ראסטות, אנטי גלובליזציה וכו'

yekantalisa

New member
ראסטות, אנטי גלובליזציה וכו'

שלום לכולם,, ניסיתי לאתר פתיל דרדלוקס/ראסטות כדי לא לפתוח פתיל חדש. לא הצלחתי. מקווה שזה בסדר. סוף אפולוגטיקה... רציתי לחלוק את ההתחבטויות שלי לגבי ראסטות.מתה לעשות - גם מטעמים של השקפת עולם וגם מפני שהסגנון הזה חביב עלי. כמה שאלות: 1.בונים מומלצים: ה"מוסך לשיער" יקר בטירוף . דנה ראסטות' (בת"א) מומלצת? 2. שאלה עקרונית לגבי בריאות הקרקפת והשיער: אני לא ילדה (...) אך עתירת שיער מתולתל וצבוע. אפשר להמשיך לצבוע? האם הראסטות מאיצות נשירה? הרי במשך הזמן כל השורשים נושאים את כל הכובד. מה דעתכם? תודה ושנה טובה.

Dtiup

New member
ממה שאני יכול למסור לך

אל תתקרבי בכלל למוסך השיער. דנה ראסטות עושה טוב אבל לוקחת הרבה- אבל כמו שאומרים בשביל משהו טוב משלמים( בניגוד לדראדי במוסך השיער) לצבוע אפשר להמשיך.. אבל צביעה בכלליות לא טובה לשיער. בגיל שלך הראסטות לא יגרמו לנשירה אלא אם כן יש משהו קודם חס וחלילה- כי שיער מתחדש כל הזמן.

נג היפה

New member
בקשר לדנה...

חברה שלי עשתה אצלה, והראסטות לא יצאו מדהימות בכלל.. והמחיר היה מאוד מאוד גבוה. אז אל תאמיני לכל אחד..

חייב לנפץ מיתוס

ראסטות בחצי השנה הראשונה שלהן, לפחות ב- 90% מהמקרים - מכוערות, לא בעלות הצורה הרצויה (בהיבטים של עובי, מסודרות אם כך אפשר לקרוא לזה, או אולי אסתטיקה היא המילה הנכונה, סימטריה)... לוקח זמן לקבל את התוצאה שמפנטזים עליה, זה אומר השקעה וגילוי סבלנות והבנה. אם אין את זה - חבל מאוד, כי קשה שלא להתבאס מהתוצאה הראשונית. אפשר לחלוק עלי, אבל אני מדבר כבעל ניסיון גם אישי וגם של מה שראיתי. מובן שעבודה טובה יכולה למנוע את זה, אבל מי בנה לך את הראסטות זה לא הפרמטר היחיד - נכלל גם סוג השיער למשל, גורם חשוב מאוד, ויש גורמים נוספים. בשורה התחתונה, רוצה לומר שאם כבר עושים את זה אצל מישהו - אז טיפול אחד לא יספיק, תהיה הבניה הראשונית אבל אח"כ צריך גם לעשות חיזוקים פעם ב-, ובהתחלה התדירות של החיזוקים תהיה יותר גדולה כי השיער עוד לא מקבל צורה. לכן, אולי זה דבר שכדאי לסכם מראש עם מי שמשלמים לו, כדי שלא יהיו הפתעות בהמשך (סביר שהוא ירצה תשלום על כל טיפול כזה, לסכם מראש על זה כדי למנוע הפתעות ואי נעימויות...).

yekantalisa

New member
תודה לשלושתכם - ועוד תהיות, ברשותכם:

למה דרדי מוקצים? הצמות שקלעו לי בעבר היו מצוינות. הן לא יודעות לבנות ראסטות? שיידי, עזרת לי מאוד. אני מפנטזת, כמובן, על יצירה מושלמת מהרגע הראשון.
לפחות הצמות לסוגיהן נראו נפלא. אגב, זה כואב מאוד? לגבי סוג שיער ש"מתמסר" לראסטות: שיער עבה ומתולתל אמור להגיב טוב, לא? נראה לי שאמשיך לתחקר ולחפש, ואדחה את זה בחודש+. אגב, יש בפורום פתיל של בונים/ות מומלצים/ות? ושוב, תודה.

שמחתי לעזור

אני אישית, חייב להודות, עשיתי בניה של כמה ראסטות משיער סינטתי פלוס ועל הדרך גם עשיתי סידור - בדרדי. העבודה לא הייתה גרועה כל כך אבל הייתה יקרה (דבר שאז יכולתי להרשות לעצמי, בניגוד למשכורת המדהימה שצה"ל מנפק לי היום שפועל תאילנדי עושה בשבוע, למרות שמהבחינה הזו שום משכורת לא תועיל לי מהבחינה הזו: -)). אפילו בכלל לא יקרה, אבל יכולתי גם להשיג תוצאות יותר טובות בחצי מחיר. אז למה עשיתי את זה? וואלה לא יודע, ככה יצא. שווה לעשות סבב שוק לפני שמחליטים - לבדוק שמות אצל חברים, מבחן תוצאה ומבחן הכיס כמובן... לשאלה הראשונה - עשוי לכאוב, בעיקר בשורשים, מרכז העצבים של השיער. גם אם לא יכאב בעת העשיה, אחרי זה במשך כמה ימים תוכלי לישון רק על האף אם את רוצה לא להרגיש כלום בשיער. כל מי שיש לו ראסטות וטיפל בהן פעם לא ישכח את ההתעוררויות באמצע הלילה אחרי סידור, כאבים מטריפים בקרקפת, לא פשוט בכלל... עדיין רוצה לעשות ראסטות? אני אישית נאלצתי להסתפר, והכאבים האלה זה הדבר האחרון שמרתיע אותי מלגדל שיער שוב ולקלוע אותו אחרי הצבא! ולשאלה האחרונה - אין ספק שככל שהשיער מקורזל יותר, הוא יותר יעיל לראסטות. אבל יחד עם הקירזול כדאי שהוא לא יהיה שמנוני - ולכן אם את משתמשת בקרמים למיניהם (שהם גם ככה לא מי יודע מה בריאים לראש), כדאי להפסיק, ולא רק בסמוך לעשיית הראסטות אלא הרבה זמן לפני. לחות בשיער לא תעזור לו לקבל צורה כשמדובר בראסטות. השיער הכי טוב הוא שיער קש כמובן (כמו שיש לג'מייקנים), אפשר פשוט לגלגל אותו ולקבל ראסטות... בוני ראסטות יש לך שניים עיקריים בפורום, והם לא מרבים לכתוב כאן בימינו: ארז שמכונה nyabingy (אייתי נכון?) ואודליה mystic i. שניהם עושים עבודה מקצועית למדי ושווים את ההשקעה. בהצלחה שיהיה :)

נג היפה

New member
שמע

כל מה שאמרת בהחלט נכון.. וגם לאותה בחורה לא היה סוג שיער מושלם לראסטות. אבל היא הלכה לדנה לכמה טיפולים ועדיין הראסטות היו נראות לא טוב בכלל, היא גם סרגה לבד בבית. קיצר אולי דנה טובה אבל היא מאוד מגזימה במחירים

אני בכלל לא בעד להוציא כסף על ראסטות

וחכו - יש גם הסתייגות על הכותרת (שאלה שעושים מזה קצת כסף לא יצאו עלי חלילה...). אם יש חברים שעושים כמו שצריך ואפשר להתקמבן איתם - זו ההמלצה שלי, ככה זה צריך לעבוד. אבל, בגלל שעבודה טובה באמת זה עניין של הרבה שעות עבודה, כן שווה להוציא כסף, אבל חשוב להבין שההשקעה משתלמת בטווח הארוך, ומי שאין לו סבלנות - שיירד מהעניין, כי לפני חצי שנה שהשיער בנוי כבר כמו שצריך והקשרים מספיק חזקים, לא רואים תוצאות... אחחחחחחחח עד מתי תספורת כל ראש חודש?? נמאס לי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! רררררררררררררר

yekantalisa

New member
אוי ויי.. הכאבים../images/Emo10.gif

אפשר לשלוח לאודליה וארז מסרים? כאמור, אני בשלב ה"תחקיר"... וגם אני לא משפעת בכסף. סטודנטית (לתואר מתקדם, אבל תפרנית).

Dtiup

New member
הכל יכול להיות

וכמו ששיידי אמר.. הכל עניין של זמן וזה גם מה שאני אומר למטופלים שלי.. ובחודשים הראשונים הם באים לטיפול קבוע..

yekantalisa

New member
Dtiup - איפה מתבצעים טיפולי הראש שלך? שיידי,

"ראש חודש?" הופ-ס. ביטוי תורני...

GentlyWeeps

New member
פשוט מאוד

תפסיקי להסתרק תפרידי את השיער ויצאו לך ראסטות טבעיות הכי יפות בעולם אין יותר פשוט מזה ואין יותר יפה מזה
יום טוב

yekantalisa

New member
ראסות של ראש חודש...

אין לי בעיה עם המונח ראש חודש. פשוט נאלצתי להיבחן (אוני' דתית) אתמול, ועדיין לא השתחררתי מהטראומה. היה מזעזע. לגבי הפרדת השיער - הלואי שידעתי איך.
את/ה מסתובב/ת עם ראסטות טבעיות?

emi k

New member
תגובה מנסיון אישי..

היי, לגבי שאלתך.. אני עשיתי לפני קצת יותר משנה וחצי ראסטות ב"דרדי" (מוסך שיער). המחיר אכן היה מופקע ביותר אך מה לעשות שהייתי חסרת סבלנות וחיכיתי המון זמן ולא הכרתי אנשים פרטיים שעושים ראסטות. לקח לי 6 שעות וכן זה היה כואב ביותר.. בהתחלה באמת קצת מאכזב כי זה נראה כמו צמות ולא כמו ראסטות ולוקח להן המון זמן להתעצב. עכשיו, אני לא יודעת אם זה בגלל סוג השיער שלי שהוא גלי וקצת נפוח ולא מתולתל וצפוף, אבל הקצוות היו מתפרקות לי המון ובכלל הן לא היו ככ מושלמות, אם כי הן כן היו יפות, אבל הייתי צריכה לעבור המון טיפולים, הראשון ב"דרדי"- כלול במחיר- וטיפול אחד אצל שי ראסטות מקרית אונו ששיפר אותן מאוד! *שי קבל פרסומת ;)*. מה שכן, למדתי לסרוג את השיער (כמו שמכינים את הראסטה) ולמדתי לתקן אותן לעצמי עם מסרגה שקניתי. בסופו של דבר מאוד אהבתי את הראסטות שלי וכן הייתי מרוצה מהן, אבל אני לא ככ ממליצה על "דרדי".. (למרות שהבנות שם מאוד חמודות ואין תלונות על היחס!) מצד שני, יש כאלו שיצאו משם מאוד מרוצים.. אגב, לפני חודשיים הורדתי את הראסטות, ושוב, לא יודעת אם זה מעיד על איכות אבל בגלל שאין מצב שהייתי מגלחת את הראש הצלחתי אחרי גזירת הראסטות באמצע לפרק אותן! שעות ארוכות וסבלנות רבה, נשירה מאסיבית וכאבים רבים, המוווון מרכך ושיער קצת הרוס ושרוף.. אבל זה הצליח! בכל אופן, בהצלחה ואני מקווה שיצא יפה.. אין כמו ראסטות! :) אמי

yekantalisa

New member
היי אמי

תודה על הפירוט וההתייחסות. בכלל, הפורום הזה סימפטי להפליא
ומקווה להיות מעורבת בהמשך גם בענייני מוזיקה. בעצם, למה פירקת? כעת השיער שלך קצר מאוד? נראה לי שאם חולפים שישה חודשים עד שמתחילים ליהנות מהרסאטות, רצוי להשאיר אותן עד הפנסיה... אגב, המראה הזה מתקשר (לפחות בארץ) לקוליות/צעירוּת/מגניבות. נדמה לי שבעולם יש רסטאפאריים (מן הסתם לא לבנים/ות?) מקשישים, לא? . לגבי ה"סריגה" - ראיתי שהשוזרים טוענים שהם סורגים. הכוונה לחלוקה לריבועים ושזירת השוונצים לתוך הראסטה, נכון? לא מחברים את ה*שורשים* עצמם? זה נשמע די קטלני. סיכום ביניים: בכל מקרה, אחכה כחודש. השיער שלי יבש ושרוף.נדמה לי שעדיף להיפטר קודם מהקצוות השרופים. אה, וראיתי שאודליה בשת"פ עם דנה. הנה הלינק: http://danarasta.com/ ומילה לגבי דרדי/המוסך: העובדות מתוקות. די מפריע לי שבעלת הבית הלבנה דופקת קופה ומן הסתם, העובדות שלה משתכרות שכר מינימום. הקפיטליזם הגלובאלי במרעו.

LuNaTiC

New member
שלום שלום

יש לי ראסטות קצת יותר משלושה חודשים ואני די מאוהבת בהן (ואובססיבית. זה ממש הפך לתחביב) , גם כשלא תמיד הן נראות כל כך טוב. יש לי אמונה שהן תתחזקנה ותהינה לתפארת מדינת ישראל
. עשיתי אצל דנה ואודליה וכן... זה יקר. כן, זה כואב... אבל בסופו של דבר מישהו משקיע שעות נכבדות מזמנו וכאבים קשים בידיים כדי שאת תקבלי את מה שאת רוצה. אז איפשהו את מרגישה שהיית צריכה לשלם את המחיר. אחרי שלמדתי לסרוג את הראסטות בעצמי הבנתי את הכאב שכרוך בבניית ראסטות
. בכל מקרה זה עניין של זמן... ואני אנסה לתת להן את אורך החיים המירבי שאוכל, לפני שאתגעגע לתלתלים שלי. קרוב לוודאי שאוריד את הראסטות בשנים הקרובות אבל לא מן הנמנע שגם בגיל מבוגר אעשה מחדש! לדעתי זה יפה מאוד גם בגיל 50 וגם בגיל 70. גם אמא שלי רצתה לעשות ביחד איתי אבל היא פחדה מהכאבים
. אגב, נזכרתי עכשיו באנשים שראיתי עם ראסטות של דנה ואודליה אחרי שנים, ולדעתי הראסטות היו נהדרות. אז סתם לשיקולך. זה גם תלוי בסוג השיער ובטיפול שאת מעניקה להן.

yekantalisa

New member
לתפארת מדינת ישראל...

כנראה שאפנה לדנה&אודליה. עבודה בארבע ידיים מקצרת את התהליך, נכון? גם התגובה שלך מאוד עזרה לי. תודה!

emi k

New member
היי :)

אז ככה, לא רציתי שיער קצר ולכן פירקתי ולא הסתפרתי קצר, וכרגע השיער שלי כבר מגיע קצת אחרי הכתפיים. מה שכן הוא לא בריא במיוחד. בכל זאת שנה וחצי הוא נקשר ונמשך ונשרף וכו'... אני אישית פשוט בנאדם שצריך כל הזמן שינויים, ואחרי שנה וחצי קצת נמאס לי.. למרות שמאוד אהבתי אותן! בקשר להקשר של המראה בארץ אני חושבת שיש משהו בדבריך.. לא רק אנשים שקשורים לרגאיי וראסטפרים עושים ראסטות, אבל קיימים בהחלט בהחלט ראסטפרים אמיתיים עם ראסטות טבעיות ארוכות שחורות ויפות.. תחשבי על אבות הרגאיי למיניהם, רובם לא צעירים. אנשים שחיים את הסגנון הזה, שזו האמונה שלהם. כמובן שלא ככ בארץ.. חוצמזה אני לא חושבת שאת צריכה להתחשב במוסכמות הכלליות ובמה אנשים יחשבו או יגידו. אם את רוצה לעשות את זה- תעשי! וזה גם היופי בשיער (שהיה גם שיקול אצלי)- הוא אורך וכל מה שתעשי איתו הפיך, זה לא כמו לעשות קעקוע נניח, אפשר להתחרט ולשנות. לגבי שורשים- בשיטת הסריגה גם סורגים את השורשים שצמחו לתוך הראסטה. מסבכים את הראסטה בתוך השורש ויוצרים קשרים חדשים. וכן, זה כואב.. ולסרוג את השוונצים לתוך הראסטה זה ממש לא בעייתי, ברגע שתופסים את זה אפשר לעשות לעצמך בקלות.. מקווה שעזרתי :) אמי

למעלה