קרוז מסאוטהמפטון לפיורדים הנורבגיים מס' שאלות לי בנושא

המחשמל 64

New member
מנהל
תודה על כל העזרה רן
על הזמן שהקדשת!!

המחשמל 64

New member
מנהל
קרוז מסאוטהמפטון לפיורדים הנורבגיים מס' שאלות לי בנושא

מתוכנן בחודשי הקיץ שיט כנ"ל ל- 8 ימים לפיורדים הנורבגיים.
תוואי האוניה בנקודות עגינה סביב 10 שעות:
Bergen
Flaam
Geiranger
Stavanger
מה ידוע על המקומות הללו בהיבט סיורים במקומות הנ"ל, מה יש לראות היכן ללכת או להעדיף סיורי האוניה ?
מזג אויר בחודש יולי-אוגוסט?
מה הם הנ"ל ערים בנורבגיה או?
כל טיפ ומידע יסייע. ואגב האם להצטייד במטבע מקומי נורבגי מהארץ כתלות באם יש מה לקנות או מומלץ לקנות.
תודה לסיוע!!!

רן ברק2

New member
קרוז פיורדים

למחשמל שבת שלום,
הקרוז כקרוז אמור להיות מהנה.הנקודה הצפונית ביותר שהקרוז מגיע אליה הינה העיירה גיירנגר אליה מגיעה האניה מהאוקינוס דרך "סטורפיורד"סאניפיורד והאצבע האחרונה של הפיורד נקראת גיירנגרפיורד.
העיירה גיירנגר יושבת על אחת הדרכים העיקריות מדרום לצפון.עיירה מאד ציורית.תירותית מאד,אחד ממקומות המפגש של אצולת אירופה במאות הקודמות.ממנה ניתן לטפס במעלה "דרך הנשרים" ולעלות לתצפית נהדרת על הפיורד מ"דלסניבה"-גובה 1500 מעל פני הים.האניה חוזרת לאוקינוס ומדרימה , נכנסת לפיורד הארוך ביותר "סוגנפיורד" ואח"כמדרימה עד לעיירה "פלאם" שמציעה אחד מפלאי היכולות ההנדסיות של הנורבגים "רכבת שמטפסת מגובה פני הים בשפוע של 55 מעלות לאורך 20 ק"מ עד העיירה מירדאל בדרך עוצרת נשימה.".כמו כן ניתן לטייל למלון "סטלהיים".העצירה הבאה היא בירתה הקדומה של נורבגיה והעיר השניה בגודלה-ברגן..הדברים העיקריים-שוק הדגים, המוזיאון ההנזיאתי,רובע בתי ההנזה,תצפית מגבעת "פלויין"או מהתצפית הגבוהה יותר "אורלייקן" (תלוי במזג האויר והראות),בית גריג,האקווריום,המדרחוב והפארק.מברגן מדרימים לעיר שמרכזת כיום את תעשית הנפט של נורבגיה-סטאוונגר.עיר נחמדה לטייל בה אבל מגיעים אליה כדי לטפס על מצוק הדרשן.מומלץ מאד למי שאין מגבלות פיזיות.
מזג האויר ביולי אוגוסט נעים מאד בדרך כלל.הטמםרטורה ביום יכולה לנוע בין 14.15 עד 22-24 עם ממטרים קלים.
ממליץ להצטייד בקרונותנורבגיות מראש מאחר ושערי ההמרה בחוף ובאניה הם יקרים. נורבגיה אינה ארץ של קניות.
אשמח לענות על כל שאלה נוספת שתתעורר.
בברכה רן.

המחשמל 64

New member
מנהל
תודה על התשובות והכיוון מבטיח שאם תהיינה לך שאלות

על אופנועי שטח או למי ממכריך תזכה לסיוע מקסימאלי ולא פחות

ברשותך אשאל:
  • אני מקווה שזה אכן הכיוון של התוואי של המסלול אם כי אני לא בטוח החברה היא חברת P&O שהיא חברה בריטית לקרוזים. בהנחה שזה התוואי והמסלול מה יש לראות בעיר הראשונה גיירנג ומעבר לתצפית? איך מגיעים מהנמל לנקודת העליה לתצפית דרך הנשרים ?
  • גפ בעיירה פלאם איך ניתן להגיע מהנמל עד לנקדות הרכבל? כמן כן מה מיוחד במלון סטלהיים? והאם יש עוד אתרים מעבר לשניים הנ"ל בעיירה זו?
  • מכל האתרים בברגן על מה היית הכי ממליץ ללו"ז הנדון נאמר 5-6 שעות נטו בעיר כולל זוג מבוגרים יותר ממני ומאשתי סביב 15 שנה +(חמי וחמתי בני 65)?
  • האם ישנן עוד אטרקציות בסטאוונגר?
תודה על עזרתך הברוכה!!

למעלה