קניית נעלי סקי בלז ארק 2000

natyh

New member
אם הכל בסדר

את לא צריכה את ההסבר ,ואין צורך להכניס את
המחממים החשמליים לליינר .
ההסבר עבור מי שאיתרע מזלו והמגפיים הסטנדרטיים ,המידות הסטנדרטיות
מסיבות מסוימות לא מתאימות.

J3di

New member
קניית נעלי סקי בלז ארק 2000

אהלן, אני גולש כבר 10 עונות וכל פעם מתלבט אם לקנות כבר נעל משלי ובסוף שוכר, הפעם אני רוצה לקנות, קראתי כאן בפורום על עניין הבוטפיטינג והייתי רוצה לקנות בחנות עם המלצה, יש כאן מישהו שקנה בles arcs 2000 ויכול להמליץ?
האם כדאי לקנות בחנות שהיא זכיין של הרשתות הגדולות שגם משכירה כגון אינטרספורט, skiset או precisionski? או עדיף משהו אחר?
טיפים נוספים לקניית נעל יתקבלו בברכה
תודה

marceloros

New member
מנהל
תמתין כמה דקות ואני חוזר

הייתי במצב דומה וקניתי בלזארק, אבל ירדתי ל-1950 כי עד כמה שהצלחתי לברר הייתה שם חנות עם בוטפיטינג.
לא הצלחתי לברר אונליין וטרם עונה משהו אחר.
יש פה סיפור קשה וארוך אחורנית אולי שנתיים אולי יותר של Gabe שירד לבוט פיטר אמיתי (כלומר זה המקצוע שלו) ב-1600. היה לו סיפור להגיע כל פעם לשם, אבל בגלל מבנה הרגל שלו התקשה הבוט פיטר להתאים לו נעל, ואז ניסה כל השבוע לתקן לו אותה עד ששניהם ויתרו והנעל הוחזרה ושולם כאילו על השכרה שלה.
אני מצאתי כאמור חנות ב-1950, הסיפור גם רשום כאן בפורום אחורנית - אבל בקצרה מדד את הרגל, בדק במחברת מה מתאים לי, הביא לי את הדגמים המתאימים, ונבחר אחד שהרגיש טוב ונוח ומדוייק. נורא נהנתי ממנו כל השבוע (קניתי בבוקר הראשון). נאמר לי שאם יש בעיות הם מסדרים.
אני חייב לצאת אז המשך יבוא.

zikop1

New member
אותה שאלה לגבי קיצביל גם אני וחברי רוצים לקנות נעלי סקי

למישהו יש המלצה על חנות מתאימה .. אינטר ספורט אולי?

J3di

New member
ממתין להמשך הסיפור

תודה!
זוכר במקרה איך קראו לחנות ב1950?
והאם הלכת לשם ברגל מ2000?
תודה

נפתלי99

New member
ל-1950 יורדים במעלית

מגיעים לקצה של 2000 ויש שם מעלית שבה יורדים, ועוד שתי דקות הליכה ואתה במרכז של 1950, שזה בסך הכל מקום ממש קטנטן.
בכל מקרה - תנסה גם ב-skiset ב-2000 שגם הם מאוד מקצועיים.
&nbsp
הכי חשוב למצוא מוכר מקצועי, שיתאים לך נעל תואמת ברוחב ובאורך לרגל שלך, ועדיף עם כמה שפחות בוטפיטינג.
אם צריך הרבה התאמות - הנעל במקור ממש לא מתאימה לך, ועדיף לבחור אחרת.

elotan

Member
בהמשך הסיפור הוא פגש את מיכאלה על ההר והשאר היסטוריה

marceloros

New member
מנהל
לא, לא בהר

על ההר הייתה בלונדית חמודה אחרת, שברגע שאילן צעק "מרסלו" קפצה ואמרה אתה מרסלו מפורום תפוז??? הייתי...אבל אני נשואה (עם בעל בריון ממש) ויאללה זה היה מצחיק אבל גם אני נשוי ולכן יש בדיחות כאלה כי כשהייתי רווק אף אחת לא גלשה לכיוון.

marceloros

New member
מנהל
המשך

לקח קצת זמן במהלכו ביררתי את שם החנות.
Precision Ski Les Arcs 1950
כפי שרשם נפתלי הולכים רגלית דרך המרכז המסחרי, יורדים בגונדולה, יוצאים ממנה ובפינה הראשונה שמאלה קצת קדימה שם החנות.

מבחינת בוט-פיטר : שנים קראתי פה בפורום שחשוב לקנות באתר וחשוב שיהיה להם בוט-פיטינג על מנת לבצע תיקונים במהלך השבוע. גם קראתי שמחממים את הנעל ואתה מסתובב ככה שעתיים איתה בערב והיא תופסת את צורת הרגל (זה על ההתחלה).
הוא לא עשה את זה, וזה נורא הפריע לי כי זה מה שכתוב בפורום תפוז שנים שזה מה שצריך!
אז חזרתי אליו אחרי יומיים, דיברתי איתו על חימום הנעל, ואמר בסדר תגיע בסוף יום נחמם לך ונעשה את זה. למחרת הנעל כבר תפסה מעצמה (כנראה) את צורת הרגל שלי והייתה לי נוחה ב-100%. אז בשיחה עם חברים החלטתי למה להרוס משהו שעובד? ולא חזרתי אליו חוץ מהיום האחרון כדי להחזיר את המגלשיים ששכרתי אצלם.
בסיכום זה קצת שבר לי את התיאוריה על רכישת נעליים ובוט-פיטר, אבל יש לי נעל משלי שנוחה לי ולא כואבת. מושלם.
בכל מקרה אם תהיה בעיה כלשהי אז פונים לא משנה לאיזו חנות עם יכולת של בוט-פיטינג ומתקנים, כפי שרשם תומרסי פה (סיפור שאני מכיר מקרוב
).
אגב בחנות זו עושים טופס למכס, שהגשתי במכונה אוטומטית בשדה בליון, וקיבלתי אחרי חודשיים זיכוי מס לכרטיס אשראי (כללו לי גם את מחיר השכירות בטעות..).

נראה זה בערך כל הסיפור בקצרה.

marceloros

New member
מנהל
קישור לשרשור המלא

הנה מצאתי את מה שסביכמתי אז

הייתי צריך מראש לחפש במקום לרשום מחדש ומהזיכרון.
אם לא רשום בקישור חשוב לציין שצריך לקנות נעל שניתנת לחימום והתאמה, זה קצת יותר יקר, אבל אם לא קונים כזו אז בכלל לא ניתן לעצב אותה.

J3di

New member
תודה רבה, עוד כמה שאלות

רשמת שהלכת ל-Precision Ski ב-1950, אני רואה באתר שלהם שיש להם גם סניף ב-2000, נראה שהוא קרוב יותר לקלאב, ניסית אותו או שלא היה כדאי? יודע אולי להגיד איזה סניף גדול יותר מבחינת מבחר?
יש מה להתווכח איתם מבחינת מחיר?

תודה!

marceloros

New member
מנהל
בכיף, תשובות

אני מכיר את זה ב-2000, לא בדקתי מה יש בו או אין. כאמור הי לי חשוב לבדוק לפני ההגעה, עד כדי "לסגור", היכן אני אנסה לרכוש נעל כי לא בא לי לא לעשות סקר שוק, ולא לבזבז על זה זמן שהרבה יותר יקר לי.
את זה אפשר לעשות אם מקדישים לכך את הערב הראשון שם. אם למשל מגיעים מוקדם ביום ההגעה אז זה מצויין (אני הגעתי מאוחר) או אם מסיימים את הסקי ביום גלישה הראשון נניח ב-4 וישר הולכים לחנויות. דברים כאלה עשיתי בעבר גם בלזארק ובסוף לא היה לי כח ולא הייתי מרוצה ולא קניתי כלום.
ברגע שבדקתי בהתכתבויות שיש שם יכולות בוט-פיטינג, והם לא ציינו שיש ב-2000, שכרתי שם מגלש מראש וזהו, היה לי מזל? לא יודע אבל יצאתי מרוצה.
&nbsp
גודל סניף אני לא יודע - לא התרשמתי יותר מדי ב-1950, זה כנראה לא עוזר שאראה תצוגת נעליים בחלון ראווה. לא בוחרים נעל לפי הצבע או יופי, אולי כן לפי פונקציונליות כלשהי. אני לא מאוד התייחסתי לזה, רק שיביא לי נעל שמתאימה לי.
&nbsp
מחיר לא התווכחתי, עלה מה שציפיתי שיעלה ועוד קיבלתי החזר מס.
אני לא זוכר האם שאלתי האם יש מבצע הנחות ערב שיא העונה

natyh

New member
תורי לשאול...קנית משהו ויצאת מרוצה ?

לא זוכר הרבה סיפורים כאלו שלך...

marceloros

New member
מנהל
בטח! מרוצה מאוד

התקששנו מאיפה אנחנו זוכרים מה כתבנו ב-2018.

tomersi

New member
J3di אני קניתי נעל בארץ אבל התאמתי אותה

ב LES ARC ב Intersport (בחנות שנמצאת ממש מול הקלאב ליד ההחלקה על הקרח)
מסרתי את הנעל פעם אחת והיה שיפור גדול אבל עדיין היא לא הייתה נוחה לי, מסרתי אותן שוב לכיונון נוסף וזה יצא מושלם.
לקחו לי כ 15 אירו בכל פעם שרות מעולה.
החיסרון הקטן היה שהייתי צריך להשאיר אותן כל הלילה שם ולבוא לקחת בבוקר אבל הכיף שבגלישה אח"כ היה שווה את הכל.

natyh

New member
ברשותך בא נעשה סדר...

בעיקרון נעל מגף סקי מורכבת/מורכב ממסגרת קשיחה , וליינר ,מן מגף פנימי אשר כאשר הוא מתחמם , הוא מתגמש ולאחר מכן מתקשה לצורת
הרגל .
מן הסתם קשה מאד לבוט פיטר להתאים את המסגרת החיצונית ,לא בלתי אפשרי אך קשה .
ולא ממש בעזרת חימום .
מכאן אפשר להבין כמה דברים .
אני אישית רכשתי מגפי סקי ברשת והתאמתי אותם
ללא עלות בסקי מולטור
ביקשתי לשלם אך מעיין לא הסכים בשום אופן .
שורה תחתונה למה צריך בוט פיטר באתר ?
לא ממש עקרוני איפה אך חשוב להשתמש בנעל
מגף לאחר החימום .
רוב האנשים לא משתמשים במגף בארץ ולכן עדיף
באתר .
האם עקרוני שיהיה בוט פיטר ?
ברור שהידע של האנשים באתרים בדרך כלל עדיף
על ההצאמה בארץ ,אך אם צריך את הידע הזה
סימן שכנראה המגף לא ממש מתאים ולכן עדיף
שלא לרכוש אותו .
ומכאן מפנה לסיפוריהם של מרסלו ונפתלי
מי שהבין שאין צורך לחמם ולהתאים את המגף
הבין לא נכון כן צריך ,חוסך סבל משמעותי .
מאד חשוב לעבור את התהליך הזה .
ביצעתי אותו בפעם הראשונה לא נכון כי לא הידקתי חזק מספיק את המגפיים לאחר החימום .
אז לאחר שבועיים וחצי בהם די סבלתי חזרתי לסקימולטור וביצעתי את התהליך נכון .
מי אשם ?
לחלוטין אני שלא הקשבתי לא הבנתי חשבתי שאני מבין טוב יותר ...
הבוט פיטר פחות עקרוני, הבנת התהליך היא העניין .

למעלה