קו תאורה בחצר

• פותח הנושא mb136
  • פורסם בתאריך

mb136

New member

שלום חברים

יש לי בגינה מספר נקודות שמחובר אליהן תאורת לד עם כבל מרכזי שממנו יוצאים לנקודות ולחיבור הפנסים.

בין כל נקודה לנקודה יש משהו כמו 10 מטר, אני רוצה להוסיף בינהם נקודה נוספת, כיצד ניתן לעשות זאת ?

מצ"ב תמונה של נקודה אחת.

תודה לעוזרים

קבצים מצורפים

• 661.jpg
    661.jpg
    KB 70.6 · צפיות: 5

רשר

Well-known member
מנהל

שלום חברים

יש לי בגינה מספר נקודות שמחובר אליהן תאורת לד עם כבל מרכזי שממנו יוצאים לנקודות ולחיבור הפנסים.

בין כל נקודה לנקודה יש משהו כמו 10 מטר, אני רוצה להוסיף בינהם נקודה נוספת, כיצד ניתן לעשות זאת ?

מצ"ב תמונה של נקודה אחת.

תודה לעוזרים
פשוט צא מהנקודה הקרובה עם הסתעפות נוספת (כ 5 מטר) ואל תנסה להתעסק עם הקו הראשי ויצירת עוד נקודת חיבור,
במידה והפנסים מוזנים משנאי גינה תקני (12V) אין כל בעיה לעבוד לבד,
אם השנאי מוגן מגשם אין צורך במפסק מגן (פחת),

G Gabi

Member
פשוט צא מהנקודה הקרובה עם הסתעפות נוספת (כ 5 מטר) ואל תנסה להתעסק עם הקו הראשי ויצירת עוד נקודת חיבור,
במידה והפנסים מוזנים משנאי גינה תקני (12V) אין כל בעיה לעבוד לבד,
אם השנאי מוגן מגשם אין צורך במפסק מגן (פחת),
מעניין.
להשתמש בכבל רגיל עבור ההסתעפות? בלי הגנה גרמית כלשהי והגנה מפני מזג אוויר?

רשר

Well-known member
מנהל
מעניין.
להשתמש בכבל רגיל עבור ההסתעפות? בלי הגנה גרמית כלשהי והגנה מפני מזג אוויר?
כבל חשמל חייב להיות מותקן בהתאם למקום בו הוא ימצא וכמובן לפי החוק,
החוק קובע שכבל בחצר פרטית חייב להיות מונח באדמה בעומק מינימלי 60 ס"מ (נראה לך הגיוני לחצר שלך?)
אבל אם הוא במתח 12V - כאן כבר עולה הצורך הפרטי בהגנה עליו מעבודות גינון (אין צורך להמתין למעדר הבא),
כמובן שהכבל צריך להיות מותאם ועמיד לסוג ההתקנה מחינת עמידות לאורך זמן במים,שמש, מכרסמים,,
בהתקנה על הקרקע עדיף צינור מגן אך שלא יהיה בגוון צינורות ההשקיה כי הטעות בהמשך יחיבו תיקון יקר יותר מסתם מופה תיקון למים,
להבא בתכנון מערכת חשמל לגינון עדיף קופסאות הסתעפות על הקיר בגובה 25 ס"מ לפחות מפני הקרקע, בנוסף לא מאחורי שיח ורד קוצני,
לחצר גדולה כדאי לחלק ליותר משנאי אחד גם אם ההדלקה משותפת בגלל מפלי מתח לאורך הכבלים,

G Gabi

Member
החוק קובע שכבל בחצר פרטית חייב להיות מונח באדמה בעומק מינימלי 60 ס"מ (נראה לך הגיוני לחצר שלך?)
הלוואי והייתה לי חצר ;-) :-D

תודה רבה על המידע!
תענוג לקרוא את תגובותיך וללמוד מהן. לאורך שנים [לא לחינם בחרתי סמיילי מהמערכת הישנה....]!

G Gabi

Member
להזמין חשמאלי שיעשה את העבודה בצורה ראויה. ובעיקר בעיקר - תקנית ובטוחה.
בטוחני שלא מתחשק לך חשמל לא תקין הנמצא על הקרקע/סמוך מאוד לפני הקרקע היכן שמשוטטים להם אנשים יחפים / כפכפים / סנדלים וכו'.
אם מדובר בהוספת נקודה בין שתי נקודות קיימות, סביר להניח שכל הציוד שצריך הוא קופסת חיבורים המתאימה לתנאי חוץ, מחברים ואולי תעלונת קצרה. אבל, מבלי לראות את המצב בשטח, לא ניתן לחוות דעה.

אגב, התמונה שצרפת, לא להיט גדול.
תיבת החיבורים החשופה היא רעיון מסוכן.
אם כבר תזמין חשמאלי, יש עצה שרשר כותב פה מידי פעם - מעגלי חשמל חוץ, הוא מציע להתקין להם ממסר פחת נפרד.

כך כתבו דני סנדרסון ואלון אולארצ'יק:
בן דוד שלי רצה לשחות / כדי לצוף קבוע
למד שחיה בהתכתבות / אצל מציל ידוע.
כשנכנס סוף סוף לים / תוך שניות הוא נעלם.
שניים קפצו אליו מיד / טובעים השניים מן האחד.

למעלה