדמות הלאה, כיוון שאתם ממש לא רוצים לעשות משהו שנכפה עליכם. גם אם אתם כפיתם זאת על עצמכם. הרי אתם אנשים חופשיים! אז איך יכול להיות שאדם חופשי חייב למישהו משהו? אדם חופשי לא צריך לעשות כלום. הוא עושה רק מה שהוא רוצה לעשות. ורק העניינים הללו גורמים לו הנאה. גורמים לכם הנאה. ברור שיש דברים שאתם צריכים לעשות ודברים שאתם חייבים לעשות. אבל המלים הן הכוח שיצר את העולם, הן מעוררות בכם את האנרגיה של ההתנגדות, ואתם דוחים את הסידורים שלכם לכמה שיותר זמן. מה לעשות? זה פשוט מאוד: תשנו במחשבות שלכם את המלים המשעממות "צריך" ו"חייב" למלה המיסטית הקלילה "רוצה". כאשר אתם מתחילים לחשוב על הדברים שעליכם לעשות, תגידו לעצמכם מראש:"אז מה אני רוצה לעשות עכשיו? אהה, לשטוף כלים כדי שאח"כ אוכל לאכול בכיף... מצוין!" או ככה:"איזו מטלה אני רוצה לבצע היום? אהה, אני אעשה את זה... מצוין! כאשר אני אבצע את המטלה הזו אני אתקרב עוד יותר לרגע שבו אני אזכר מי אני באמת. אני רוצה!!!". ייתכן שבהתחלה יהיה לכם קשה לחשוב בצורה זו. זה לא נורא. פשוט התרגלתם לחשוב באמצעות המושג "צריך" – זה רק הרגל, לא יותר מזה. על מנת להרגיל את עצמכם למשהו אחר, יספיק יום אחד בלבד.

ronenr123456

New member
קושי בהקמת עסק מהבית../images/Emo6.gif

שנים יש לי חלום להכנס לעבוד כאיש יחסי ציבור\תקציבאי במשרד פרסום שלחתי אולי 500 קו"ח מהם בקושי חזרו אלי 10 ותמייד התייחסו אליי בזלזול בשל העדר נסיון. כיום הנני עובד כאיש שיווק בעמותה חברתית,תפקיד סביר,אבל מעדיף להיות מנהל שיווק,רק לצערי הבוס לא סופר אותי או אפילו חושב שאני מתאים לתפקיד. אגב לפני שנה כשלא עבדתי החלטתי לפתוח משרד ליחסי ציבור,פרסום,שיווק אפילו הכנתי כרטיסי ביקור והייתי בפורומים בתחום. פה ושם יש פניות של לקוחות לסיוע ממני,העניין שברגע שהם מגלים שיש לי חוסר נסיון הפגישה הופכת ללא רלוונטית חשבתי לצרף שותף,אך תמיד זה אנשים הוא לא מהתחום,או שרלטנים,או עם נסיון שרוצים לפחות 80 אחוז רווח מכל עיסקה 1.איך להתגבר על הבעייה הזאת ולהצליח בהקמת העסק? 2.האם כדאי לצרף שותף,או בכלל לעבוד עם מישהו על בסיס שותף פעולה,או שכיר עם תלוש מסודר? 3.האם בכלל להתחיל לבד? אשמח לסיוע,וטיפים ממכם הגולשים בעלי נסיון,ומנהל הפורום

yaelaha1

New member
טיפים להקמת עסק עצמאי בשוק תחרותי

שלומות ronenr123456, אם ברצונך להקים לעצמך עסק של one man show - אתה עצמך - בשוק תחרותי (כולם כאלה, לא?) וסגור כמו עולם היח"צ, [אבל לא רק!] אני מציעה לך ענות על השאלות הבאות: * במה אתה ייחודי? (למשל, בעל יכולת הקשבה נדירה, יצירתי, בעל יחסי אנוש מעולים, רצון עז לנתינה ועזרה) * במה אתה שונה ממתחריך בתחום? (למשל, צעיר, רענן, נקי משיטות עבודה מסורבלות וקיבעון מחשבתי, שבו לוקים לעיתים ה"ותיקים", מלא בהתלהבות ואמביציה להצליח ולהוכיח את עצמך, בעל קשרים רבים במגוון תחומים תומכים) * מה הייתרונות שלך? מה אתה יכול להציע ללקוחות הפוטנציאליים שלך שהמשרדים הגדולים לא? (למשל, מחירי הכרות נמוכים מהממוצע בשוק, עסקת חבילה הכוללת מערך שירותים רחב במחיר אטרקטיבי, יחס אישי וליווי צמוד) לאחר מכן, שאל את עצמך: עם איזה סוג/ים של אנשים אני אוהב לעבוד? איז סוג של אנשים מוציאים ממני את המיטב וגורמים לי להרגיש נוח? ואז - מיהו קהל היעד שלי? עסקים קטנים? עצמאיים בתחילת דרכם? חברות גדולות? באילו תחומי עיסוק? אחרי שיהיו לך התשובות לכל השאלות תוכל להכין לעצמך כרטיס ביקור (לא הכרטיס הקטן והמוכר אלא מעין "על עצמי והעסק שלי") ואז תוכל להתחיל לחשוב על דרכים לפנות אל הקהל הפוטנציאלי שלך (יש מגוון רחב של אפשרויות פרסום בחינם באינטרנט, חלוקת עלונים בדיוור ישיר, שיחות טלפון יזומות וכו'). אם תרצה להמשיך והתייעץ תוכל לפנות אליי ישירות, יעל אהרונוביץ מאמנת אישית [email protected]

shoom12

New member
הקמת עסק

הי רונן, אני חושב שהדבר הראשון שאתה צריך לעסוק בו במקרה הזה, הוא דווקא המוצר. מה יש לך להציע? במה אתה טוב? מהם המיומנויות שלך? יכול להיות שכדי להקים עסק עצמאי בתחום שכתבת, עליך לעבוד שנה במקום גדול שיתן לך את הכלים וילמד אותך את מה שאתה צריך לדעת ואף חשוב מזה, יתן לך את הניסיון הדרוש לך להתחיל. אנשים שמשלמים כסף למישהו שיתן להם שירותי פרסום רוצים לשמוע על הצלחות העבר, לפני שהם משלמים לו כסף. גם אתה היית רוצה כך,לא? עוד אופציה שאני יכול להציע לך זה אולי להתחיל לעזור בפרסום של עסקים קטנים ובמחיר כניסה לשוק (כלומר מאד זול). אשמח לאמן אותך על הנושא, יוסי מלמד, מאמן אישי-עסקי.

coach miriam

New member
כל הדברים שכתבת הם מאוד יפים

ומאוד מתאימים לאימון אישי ולא הצלחתי לראות מזה במה נבדל האימון העסקי מאימון אישי, חוץ מזה שהחלפת את המילה אדם במילה עסק. האם מאמן שהוא טב בעל ניסיון רב באימון אישי ושאין לו שום ידע בעסקים וניהול עסק יכול גם הוא לעשות אימון עסקי?ואם לא...אנא הסבר מה מייחד את האימון העסקי...האם תפקידו של המאמן לתת הכוונה עסקית , עצות בניהול עסק, האם הוא צריך שתהיה לו התמצאות בכלכלה. זאת אומרת האם איש עסקים מוצלח שיכול לתת שפע עצות בנושא הצלחה בעסקים יכול להיות מאמן מתאים?

caspi33

New member
ההבדל בין אימון אישי ועסקי

הי, אימון הוא אימון = אפשרות לחשוב, להתבונן, לנתח, לבדוק תפיסות, לשים בהירות על דרך ומטרות, לפתוח דברים ועוד... ההבדל הוא בסוג האימון. אישי עוסק באדם, עסקי עוסק בעסק. מאמן חסר נסיון בעסקים יכול לאמן עסקית אפקטיבית בתחומים מסוימים הקשורים לדפוסי חשיבה והתנהלות או ליצור תהליכי חשיבה ויצירתיות בארגונים. לעומת זאת ישנם תחומים שדורשים ניסיון כמו פיתוח מוצרים, ניהול ותפעול שדורשים ניסיון עסקי. בתחומים אילו מאמן חסר ניסיון לא יתרום ידע לאימון וסביר להניח שלא יהיה אפקטיבי בנושאים כאלה. לגבי שאלתך - תפקיד המאמן הוא לא לתת עצות (זהו תפקידו של יועץ) אלא לעזור למתאמן להגיע לתובנות/עצות לעצמו. הכוונה עסקית איננה קשורה לאימון לטעמי למעט כלים מעולם האימון שיכולים לשמש הכוונה בהתאמת הכישורים והערכים של המנהלים לעסק והבנת היעדים והמטרות של העסק. איש עסקים מוצלח לא בהכרח יהיה מאמן מוצלח. מאמן מוצלח נדרש למכלול תכונות שלא בהכרח נמצאות אצל אנשי עסקים מצליחים. בברכה, שאול כספי מנהל פורום אימון עסקי

coach miriam

New member
לא לשם הויכוח

אלא כדי להבין לעומק ...אני מוצאת סתירה בדבריך וזה מבלבל אותי כתבת - לעומת זאת ישנם תחומים שדורשים ניסיון כמו פיתוח מוצרים, ניהול ותפעול שדורשים ניסיון עסקי ואז כתבת - תפקיד המאמן הוא לא לתת עצות ן- הכוונה עסקית איננה קשורה לאימון אז האם מתאמן גם בתחום העיסקי יכול להתאמן בנוגע לעסק שלו אצל מאמן לא עסקי ולקבל עצות תפעוליות בכל הנוגע לעסק שלו מאיש מקצוע בתחום יעוץ לעסקים ?

caspi33

New member
חידוד

מאמן אישי לא יכול ולא צריך לעשות כל דבר, או להיות מסוגל לכל מני יכולות בהכרח אלא להיות מסוגל לאמן את המתאמן לעבר יעדיו ולעבר פתיחת אפשרויות שלא נראו קודם. גם במישור האישי וגם במישור העסקי. כךשבוודאי ישנם תחומים בהם אתה רוצה להשיג ידע או מיומנויות אזי לא מדובר באימון כי אם לימוד או מסגרת ייעוץ מקצועית. רצוי שתחדדי את משמעות האימון. שותפות של המתאמן והמאמן עם פער (בין המצוי לרצוי), יעד ומטרה מוגדרת ומדידה שהוא רוצה להשיג ורצון אמיתי להתעמת עם שאלות וסיטואציות בחיים ובצורת החשיבה והפרשנות. אימון אינו כלי לכל דבר. והוא תחום בגבולות מגרש. אם אני רוצה ללמוד להתייעל בתפעול מכונות כדאי שאפנה ליועץ הנדסאי. אם אני רוצה לברר זהות וחזון עסקי ולהגדיר מטרות עסקיות והדרך להשגתן אז כדאי להסתייע במאמן עסקי. מרבית הבעיות של עסקים בינוניים וקטנים היא שהם מוקמים ונבנים באסטרטגיית הישרדות ואילתור ולא תכנון ומטרות מוגדרות. בברכה, שאול כספי מנהל פורום אימון עסקי

למעלה