קניית דומיין ישראלי

קניית דומיין ישראלי

שלום,

בימים אלו אני בונה אתר שיהיה גם צד השרת עבור אפליקיציית מובייל הפונים לישראלים.
ממי מומלץ לקנות דומיין ישראלי?

חשבתי להריץ את האתרבאמזון או מעל google app engine .
האם יש יתרון לרוץ על שרת ישראלי? (אני כותב בScala או בפייתון, כך שhosting לא עוזר לי פה).

תודה,
אלכס

לא ברור אם אתה מדבר על דומיין (שם מתחם) או אכסון (המקום בו

יהיה השרת).

אם האכסון באותה רמה, יש יתרון לאכסון "מקומי" (קרוב גיאוגרפית לקהל היעד), ברמה של זמן עליית האתר. אם התעבורה נמוכה יחיסת (אין תמונות כבדות, סרטונים וכיו"ב), היתרון הזה זניח.
יש יתרון אחר לשרת בישראל, ברמת התמיכה הטכנית - עברית, ובשעות עבודה החופפות לשלך (אם גם אתה בישראל).

מצד שני, לפי השמועות - אכסון איכותי בארץ יקר יותר מאשר אכסון איכותי בחו"ל. (שמועות, לא בדקתי בעצמי).

urilei

New member
מבחינת זמינות תמיכה

אני חייב לציין שכמה החברות הישראליות שעבדתי איתן לא ממש הצדיקו את היתרון הזה...
והאתרים הרציניים בחו"ל גם ככה נותנים תמיכה 24/7, גם בנושאים "לא דחופים".

בגלל זה כתבתי "איכותי".

אכסון איכותי על הירח (ping של בערך 2125ms) עדיף על אכסון גרוע בבית ממול (השרת שלהם נופל כל פעם במדרגות).

הכוונה רק לדומיין שם המתחם

אין לי תמונות כבדות, בעיקר טקסט.
&nbsp
כשעושים בגוגל קניית דומיין יש המון אתרים פוטנציאלים ואני לא יודע על מי מהם ניתן לסמוך..
&nbsp
אלכס

שם מתחם בלבד - זו שאלה של טעם.

לא ידוע לי על עדיפות לשם מתחם מקומי או בינ"ל גם בפניה לקהל מקומי. לפעמים אפשר לבחור שם מתחם מקומי של מקום אחר כדי לקבל אטרקציה (סיומת .tv אם אתה טלויזיה, או fm אם אתה רדיו). אתה מוזמן לחפש בפורום, בשנים האחרונות המליצו על godaddy לשמות מתחם (בינ"ל), ועל box במקומיים (יש גם אחרים טובים, אלו פשוט עלו הכי מהר במחשבתי). ושוב - התיחסתי רק לשם המתחם, ולא לאכסון.

rj111

New member
פשוט חפש בגוגל "קניית דומיין"

ותקבל רשימה של רשמי דומיין ישראלים - לא ידוע לי מי עדיף.
רישום דומיין בחול יכול להתבצע בחברה גדולה ומוכרת כמו godaddy, אבל אני לא חושב שאפשר לרשום שם דומיינים עם סיומת co.il.
אני חושב שבד"כ איחסון בחול עדיף והבדלי הזמנים זניחים. אתה יכול לשקול גם אחסון על VPS ב-linode או digital ocean, אם אתה צריך פתרון עם סקלביליות מוגבלת.
אם האפליקציה שלך היא ייחודית, כדאי לשקול לבנות אותה באנגלית עם מספר יוזרים פוטנציאלי שגדול לפחות פי 50 מישראל.

למעלה