קרן השתלמות

865173

New member
קרן השתלמות

שלום, אני עובד במקום גדול ומסודר. לפני שנה העברתי קרן השתלמות מיהב לפריזמה תבור. בקרן היו כ 600000 ש"ח (לפני ינואר) האם כדאי לי לעבור לקופה אחרת? אם כן לאיזה קופה?

תשובה בנושא קרן ההשתלמות

לפני קבלת החלטה האם לעבור מקופה אחת לשניה, רצוי לבדוק את מה הצרכים שלך:האם הכסף מיועד לשימוש בטווח הקרוב?, מה רמת הסיכון שאתה מעוניין בקופה,ככל שטווח הפידיון רחוק יותר ניתן בחור בקופה עם רכיב מניות גדול יותר. לאחר בחירת רמת הסיכון יש מערכות דירוג שמדרגות את הקופות לפי פרמטרים כמותיים.

865173

New member
תשובה

כמה מניות יש בתבור? על איזה מערכות אתה מדבר? גמל נט? עם מי ניתן להתייעץ? מה זה פרמטרים כמותיים?

balkanyi

New member
הוא התכוון ש......

יש בתי השקעות פרטיים וחברות ביטוח העוסקות בתחום . בתי ההשקעות מוקמות כפטריות אחרי הגשם ולכן לא הייתי מפקיד סכום כזה בידם . בכל מקרה כדאי לפזר השקעות שחלקם יהיו סולידיות יותר וחלקם נועזות . תחלק את הסכום לפי הצורך את הסכום שאתה מתכוון להשתמש בו בטווח הקצר (קניית רכב, טיול ארוך , שיפוצים וכו') תשים בצורה שהסיכון יהיה גבוה אך יציב (זבנג וגמרנו) את הסכום שאתה מתכוון לשמור לזמנים אחרים תשקיע באפיק סולידי יותר כדי לסכן אותו פחות . בכל מקרה הגמל נט הוא כלי טוב כאשר ההשוואה נעשת בקופות אשר זהות פחות או יותר . בכל מקרה 2 תמיד כדאי להשקיע בקופה שמנוהלת בחברה גדולה שלא תקרוס בגלל כמה אנאליסטים שחזו לא נכון את השוק (ע"ע פריזמה) . בכל מקרה 3 אל תאמין לפרסומות . בכל מקרה 4 בתקופות שהיו ירידות (אוגוסט 2007 למשל) תבדוק מי ניזוקה פחות . תעשה לך השוואה תחפור טיפה , תקבע פגישה עם יועץ השקעות , תמצוץ ממנו דמי ניהול נמוכים ושיהיה בהצלחה .

למעלה