רגאיי ארצישראלי? מישהו?

E i t a M a r

New member
רגאיי ארצישראלי? מישהו?

ראבאק! אז אני שומע התקווה 6.... ואממ Israel vibration וThe Gladiators, הם ישראלים? חלקם. WTF? מה כבר ביקשתי? קצת רגאיי בנזונה בעברית? מישהו?...

Carcass

New member
חבר,

איןשום קשר בין יזראל וייבריישן והגלדיאטורס,לישראל,חוץ מ ה "יזראל" שיש בשם של יזראל וייבריישן. וצ'מע קצת תומר יוסף.

Nechi Nech

New member
אהלן אחינו

אז ככה לגבי יזרעל וייבריישן והגלדאייטורס, שניהם להקות רוטס ג'מייקנות מכובדות שפועלות כבר מס' עשורים.. שתי הלהקות אוהדות ישראל אבל ככל הידוע לי כל חברי הלהקות ג'מייקנים. לגבי רגאיי בעברית, לבחירתך - מס' אלבומי רגאיי ישראלים מומלצים: תומר יוסף - הולך ישר (אלבום רגאיי רוטס משובח שיצא לפני כמה שנים טובות) תומר יוסף - צוחקים מתחת לאדמה (אלבום רגאיי מצויין שיצא לא מזמן ומשלב בתוכו סגנונות כמו דאנסהול, ישראלי, קצת היפ הופ ואפילו גם קצת ים תיכוני ככה בנגיעות..) איאם - מילים פילים (יצא ב2004, אלבום מעולה. וכל מילה מיותרת.) איאם - עולים למעלה (חדש דנדש, אלבום וויקיד שמשלב יותר דאנסהול ומציג את כישורי השירה של יתר חברי הלהקה - מומלץ.) פישי הגדול - הסנדק. קלאסיקה, זמר הדאנסהול הפסיכי בארץ. חובה בכל בית. פישי הגדול - חכמת רחוב. אלבום שיצא ב2004, משלב בתוכו יותר היפהופ. כנ"ל, אלבום חובה. קנגרו - קנגרו (יצא ב2005 (?). אלבום מצויין ומגוון במיוחד שמשלב רגאיי עם השפעות מכל הסוגים). סילברדון - דברו - יצא ב94' נראה לי.. לא סגור על זה. סילברדון - האיש והחיה - אלבום חדש שיצא לו אחרי המון המון זמן.. הרבה שירים בועטים, דאנסהול בסטייל.. מומלץ. צ'ולו - תבלין ישר - אלבום די חדש שהמון המון אנשים ציפו לו במשך כמה וכמה שנים טובות.. וצ'ול לא איכזב. אלבום בועט, מושקע ושורף. אחד האלבומים המצויינים שיצאו ברגאיי הישראלי. התקווה 6 - הוציאה אלבום LIVE אחד שנה שעברה.. בשנים האחרונות ועד ימינו הלהקה חורשת ללא ספק הפסקה את כל הארץ.. כרגע עובדים על אלבום עם החבובצ'יק ההוא מאיזי סטאר.. ביג טינגז.. זבולון דאב סיסטם - לי אישית לא יצא לשמוע את החבר'ה האלה יותר מידי אבל ממה ששמעתי הם להקה טובה, אותנטית ויושבת פיצוץ.. גם מפציצים הרבה בהופעות בזמן האחרון.. שווה לבדוק.. וחוץ מאלבומים מסודרים שיצאו בחנויות ישנם כמה וכמה מיקסטייפים ישנים וחדשים של רגאיי ישראלי שמסתובבים פה הרבה זמן.. ישראלים עצבניים: יצא ב98' נדמה לי.. אוסף של זמרי היפהופ ורגאיי (יוזמה של צ'ולו ואדי סומירן). מיקרופון למקסימום ומיקרופון למקסימום2 הם שני אוספים שיצאו מס' שנים מועטות אחרי ישראלים עצבניים, אומנם האוספים עצמם (גם ביוזמתו ותחת פיקוחו של צ'ול, אגב) מוכרים בזכות שירי ההיפ הופ אבל ישנם כמה שירי דאנסהול חזקים שם.. וחוץ מזה יש זמרים ואמסיז חזקים כמו בזוקה, סול ג'יי, סול ג'ה, טבסקו, טומי בראון, סמיילי ורביע, אקסום, אוהד סיני, אוריה (IDF), הידיי ליברמן ועוד רבים וטובים שעובדים חזק על המוזיקה ואפשר למצוא את החבר'ה האלה תופסים מיקרופון בדאנסים של רודבוי סאונד, סוליקו קרו, ראסטה ליון, יוניטי וכן הלאה.. ואם שכחתי אז אני אזכר בהמשך..

תיקון קטן

זה לא הולך ישר, זה תגידו משהו... ורשימה לא עדכנית אך די גדולה של אלבומי רגאיי ישראליים יש כאן (מופיע גם בטאגליינס)

E i t a M a r

New member
חחח

באמת היה לי קצת מוזר.... חח טוב תודה

למעלה