קריאטין

roysht

New member
קריאטין

היי, אני בן 16 ואני מתאמן כבר בערך שנתיים בחדר כושר, לאחרונה קראתי על התוסף שכביכול הוא ה"טוב ביותר" והבריא ביותר כיוון שהוא מיוצר גם לבד בגוף האדם, שמו הוא קריאטין. רציתי לדעת האם זה רצוי ומותר לקחת את תוסף המזון הזה? עוד שאלה היא: האם באמת התוסף עושה מה שהוא אמור לעשות (גורם לשרירים להתעייף פחות וכו'...) או שהוא סתם גורם להשמנה? שתי השאלות האלו מאוד חשובות לי ואני מקווה שתענו לי בהקדם. תודה, רועי.

MidNight Flame

New member
כמה טעויות

קודם כל גם סטרואידים הם הורמונים שיש בגוף, להגיד שקריאטין הוא בריא כי גם ככה יש אותו בגוף זה לא מדוייק. דבר שני, קריאטין לא גורם להשמנה אלא לספיחת יותר נוזלים לשרירים. ודבר אחרון, הוא לא גורם לשרירים להתעייף פחות אלא עוזר לאושש מאגרי אנרגיה זמינים מהר יותר ולכן יעיל למתאמני כוח.

roysht

New member
הבנתי, אבל...

השאלה היא האם צריכתו מומלצת לגילי והאם לא עדיף להתחיל להשתמש באבקת חלבון קודם?

אין קשר בין השניים

אבקת חלבון זה חלבון לכל דבר, ברמת איכות של כל חלבון מן החי. אם מתאפשר לך לאכול מיד לאחר אימון, ואתה זמין לחלבון ממזון רגיל (לא אבקות) במהלך כל היום, אתה לא צריך אבקת חלבון. קריאטין הוא תוסף שאמור לשפר ביצועים, ולפני שאתה מחליט לבזבז כסף על תוסף כזה, בדוק את שאר הפרמטרים: האם אתה אוכל מספיק, ישן מספיק, מתאמן נכון. היות והמחקרים לגבי קריאטין אינם חד משמעיים, אל תמהר להשתמש בו, וגם אז, לאחר התייעצות עם איש מקצוע.

MidNight Flame

New member
על דבר אחד אני חולק

קריאטין הוכח כתוסף היחיד (החוקי) שהוא גם יעיל באמת. אבל תאכלס? גם אני לא הייתי ממליץ לרוץ להוציא עליו כסף.

אלי ו.

New member
אני קצת לא מעודכן

אבל בפעם האחרונה שבדקתי היה חסר מידע על שימוש בקריאטין בגיל צעיר ולכן ההמלצה היתה לחכות קצת. אני זוכר במעומעם מספר מאמרים על אתלטים צעירים שפתחו בעיות במעטפת השריר (נדמה לי בדורסי פלקסורס) בגלל ספיחת המים של הקריאטין. שוב, מדובר בידע בן כמה שנים, ולא מאוד מעודכן.

roysht

New member
אשמח אם תוכל לברר בקשר לזה

אשמח אם תוכל לברר ולהיות בטוח לגבי זה. תזונאי המליץ לי על זה וקניתי את התוסף של חברת ULTIMATE 100 אחוז קריאטין טהור. אבל עוד לא התחלתי לצרוך אותו כיוון שקראתי מה רשמת. אם תוכל להיות בטוח ולעדכן אותי, אני אשמח. תודה.

MidNight Flame

New member
ומצד שני אלי

בגיל 16 מתחילים לאמן אותם בדיוק כמו מבוגרים, therefor אני בספק אם תהיה בעיה בדורסי פלקסורס

roysht

New member
אז לפי מה שאני מבין

אין לי ממה לחשוש, אם בגיל 16 מתחילים לאמן אותנו כמו מבוגרים.

MidNight Flame

New member
לא אמרתי את זה

זה שמאמנים בני 16 כמו מבוגרים לא בהכרח אומר שהגוף סיים להתפתח ולכן אני לא יודע לגבי קריאטין.

למעלה