קראתי, עדיין לא הבנתי

אופירA

New member
מנהל
קראתי, עדיין לא הבנתי

רינה שלום, ומזל טוב על האתר. קראתי בסקרנות מהו טיפול נרטיבי, ולא הצלחתי להבין מה הוא חידש ומדוע הוא נמשך פחות זמן. אני מטופלת לאורך 20 השנים האחרונות (לא ברציפות). בטיפולים הראשונים היתה שליטה של המטפל על הטיפול, והם הצליחו לגרום לי הרבה נזקים בצד התועלת, ובוודאי שלא הצליחו להשיג הרבה במהלך טיפול בן שנה. טופלתי אצל מטפל בעל שם של אנליסט מעולה במשך כ-4 שנים. מטפל זה הדגיש את שליטתו על הטיפול ואת התלות המחוייבת של המטופל במטפל, ואת אחריותו על התלות הזו. כמובן שהוא הצליח לגרום לי נזקים בל ישוערו בכמויות בלתי נתפסות, ולמרות שהייתי ממושמעת, הבנתי (מאוחר מאד) שעלי להיפטר ממנו כדי להציל את מה שנשאר מבריאותי. בשל כך, כמובן שהוא לא לקח אחריות על התלות ונאלצתי להתנתק בכוחות עצמי, מה שהועיל כמובן לתוספת נזקים ולטראומה. בעקבות הטראומה התפתחה אצלי מודעות חזקה לטיפול, ומאז ועד היום אני מנהלת את הטיפולים, קובעת מה מתאים לי בטיפול ואיזה מטפל מתאים לי ומתי, ומצליחה קשות! מה שקובע עבורי הוא אך ורק התקשורת ביני לבין המטפל, ולא שום מדד אחר. הטיפול האחרון הוא בן שנתיים, אצל עו"ס בהכשרתה. היא מוצלחת ביותר, ומעט חסרונותיה אינם מגבילים אותי, אף שאינני מתעלמת מהם. היא אינה קוראת לטכניקת הטיפול שלה בשמות שונים, היא מאפשרת לי להוביל כהרגלי את הטיפול לאן שאני רוצה, ונותנת את טביעת ידה באופן שאני מפיקה ממנו אך ורק תועלת, ואין לי כל נזק. מה ההבדל בין מה שאנו עושות לחידוש הנרטיבי? בברכה, אופירה

המשיכי כך!

שלום לך, הטיפול הנרטיבי הוא טיפול ממוקד בבעיה וזוהי אחת הסיבות שהוא אורך זמן קצר יחסית לגישות אחרות. כמו כן הוא נותן בידיו של המטופל את "ההגה" להוביל את הטיפול כיון שרק הוא המומחה האמיתי לחייו.הטיפול הנרטיבי משתמש בעקרונות ובכלים נוספים רבים שמייחדים אותו מגישות אחרות. ניתן לקרוא חומר על כך באתר שלי שמופיע בקישורי הפורום ובקישורים נוספים שהוספתי ואוסיף. איני יודעת באילו גישות טיפוליות משתמשת המטפלת שלך, אך עושה רושם שאת מאד מרוצה מהטיפול ומהקשר שיש לך עמה. כמו כן אני מתרשמת מדברייך שאת ממש מובילה את התהליך הטיפולי ומרגישה "אדון לחייך". במקרה כזה אני חושבת שאת במקום טוב מאד וכדאי שתמשיכי להפיק מהטיפול הזה את המירב. בהצלחה, רינה בלום. [email protected]

alon5559

New member
אבל גם טיפול קוגטניבי התנהגותי

מתמקד בבעיה ולא בגורמים וכו'. ומזל טוב על הפורום החדש

alon5559

New member
השאלה היא כמובן,

מה ההבדל בין שתי הטיפולים (נרטיבי וקוגנטיבי התנהגותי).

למעלה