קצת שאלות של התחלה..

צבית ה1

New member
קצת שאלות של התחלה..

שלום לכולם,
אני פרילנסרית מתחילה, כרגע מבצעת עבודות עבור חברות שונות.
אני רוצה להפוך להיות עסק של עובד יחיד לעת עתה, שבו רק אני עובדת.
אני מגיעה מתחום האדמיניסטרציה, כל שנות התעסוקה שלי הייתי מזכירה, וזה כרוך בין היתר בהקלדות רבות, ואני רוצה להתמקצע.
אז בעצם חשבתי על תחומים מסוימים: תמלול (שזה תחום שאני עדיין חדשה בו), הקלדות למיניהן, עריכת טקסטים/עימוד, הזנת תכנים לאתרי אינטרנט, (כשיתאפשר לי כלכלית ארצה ללמוד פוטושופ גם ולראות איך אני יכולה לפתח את זה לעיסוק בתחום כלשהו, אבל כרגע זזה לא רלוונטי לשאלתי).
עוד לפני שאני מוציאה כרטיס ביקור ומשווקת את עצמי באתר שאבנה לי, אני רוצה ללמוד על תמחורים. חיפשתי באינטרנט, ולא מצאתי תשובה ברורה ומספקת. אשמח מאוד אם מישהו שמגיע מהתחום הזה או יודע לכוון אותי, יעזור לי בעניין הזה. - נראה לי שלפני הכל זה הדבר הראשון שצריך לדעת, לתמחר שירותים, ורק אח"כ לשאוף שיבואו לקוחות.

אז בבקשה, מי שיכול לעזור, מאוד אודה לו.

אף אחד מהתחום לא ייעץ לך כי את מיתחרה בו

או יטעה אותך . תיתענייני אצל אחרים . מה המחיר . ותתחילי בפחות . ועים התאבון המחיר יעלה . זה לא אומר שלאחר יתנו X אז גם לך יתנו . לכן רצוי להתחיל בפחות . ולא לישכוח ליפתוח תיקים ברשויות . מע"מ, מס הכנס ,ביטוח לאומי . בהצלחה המחיר תלוי בהרבה דברים . איזור שאת גרה . פירסום בגוגל . רק אתר לא יתן לך כלום אפילו אתר יקר . צריך את גוגל בקליקים . וזה מאוד יקר לחודש . המיתחרים מיד לוחצים על השם שלך ודוחקים אותך לבטל את הפירסום בגוגל .
כמו שעושים לי . כול קליק עולה כ5 ש"ח . וסתם לוחצים לך על העסק
בהצלחה

צבית ה1

New member
לגבי פרסום

בתור מתחילה, אין לי שום הגיון לפרסם בתשלום, ולכן אתחיל בחינם, בגוגל יש אתרים שאפשר להקים בחינם. יש גם רשת חברתית. ועדיין, קודם כל תמחור ורק אחר שיווק, והרבה סבלנות..

תיקים כבר פתוחים, הכל הולך כשורה בעניין הזה.
לגבי תמלול אני כל כך מתחילה, שנראה לי שלמרות שההקלדה שלי די מהירה ועיוורת, עדיין יש לי ניסיון לצבור, ונראה לי שהרבה ניסיון אני צריכה לצבור, לכן אני לא יודעת אם כדאי לי לקבל עבודות כעצמאית בתמלול, אלא להשאר עובדת משנה בתחום הזה. בשאר הנישות, אני יותר חזקה.
סובייקטיביות בתמחור קיימת, אבל עדיין יש אי אילו הגדרות שתוחמות את התמחור, כמה אפשר להתפרע עם מחירים..?

בכל אופן, אם יש אתרים כלשהם שיש בהם מידע על תמחורים בתחומים השונים אשמח לעיין וללמוד מהם. - כמובן שעסקים אחרים יראו בי מתחרה ולא יעזרו לי, לכן אולי האינטרנט כן יעזור.

חבל על המאמץ באינטראנט

תני לכמה מקרים שלך . לחייג למיתחרים שלך . ויש לך תמונת מצב מה המחיר . אולי יש מחירון לחלק מנותניי השרות כמו שלך אז תעייני . אבל ברוב המקומות עונים . לא נותנים מחיר בטלפון . כי חושדים שזה מיתחרה . ומכיר את הבעייה הזו מקרוב . ששואל מחיר על מוצר מסויים . מלחמת קיום היא קשה בכול תחום עבודה . אבל תתחילי בקטן . אם ביכלל יהיו לך לקוחות . אם הפירסום ללא גוגל יעזור לך . קשה לפרסם ללא גוגל בקליק .
בהצלחה

Sugar Daddy2

New member
פרסום

צבית - קודם כל שיהיה לך בהצלחה!. לגבי תמחור - אני מסכים עם העצות - התענייני כלקוחה אצל המתחרים ובררי כך מחירים.

לגבע הפרסום - אין בעייה להתחיל עם אתר חינמי שבגוגל, אך בלי שום קשר לכך שהוא חינמי או לא - הסיכוי שהוא יופיע בעמוד תוצאות ריאלי כבר בהתחלה הוא אפסי (יש לקדם את האתר) ולכן אני ממליץ דווקא כן להשתמש בפרסום הממומן בהתחלה, כי הוא ייצר לך תנועה ולקוחות ראשונים. כך אנחנו התחלנו עם העסק של אשתי. לאחר שהתקדמנו בחיפוש האורגני, הורדנו בהדרגה את הפרסום הממומן.

בהצלחה!

yossigrs

New member
לא הייתי חושב שהשאלה הנכונה היא "כמה ניתן להתפרע עם המחירים"

מניסיוני, אני יודע שיש הרבה אלמנטים העומדים בפני בעל עסק בכדי לתמחר את המוצר או השירות שהוא נותן
דבר אחד בטוח, ואת זה למדתי מ"אדם טל" ומהפרופיסור "דן אריאלי", הוא שבהחלט שיש כאן הרבה הרבה פסיכולוגיה
שאם יודעים להבינה לעומק, הכדור יהיה בחצי המגרש שלנו . . .
ולמי שזה מעניין אותו, יש ספר ששפך לי המון אור על כל העולם הזה של "תמחור מוצרים"
הנה קישור : http://go.scrm.co/aff_c?offer_id=13&aff_id=21&source=organicYoutube
| הספר נקרא "מדריך התמחור המלא" והוא שווה כל שקל - מומלץ
&nbsp

moshenahum1

New member
כיצד לתמחר את שירותי העסק

תמחור הינו עניין סובייקטיבי, את צריכה להחליט כמה את גובה עבור שעת עבודה וכך תתמחרי
את השירות שלך, אם את חושבת ש- 50 ש''ח לשעה הינו תמחור הוגן ואת מצפה לעבוד על פרוייקט 10 שעות
אזי התמחור שלך צריך להיות 500 ש''ח + מע''מ.

עייצה כזו היא יודעת לבד לקבל

היא יודעת ש50*10 = 500 . היא שואלת מישהוא מהתחום שיכתוב לה מה המחיר לשעת עבוד . והתשובה לחייג היא לחייג לאחר ולישאול בכאילו .
אלי מחייגים . ולרוב אני מרגיש שזה רק שאלה על מנת לדעת . ולא על מנת להזמין התקנה . לפי סוגי השאלה . כמו המישפט . ואים אני רוצה 2 ממירים כמה זה עולה ? כך לא שואל מי שרוצה באמת התקנה

Alexsushi

New member
צודק

אני מסכימה איתך שהתמחור צריך להיות לפי שעת עבודה שלה

Alexsushi

New member
כנסי לאתר XPLACE

זה אתר של פרינלנסרים
כמו כן יש שם סקר כללי של כל הפרילנסרים ומה השכר לכל עבודה עם ניתוח של ממוצע חציון נמוך וגבוה
רק לידיעה, עבודת תמלול למתחיל זה כ25 ש"ח לשעה וממוצע 72 לשעה
עריכה והגהה 30 ש"ח לשעה וממוצע 99 ש"ח לשעה.

אבל שוב, בסופו של דבר הכל יקום ויפול על היכולת שלך לשווק את עצמך ולמכור את היכולות והשרותים שלך.
אתר אינטרנט לבד לא יספיק.

בכל מקרה, המון בהצלחה

את צריכה לנתח את מחירי השוק

ומהם לגזור את המחיר שלך.

תעשי טבלה שבה יש רשימה של כל (או חלק מ) המתחרים שלך. לכל מתחרה תני ציון בהתאם לרושם שלך מרמת המקצועיות שלו. התקשרי אליו ובקשי הצעת מחיר לעבודה מסויימת שניתן להשוות אותה בהיקף לעבודה אחרת (נניח מאמר של X מילים, הגהה של X עמודים וכו').
מתוך השיחה שלך איתו תנסי לתת שוב ציון לגבי הרושם שלך מרמת המקצועיות שלו ומרמת השכנוע שלו (פרט חשוב לאנשי מכירות!).

עכשיו תמקמי את עצמך בתוך הטבלה ביחס לרמת המקצועיות/שירותיות/מכירתיות ותדעי מהו המחיר שאת צריכה לקחת.

למעלה