קשיי שינה

• פותח הנושא rota
  • פורסם בתאריך

rota

New member
קשיי שינה

בתי הבכורה,והיחידה בינתיים,ילדה מאד מוכשרת,נבונה.הגננת מאד מתפעלת ממנה בגן,ומספרת לי רק שבחים.בבית,בדרך כלל היא ילדה נהדרת.אבל,יש לי בעייה קשה בשעות השינה שלה.אני משכיבה אותה לישון,מספרת לה סיפור,ומחזיקה לה את היד עד שהיא נרדמת.לפעמים היא נרדמת מהר,ולפעמים,יותר לאט.הבעייה שלי היא שבמשך הלילה, היא מתעוררת מספר פעמים,בדרך כלל בבכי,צועקת ורוצה שאבוא אליה לחדר שלה.אם אני לא באה מיד,היא פשוט באה לחדר השינה שלנו, מוצאת לה מקום נוח,בדרך כלל בינינו,ונרדמת לה,כתוצאה בעלי, פשוט קם מהמיטה,והולך להשלים את שנתו על הספה בסלון.אני שואלת, למה היא בוכה בלילה,ולא יכולה לישון,מבלי שאבוא אליה לחדר שלה, ואיך גורמים לכך שלא תבוא לישון בחדר של ההורים.בתודה.

גרא.

New member
כדאי לבטל את טכס ההשכבה..

rota,קשיי השינה של ביתך,אינם בדיוק קשיי שינה,אלא כנראה תוצאה הדרך בה את משכיבה מאותה לישון.הסבר קצר: כל אדם, מבוגר כילד,עובר 7 מחזורי חלימה בלילה.כל מחזור מתחיל בשינה קלה,אחר,שינה עמוקה המביאה אותו למצב של חלימה,שנת REM , שינה בה מופיעות תנועות עיניים מהירות).בין מחזור למחזור,חלק ניכר מהילדים/מבוגרים מתעורר קלות,מתהפך,ונכנס עד מהרה למחזור הבא.לפי דברייך,השכבת ילדתך מלווה בטקס קבוע(ריטואל),לפיו,את מספרת לה סיפור,ואוחזת בידה עד שנירדמת.כך למעשה יצרת מצב של התנייה של תהליך הרדמות ילדתך,לשמיעת סיפור,והחזקת ידה.כך היא נוהגת להרדם.ואז במידה ומתעוררת בלילה,אחרי מחזור חלימה,אינה מצליחה להרדם בעצמה,אלא זקוקה לך לשחזר את טכס ההשכבה.לכן בוכה ומבקשת אליה.הפתרון הוא ביצירת מצב הירדמות חדש בהדרגה,בו עלייך להרגילה להרדם לבד.שימי לידה מנורה שיכולה לכבות ולהדליק,אפשרי גם רדיו טיפ קטן,בו יכולה לשלוט.את יכולה לספר לה סיפור,אבל להשאירה ערה כשאת מחדרה.עליה ללמוד הדרגתית להרדם לבד,בלעדי נוכחותך+החזקת היד. לגבי העובדה בה היא באה לחדרכם לישון,תגובתך חד משמעית,הבהירי לה כי זה חדר ההורים,לה יש את חדרה שלה,את לא מרשה לה לבוא בלילה אליכם.אם באה,העירי אותה,חזרי על האיסור (גבול),ובקשי ממנה לחזור לחדרה.

למעלה