קיבוע מדיח כלים

ronims

New member
קיבוע מדיח כלים

קיבלתי עם מדיח הכלים דף הוראות התקנה שיש בו רק תמונות ולא ממש ברור מה עושים ולמה. זה מדיח חצי אינטגרלי, אז בטח רוב ההוראות מתייחסות להתקנה של המדיח בתוך ארון. אותי מעניין רק מה לעשות כדי שהמדיח יפסיק לזוז כשפותחים את הדלת. מה מתוך רשימת המלאי בתמונה המצורפת מתייחס לקיבוע של המדיח ולא לחיבור שלו לדלת הארון? ומה עושים עם החלקים האלה על מנת לקבע את המדיח?
תודה

רשר

Well-known member
מנהל
חפש ברשת לפי דגם התנור את דף ה PDF עם הוראות ההתקנה

בכל מקרה אם תרצה עזרה נכונה ציין את הדגם והמספר המלא,
כך מחצי תמונה קשה להתיחס

ronims

New member
Bosch SPI50E92EU

לא מצאתי באינטרנט קובץ של המדריך להתקנה. אנסה לסרוק אותו

ronims

New member
תודה, אבל...

כבר צפיתי בסרטון אתמול ולא ברור לי למה הוא חיבר בהתחלה את החלק המתכתי לארון, איך זה עוזר?
אין לי אפשרות לחבר את הפלסטיקים בצדדים כי הארון רחב מדי בכמה מילימטרים שקריטיים לזה.
ניסיתי לשחק עם הרגליים של המדיח וזה גם לא עזר. חבל שהוא לא מדבר ומסביר למה הוא עושה את מה שהוא עושה כדי שאפשר לדעת איך לעשות את זה במקרה פרטי יותר.
צריך להרים יותר את הרגליים הקדמיות ולהוריד את האחורית? להיפך?
יכול להיגרם נזק למדיח אם לא מקבעים אותו?

מנקודת המבט שלי....
צפיתי בסרטון, הוא דיי מסביר מה לעשות.

אם הסרטון לא מדבר אליך מבחינת הבנת התהליכים שיש לעשות, הייתי ממליץ שתעזר באיש מקצוע. או, אם אתה בכל זאת רוצה לעשות לבד, תמקד את השאלות שלך.

ועוד, נראה לי שנקודת המוצא שהתקנה כזאת דורשת היא התאמת הארון למדיח, סטייה במידות מחייבת קודם כל את ההתאמה.

milch

New member
קיבוע מדיח

מידת החלל עבור מדיח 60 ס"מ צריך להיות 60.3-60.5 ס"מ.
לבקשתך, אפסח על כל הוראות ההתקנה למעט הקיבוע עצמו:
1. קבע את פחית מס'1 עם המסמרים כפי המתואר בהתחלת הסרט שצירפו בשירשור כאן.
מתחת לשיש חייב להיות גג הארון או לפחות פס רחב שקרוב לחזית.
2. הכנס את תותבי 9a למקומם בצידי גוף המכונה. בתוך התושבות יש בליטות בצורה של גרם מדרגות לולייני שיגרום לתותבים להכנס או לצאת. סובב וכוון את שני התותבים כדי להביא למצב שגוף המדיח יחליק פנימה במידה סימטרית לחלל שבארון.
3. החלק את המדיח למקומו כך שמישור פני הדלת יהיו במישור פני מסגרת הארון (ללא החזיתות) + 0.5 מ"מ. יהיה צורך להזיז את המדיח מעט תוך ביצוע ההידוק באמצעות שלושת הרגליים.
4. התחל להרים את גוף המדיח באמצעות הרגליים הקדמיות תוך שמירת איזון אופקי ואיזון עם הרגל האחורית (חור למברג באמצע בין הרגליים). שמור על מישוריות ומיקום החזית עד שהגוף יהיה מהודק ללוחית מסעיף 1.
5. לאחר שוידאת שהכל במקום ומכוון, קבע את המדיח עם הברגים 9b.
6. בהצלחה ואל תשכח לחזור ולספר איך הצלחת.
7. תתכונן נפשית להתקנת החזית והצוקל! צרף תמונות בבוא הזמן ותקבל את העזרה.

ronims

New member
תודה על התשובה המפורטת

הרוחב של הארון 45 ס"מ, והמדיח היה אמור להיות 44.8. נראה שהוא בעצם צר יותר ותותבי 9a לא נוגעים בכלל בארון. יש פתרון לזה?

milch

New member
אולי אתה מפספס משהוא?

אם הארון 45 זה אפילו "טוב מדי". הגומיות שבגובה המדיח אמורים ליצור אטימה בזמן הכנסתו למקום.
שים לב!!! התותבים נכנסים/יוצאים ע"י סיבובם בתוך התושבות שלהם! יכול להיות שאתה מחדיר אותם יותר מדי? בדוק שוב!

ronims

New member
נכון, נזכרתי שיש בעיה עם המידה של הארון

בחלק הפנימי שלו יותר יש מקום פנוי של 45 ס"מ בגלל צינורות שנכנסים לשטח של הארון ובגלל זה חיפשתי מדיח של 45 ס"מ גג, אבל בחלק הקדמי הרוחב הוא 47 ס"מ.

milch

New member
צר לי, אתה בסוג של בעיה

האם זה מקום שתוכנן עבור מדיח או שזה חלל בערך בגודל?
לא ברור מדוע צינורות לוקחים חלק מנפח הארון, לא אמור להיות כך.
אם החלל מיועד למדיח, הרי שנעשתה טעות חמורה בבניה/התקנה של הארונות.
הוספה של מירווחון נוסף של כ-1 ס"מ בכל צד מעץ או מפלסטיק אפשרית + שימוש בברגים ב-1 ס"מ ארוכים יותר, אך זו הבעיה הכי קטנה. כתוצאה מכך שהחלל גדול ב-2 ס"מ, לא תהיה אטימה של הגומיות וכיוון שהמדיח חצי-אינטגראלי, הרווח המיותר יוכל להיות מכוסה בצדדים רק ע"י חזית ברוחב מוגדל שבגובה תגיע רק עד פנל ההפעלה שבצדיו ישאר רווח.

ronims

New member
קניתי את המטבח מהדיירים הקודמים

בחלל הזה היה המדיח שלהם.
הבעיה של הרווח שאתה מדבר עליה היא רק בעיה אסתטית? או שזה משהו שיכול להפריע לקיבוע ולשימוש במדיח?

milch

New member
בעיקר בעיה אסטטית

במידה ותקבע את המדיח כמו שתארתי קודם בתוספת סוג של אילתור, הוא כמובן יהיה מקובע. כללית, המדיח יכול לתפקד גם ללא כל קיבוע. החיסרון היחיד כפי שתארת, הוא זז עם כל פתיחה/סגירה של הדלת.

למעלה