קשב וריכוז ו-ocd

ברוך86

New member
קשב וריכוז ו-ocd

קשב וריכוז ו-ocd
קראתי באינטרנט שיכול להיות מצב ש-ocd מגיע על רקע של קשב וריכוז ,זאת אומרת שיש הפרעת קשב וריכוז וכתוצאה מכך יכול להיגרם ocd, ה-ocd בעצם מהווה כמנגנון פיצוי להפרעת קשב וריכוז, האם אתה מסכים לטענה זו?
ב) במידה שכן האם כאשר הפרעות אלה באות יחד ,אז ניתן להסיק שה-ocd בוודאות מנגון פיצוי להפרעת קשב או שרק יש סיכוי אבל לא בטוח??

קשר בין OCD לבין ADHD

קשב וריכוז ו-ocd
קראתי באינטרנט שיכול להיות מצב ש-ocd מגיע על רקע של קשב וריכוז ,זאת אומרת שיש הפרעת קשב וריכוז וכתוצאה מכך יכול להיגרם ocd, ה-ocd בעצם מהווה כמנגנון פיצוי להפרעת קשב וריכוז, האם אתה מסכים לטענה זו?
ב) במידה שכן האם כאשר הפרעות אלה באות יחד ,אז ניתן להסיק שה-ocd בוודאות מנגון פיצוי להפרעת קשב או שרק יש סיכוי אבל לא בטוח??
קשר בין OCD לבין ADHD
תודה על פנייתך.
1) לא ידוע לי על שום קשר סיבתי בין הפרעת קשב וריכוז לבין OCD.
2) התופעות יכולות לתרחש אצל אותו האדם. באופן כללי אנשים עם הפרעת קשב בריכוז סובלים מבעיות אחרות בשכיחות גבוה למדי (הפרעות חרדה, דיכאון, שימוש בחומרים וכדומה)
3) למיטב ידיעתי והבנתי שתי התופעות הן עצמאיות ולא קשורות אחד בשנייה.
4) אין לי כל מידע לגבי תיאוריית הפיצוי שאתה מציע בפוסט שלך. זה נשמע מעניין ונשמח לשמוע עליה עוד. אם יש לך ספרות בנושא, נשמח להמשיך את הדיון דרך הפורום.

ברוך86

New member
קשב ו-ocd...............

קשר בין OCD לבין ADHD
תודה על פנייתך.
1) לא ידוע לי על שום קשר סיבתי בין הפרעת קשב וריכוז לבין OCD.
2) התופעות יכולות לתרחש אצל אותו האדם. באופן כללי אנשים עם הפרעת קשב בריכוז סובלים מבעיות אחרות בשכיחות גבוה למדי (הפרעות חרדה, דיכאון, שימוש בחומרים וכדומה)
3) למיטב ידיעתי והבנתי שתי התופעות הן עצמאיות ולא קשורות אחד בשנייה.
4) אין לי כל מידע לגבי תיאוריית הפיצוי שאתה מציע בפוסט שלך. זה נשמע מעניין ונשמח לשמוע עליה עוד. אם יש לך ספרות בנושא, נשמח להמשיך את הדיון דרך הפורום.
קשב ו-ocd...............
זאת הכתבה שקראתי של אותו פסיכיאטר בסוף הכתבה הוא מזכיר זאת ,
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4638385,00.html
אז לפי התשובות שלך אני מבין שככל הנראה זאת השערתו של אותו פסיכיאטר, ולא מבוסס מחקרים אחרת היית מודע לזה וזה מה שהיה חשוב לי לדעת.

קשר בין OCD לבין ADHD

קשב ו-ocd...............
זאת הכתבה שקראתי של אותו פסיכיאטר בסוף הכתבה הוא מזכיר זאת ,
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4638385,00.html
אז לפי התשובות שלך אני מבין שככל הנראה זאת השערתו של אותו פסיכיאטר, ולא מבוסס מחקרים אחרת היית מודע לזה וזה מה שהיה חשוב לי לדעת.
קשר בין OCD לבין ADHD
אני מכיר את ד"ר פורבין. הוא איש מקצוע רציני, בוגר קורס CBT.
מה שהוא כותב במאמרו המעניין והמקיף זה
מנגנון נוסף "המשרת" את הסובל מהפרעת קשב וריכוז הוא החרדה. חרדה חברתית, חרדה כללית, חרדה ממבחנים, התקפי פאניקה, פובות ספציפיות, כל אלה נמצאים בשיעור כמעט כפול בקרב הסובלים מהפרעת קשב וריכוז. מצבי חרדה אלה מעלים את ייצור הדופמין והאדרנלין, ויתכן כי באמצעות מנגנון חרדה זה, גוף האדם מוצא בחוכמתו אפשרות לפצות על החסר הביולוגי ובכך לאפשר תפקוד התואם לצרכים בימינו.

אדם הסובל מחרדה אובססיבית קומפולסיבית ומחפש פתרון לבעיות אלה, לא יעלה על דעתו שיתכן וכי מדובר בכלל בניסיונות להתמודד עם קשיים בוויסות קשב, ריכוז, היפראקטיביות ואימפולסיביות שאבחונם וטיפול בם יכול בחלק מהמקרים להפחית את אותם תסמינים נראים

לא הייתי אומר שהוא מציג כאן תיאוריה ממשית, זה יותר ניסוח שוטף ספרותי.

ברוך86

New member
המשך....

קשר בין OCD לבין ADHD
אני מכיר את ד"ר פורבין. הוא איש מקצוע רציני, בוגר קורס CBT.
מה שהוא כותב במאמרו המעניין והמקיף זה
מנגנון נוסף "המשרת" את הסובל מהפרעת קשב וריכוז הוא החרדה. חרדה חברתית, חרדה כללית, חרדה ממבחנים, התקפי פאניקה, פובות ספציפיות, כל אלה נמצאים בשיעור כמעט כפול בקרב הסובלים מהפרעת קשב וריכוז. מצבי חרדה אלה מעלים את ייצור הדופמין והאדרנלין, ויתכן כי באמצעות מנגנון חרדה זה, גוף האדם מוצא בחוכמתו אפשרות לפצות על החסר הביולוגי ובכך לאפשר תפקוד התואם לצרכים בימינו.

אדם הסובל מחרדה אובססיבית קומפולסיבית ומחפש פתרון לבעיות אלה, לא יעלה על דעתו שיתכן וכי מדובר בכלל בניסיונות להתמודד עם קשיים בוויסות קשב, ריכוז, היפראקטיביות ואימפולסיביות שאבחונם וטיפול בם יכול בחלק מהמקרים להפחית את אותם תסמינים נראים

לא הייתי אומר שהוא מציג כאן תיאוריה ממשית, זה יותר ניסוח שוטף ספרותי.
המשך....
תודה, לא כל כך הבנתי מה התכוונת לזה שאתה כותב
"לא הייתי אומר שהוא מציג כאן תיאוריה ממשית, זה יותר ניסוח שוטף ספרותי "
מה כוונתך שוטף ספרותי? האם מדובר פה על משהו מדעי? כי לפני כן כתבת שאינך מכיר קשר בין האוסידי לבין קשיי קשב .
האם כל אדם שסובל מאוסידי שקודם יבדוק אם הוא סובל מקשיי קשב וריכוז בכלל ויטפל בהם קודם ?

ADHD ו- OCD

המשך....
תודה, לא כל כך הבנתי מה התכוונת לזה שאתה כותב
"לא הייתי אומר שהוא מציג כאן תיאוריה ממשית, זה יותר ניסוח שוטף ספרותי "
מה כוונתך שוטף ספרותי? האם מדובר פה על משהו מדעי? כי לפני כן כתבת שאינך מכיר קשר בין האוסידי לבין קשיי קשב .
האם כל אדם שסובל מאוסידי שקודם יבדוק אם הוא סובל מקשיי קשב וריכוז בכלל ויטפל בהם קודם ?
ADHD ו- OCD
ממש לא.... אתה תופס אותו במילה על משפט חסר חשיבות מרובה. אם אתה באמת רוצה לדעת, שאל אותו, מי שכתב את המשפט הזה

למעלה