קשרי הגמלין בין הפלסטינים ל ערביי48

B.Shokor

New member
קשרי הגמלין בין הפלסטינים ל ערביי48

תשובה לשאלתו של מר ALL יקר, ראו קישור למטה בבקשה..

ביילי_007

New member
הדבר האמיתי....מ1948 H-)

ראשית התגבשות האידיאולוגיה והתנועה הלאומית הערבית הפלסטינית. בראשית המגעים בין הציונים וערבים בא``י, בצד סכסוכי קרקעות וחיכוכים חברתיים בין ערבים ויהודים, נסתמנה התנגדות פוליטית, לעצם בואם של יהודים לארץ ישראל. כבר בשנת 1891 שלחו נכבדים ערביים מירושלים עצומה לממשלת טורקיה, ובה תביעה להשים קץ מיידי להגירתם של יהודים לארץ ישראל. מאז אוקטובר 1918 התחילו להייוסד בערי ארץ ישראל אגודות מוסלאמיות נוצריות שהפכו למרכזי הסתה אנטי ציוניים ואנטי יהודיים - ולימים הפך למנגנונים לארגון הפגנות וממהומות. הנסיך פייסל, בנו של חוסיין, מלך חיג`אז - החליט כי פלסטין אינה אלא ``סוריה הדרומית`` מיותר לציין שהפלסטינים התנגדו, אך תמכו בהצהרה שתומכת בגירוש יהודים. בסוף חודש אפריל 1920 החליטו מעצמות הסכמה (ברטניה, צרפת ארצות הברית וכו..) בוועידת בסן רמו שבאיטליה על הענקת מנדט על סוריה ולבנון לצרפת. והמנדט על עיראק וארץ ישראל לבריטניה. צרפת שמה קץ בכוח הזרוע לממשלו של פסייל וגרשה אותו ואת אנשיו מדמשק. מתחילת שנות ה 20 - השתרשה העווינות הערבית לציונות וליישוב היהודי ובקופה זאת גם קם ``המועצה המוסלאמית העליונה`` בראשותו של חאג` אמין אל חוסייני, המופתי של ירושלים - דרך אגב הוא היה חבר טוב של היטלר בזמן מלחמת העולם השנייה. בהודעה אחרת אני ירשום את התוכן של אידלוגיה הלאומית הערבית הפלסטינית -

B.Shokor

New member
ליתר דיוק..

בוועידת סן-רמו נקבע: 1. צרפת שולטת בסוריה ולבנון 2. בריטניה שולטת בעירק, פלסטין, ומזרח ירדן. 3. חסין אלשריף מלך רק על ``אלחיגאז``` ולא על כל העולם הערבי כמו שהיה רוצה. 4. ארץ פלסטין תהיה ארץ מיוחדת (מצד הבריטים) בגלל הבטחת פלפור לעם היהודי. הערבים התנגדו על כל דבר שנקבע לעיל והתחילו בכל מיני איתפאדות, ובוועידת קהיר השתתפו איטליה, בריטניה, יפן, וצרפת, ונקבע כי: 1. המלך פיסל שולט בעירק. 2. המלך עבדאללה שולט במזרח ירדן. 3. ..... ושוב הערבית הפגינו נגד נגד כל שהמלך פיסל ואחיו עבדאללה הסכימו לההצעה הבריטית אבל ההפגנות לא עזרו להם, פשוט מאוד אנגליה שחקה אותה בחוכמה וקבעה מלכים ערביים שהיא בעצמה שולטת בהם, וכך נשאר העולם הערבי בלי מנהיגים וזה אפשר ליהודים להקים מדינתם בקלי קלות. שלך ב.שוקר מ.הפורום

all

New member
קלי קלות?

בדבר אחד אתה צודק - בזה שהערבים התנגדו, הערבים תמיד התנגדו להכל. אבל בוא נבדוק את ה-``קלי-קלות`` שבה קמה המדינה הזו. זה התחיל ב-6 מליון קרבנות השואה והם אלה שהראו לכל העולם שהוא לא מסוגל להגן על היהודים ויש הכרח לתת להם מדינת ``מפלט``, לא ממש מדינה שתוכל להכיל את כל יהודי העולם. אלא פיסת אדמה קטנטנה שלשם יוכלו לברוח היהודים כבמדינה שלהם עולה לשלטון גזען חדש. אז כמו שאמרת ``הערבים התנגדו``, הם התנגדו ליהודים, לאנגלים, להחלטות האו``מ ולכל מה שרק אפשר להתנגד לו. נמשיך ב-``קלי הקלות``, למחרת הכרזת המדינה פרצו הקרבות, כמה מחתרות (הגנה, אצ``ל ולח``י), ללא נשק ממשי, נלחמו נגד צבאות מאורגנים של מצרים, סוריה ירדן וכו`. במלחמה זו נהרגו 1% מאזרחי המדינה, אחוז אבידות כזה במלחמה המודרנית הוא אחוז מטורף, הגרמנים שנלחמו 6 שנים נגד כל העולם איבדו כ-1/2% מכלל אוכלוסיתם. נמשיך ב-``קלי קלות``, מדינה מרוטשת ממלחמה, ללא כסף, ללא תשתיות נאלצת לקלוט המוני יהודים המגורשים מכל מדינות-ערב, שמגיעים לכאן שדודים מכל כספם ורכושם (הפליטים היהודים אולצו לעזוב ללא הרכוש והכספים שלהם). ושוב כמו שאמרת - ``הערבים התנגדו`` - 6 מלחמות, 2 אינטיפדות, ואין סוף פעולות טרור. ומה אתה מקבל בסוף? מעצמת הייטק בעלת נשק גרעיני ששלחה לויינים לחלל לפני סין והודו. אבל שום דבר מאז-1891 עד היום לא היה בקלי קלות. ואתה יודע למה? כי כמו שאתה אמרת -``הערבים תמיד התנגדו להכל``! H-)

B.Shokor

New member
יהי זכרונם לברכה.. (כולם)..

מר ALL, אני מאוד מתנצל על המשפט ``קלי קלות`` אני באמת מאוד מתנצל... רק רציתי להגיד שבכל מקרה היה ``קצת קל`` להקים מדינת ישראל כשהעולם הערבי היה בלי הנהגה. שלך ב.שוקר מ.הפורום

קלייר

New member
ביילי יקר-אתה מדהים בידע שלך H-)

בחור כארז ,ובטוחה שבעתיד עוד נשמע עליך תהיה פר` חשוב במדעיםאו היסטוריה של במזרח התיכון

ביילי_007

New member
תודה, קלייר

למדתי הרבה מאוד מאז שהגעתי לישראל, אני דווקא שמח שאני פה וחוץ מזה קלייר - אני פשוט מסמיק

B.Shokor

New member
גם אני מקווה, אבל ביילי זה לא מהספר

דר` דוד שחר??????. שלך ב.שוקר מ.הפורום

all

New member
אם כך

ביני לבינך יש הסכמה בראב הנושאים, יחד עם זה רציתי לתקן אותך בכמה נקודות. 1. בשנות 1900 שלטו בארץ התורכים (עד משהו כמו 1919) ואחר כך האנגלים. 2. תושבי מדינת פלסטין היו בערך 70% ערבים ו-30% יהודים, אך נתונים אלה כלליים ביותר (עוד לא הייתה היחידה המרכזית לסטטיסטיקה). אותם יהודי פלסטין התגוררו בעיקר בירושלים, חברון, צפת, בקיצור בכל הערים הקדושות ליהודים היו יהודים. 3. לאחר שהאנגלים כבשו את הארץ, ערבים המשיכו להכנס ולצאת לארץ באופן חפשי, על היהודים נאסר להיכנס לישראל מעבר לכמה אלפים בשנה, (כמובן בעקבות לחץ ערבי שהופעל על האנגלים), גם כשהנאצים עלו לשלטון והיהודים התחילו לברוח מגרמניה, האנגלים לא הרשו להם להגיע לארץ. 4. בקשר לדרישות הפלסטינים לגבי 1.בירה במזרח ירושלים. 2.מקדש אל עקצה. נדמה לי שזה ניתן להם באותו המשא ומתן. לגבי 1.שיוויון בין יהודים וערבים. 2.זכות השיבה לישראל. אלה כבר עניינים פנימיים של מדינת ישראל ואם יש צורך בשינוי חקיקה, זה לא יעשה במשא ומתן עם ערפאת. דרך אגב אתה יודע שגם לאחר הסכמי השלום יש בירדן חוק האוסר על יהודים לרכוש אדמות בה? זה נראה לי ממש גזעני, אבל זה עניין ירדני פנימי.

B.Shokor

New member
חלק מההערות התקבלו ! ;).. תודה ;)..

נכון שלא היה מותר בזמנו ליהודים לכנס לארץ ישראל, אך היהודים היו נכנסים בסוד, לפני מספר ימים ראיתי ממש סרט בשחור-לבן בערבית על איך היהודים היו נכנסים דרך הנמלים והים בחצות לארץ ישראל ובאלפים. מסגד אלאקה כן ניתן להם, אך לא כל ירושליים המזרחית. בקשר לרכישת אדמות בירדן ע``י יהודים, כמו שאמרת, זה עניין ירדני פנימי, ואגב, שמעתי על מדינות כאלה שלא מאפשרות לאנשים ממדינות אחרות לרכוש אדמה!. שלך ב.שוקר מ.הפורום

all

New member
זה מתכון נהדר, האם אתה בעד?

שלב הראשון - כל יהודי ארצות ערב (חוץ ממורוקו ואירן), מגורשים. שלב שני - שוללים את האזרחות של היהודים שגורשו. שלב שלישי - מעבירים חוק האוסר קניית אדמות למי שאינני אזרח המדינה. 1. האם זו לא גזענות. 2. בירדן האיסור הוא רק על יהודים ולא על כל אזרח זר, אם אינני טועה.

B.Shokor

New member
אני לא אמרתי שאין גזענות במדינות ער

ב. מר ALL, אני לא אמרתי שאין גזענות בארצות ערב, כי על עובדות אי-אפשר להתווכח. > רק רציתי להגיד שגזענות זאת נמצאת במדינות ערב בגלל הסכסוך הישראלי-פלסטיני, תחשוב מצד שני, למה אין גזענות נגד הצרפתים? התורכים? הגרמנים? היפנים? (ובטוח שאתה תמצא את התשובה). > חוץ מזה, את מה שיש במדינות האלו אנחנו לא רוצים לראות במדינה שלנו. שלך ב.שוקר מ.הפורום

קלייר

New member
בעם היהודי אין גזענות?

השחור שונא את הלבן -מאשים אותו בקיפוח הלבן מאשים את השחור שחיי על חשבון המדינה-רק עושה ילדים ויש עוד הרב דוגמאות בכל עם יש את הקיצונים-הגזענים

B.Shokor

New member
ואסור לתת לגזעני-קיצונים האלה

להבדיל ולזורע השינאה ביננו. שלך ב.שוקר מ.הפורום

קלייר

New member
וזה מה שתמיד אמרתי/לא לתת

לקומץ אנשים להרוס את הסיכוי לשלום,כל פיגוע מרחיק את השלום ויש להבין שאת הפיגועים עושים המתנגדים לשלום הרוצים לזרוע חוסר אימון בין שני העמים ,כי העם הפשוט רוצה לחיות בשלום,וכן הגזענים ביננו שיעשו הכל לחבל כדי שיוכלו להגיד אמרנו זאת

למעלה