רגאיי בכוכב נולד 5.

noa08128

New member
רגאיי בכוכב נולד 5.

טוב אני לא יודעת מה איתכם(כלומר אלו שלא ראו את הביצוע של ארלין גולד ביום שישי.) אבל היא עשתה ביצוע רגאיי יפיפה ל "אמור שלום". ממש שמחתי שהיא עלתה. יש לציין שהשופטים הארורים לא פירגנו. בכל אופן מומלץ לעקוב אחרי הבחורה :) למרות הבבילוניה

ארלין שבתה אותי מהרגע הראשון

אני מכיר אותה מלפני התוכנית אך למוזיקה שלה נחשפתי רק אחריה, למרות שרק מלראות אותה אפשר להתרשם שמדובר במשהו מיוחד. יש לי רק הערכה אליה, יש לה את כל הנתונים להגיע רחוק. לא יודע אם כוכב נולד היא הפלטפורמה המתאימה עבורה, אך גם אם לא תצליח שם (ולראיה, השופטים ה"משכילים" שלא מבינים אותה בכלל) אני בטוח שמדובר בקרש קפיצה, ומדובר במישהי שעוד נשמע עליה וממנה רבות. כבוד גדול לארלין! גיל.

noa08128

New member
../images/Emo45.gif

מכימה עם כל מה שאמרת. הכרתי רק את השירים שלה במייספייס שהיו לא רעים בכלל. באמת אולי כ"נ 5 זו לא הפלטפורמה המתאימה

אין לי ספק שזאת לא הפלטפורמה הנכונה בשבילה

השופטים בכוכב נולד מחפשים משהו קיטצ'י, משהו פופי ומשהו שאפשר למסחר ולהפוך למכונה משומנת של כסף. והקהל נשבה אחרי זה..

Dtiup

New member
זו לא פלטפורמה נכנונה בשביל אף אחד

שמגדיר את עצמו אמן.. עם ערכים ואידיאולוגיה- ואני לא מדבר על פלצנים כמו הראל סקעת. זו דרך להגיע אל הציבור לא יותר מזה.. לפעמים זה טוב לפעמים זה לא .

xXx Shiraz xXx

New member
לדעתי קול יפה זה לא מספיק כדי להיקרא "אומן"

ולכן כל התעשייה הזו שנקראת "כוכב נולד" היא מזוייפת. מי שזוכה הוא בעל הקול היפה. אבל אומן נמדד ביכולת שלו להביע את עצמו במילים ואז להלחין אותם. השירה זה באמת הערך המוסף, לא המטרה אליה שואפים. האמנים האמיתיים הם אלה שהמילים שייכות להם לא אלה שמבצעים את השיר עד שכוכב נולד לא יבדוק שירים של הניגשים לתוכנית, אין ספק שזו סתם תעמולת רייטינג מטומטמת. ארלין מלכה בלי קשר לכוכב נולד אז אנחנו בעדה כמובן..

תסלחי לי שאחלוק עליך

ואף אוסיף שאת קצת מדברת שטויות... "האמנים האמיתיים הם אלה שהמילים שייכות להם לא אלה שמבצעים את השיר" את מתכוונת גם למשל לעשרות האומנים שמבצעים שירים שנכתבו עבורם על ידי מאיר אריאל או יהונתן גפן? למשל "הולך בטל" של תמוז? למה הם לא אומנים, כי הם לא כתבו את השיר? למה לכתוב שיר זה אומנות אבל לתת לו ביצוע שמימי ולהפיח בו נפח שלך זה לא? אני ממש לא מסכים איתך! אני דווקא כאחד שעוקב אחרי התוכנית רואה שבעיקר מאז העונה הקודמת נותנים למשתתפים הרבה יותר במה פתוחה לשירים שהם בוחרים ולא מונעים מהם לבצע שירים שלהם, אבל אני פשוט לא חושב שזה הקונספט העיקרי של התוכנית, גם לא צריך להיות. מדובר בסופו של דבר לתוכנית בידור, לא פחות ולא יותר. תוכנית שפונה לחלקים נרחבים ביותר באוכלוסיה, כך שאי אפשר לצפות לרמה גבוהה מאוד, אבל לי סה"כ יוצא לךהנות ממה שאני רואה, בעיקר העונה כשארלין משתתפת, ויש עוד זמר עם קול ענק ששמו בועז מעודה.

xXx Shiraz xXx

New member
בועז מעודה היה בי"ב בבצפר שלי כשאני הייתי בז'

ואתה לא יכול לטעון שאני מדברת שטויות, לבנאדם חשוב לדעת שיש לו במה להתבטא בה, וכמנהל הפורום אתה אמור לאפשר לזה לקרות ולא לקטול כל מי שחולק עלייך. זה דבר אחד שיידי. דבר שני... ברור שלא... כאילו גם הם אומנים בעיניי וגם עוד מלא מחו"ל שכידוע לא כותבים את שיריהם. אבל זה סוג אחר של אומנות...איך אני אסביר לך?! בעיניי חשוב שלמישהו יהיה רגש כשהוא מעביר מסר של שיר, גם אם יש לו את הקול הכי מחוספס ולא נקי בעולם. אם לבנאדם יש יכולת ווקאלית + יכולת כתיבה + יכולת לרגש מה טוב אבל לא תמיד זה ככה... מה שכוכב נולד עושה זה מסנן את האנשים עם הקול ה"לא נקי" כביכול, גם אם הם מצליחים לרגש. יתרה מכך...אם תפתחת עיתונים לאחרונה, היית קורא שהיה בחור שהגיע לפיינל 20 והדיחו אותו בגלל שהיה לו תיק במשטרה. הם מתעסקים יותר מדי בתפל ופחות מדי בעיקר בעיניי... ווקאליות זה לא הכל ויש מספיק זמרים עם קול יפ בשיראל. בעיניי בנאדם עם קול יפה הוא כמו כלי-קיבול הוא יכול לבצע שיר מדהים ולרגש אותך אבל אם זה לא בא ממנו... זה די מזויף... זה הכל עניין של איך אתה מסתכל על מוזיקה בעיניי הכי חשוב במוזיקה זה הליריקס... אחר כך הוייב... ורק לבסוף הקול של הזמר... לטעמי שירים יכולים להיות שמימיים גם בלי להוסיף להם נפח ווקאלי גם רק על הנייר הם יכולים להדהים ולהרשים. להפוך שיר כתוב לשיר שמבוצע על ידיד מישהו עם קול יפה זה רק האקסטרה, לא השאיפה. ואני מדגישה זו דעתי אין צורך להגיד שאני מדברת שטויות כי לא כך הדבר.

REL YESAYA

New member
בקשר לזה עם התיק

בשביל להשתתף בתוכנית כזאת צריך תעודת יושר.ומי שיש לו תיק במשטרה לא יכול לקבל תעודת יושר לא משנה כמה יפה הוא שר

קודם כל יקירתי, אל תקחי דברים ללב

זה לא בריא, לא ראית את התוכנית בערוץ 2 של דנה וייס?
חוץ מזה, אין בנאדם שמדבר שטויות כמו שאני אז על אחת כמה וכמה אל תקחי אותי קשה. פשוט מה שאמרת ועוד יותר אחרי התגובה הנוכחית נראה כמו סתירה אחת גדולה, וחבל. תביני, זה לא שאני לא מבין מה שאת אומרת, ואני גם לא אומר לך מה לחשוב. סה"כ נתתי לך קצת חומר למחשבה, כיוון. אל תיעלבי מזה או משהו כי זו ממש לא הכוונה. בעיניי המוזיקה עצמה היא האומנות, כתיבה היא כישרון, מתנה מאלוהים, כך גם היכולת לשיר יפה. אבל לא לכולם יש את הכל. כל אחד יעשה מה שהוא טוב בו, ואם זה יפה בעיניי, אני אוהב את זה ולא אכפת לי שהבנאדם לא כתב את השירים... לעניין התיק הפלילי אחזק את דבריו של אריאל, בתור אחד שבחלק משירותו הצבאי נלחם על כך שאנשים מסוימים לא יוכתמו ברישום פלילי, אני יודע טוב מאוד את ההשלכות של אותו ר"פ. אין מה לעשות, בלי תעודת יושר היום (דבר שאפילו מי שהורשע בעריקות בצבא, שלמי שלא יודע זו העבירה הנפוצה ביותר בצבא, לא יכול להוציא) אי אפשר אפילו להיות נהג מונית. כוכב נולד זה עסק, אין מה לעשות, וזכותם לבקש תעודת יושר מהמועסקים הפוטנציאליים. אני לא אומר שזה הוגן, אבל זה החוק. לצורך העניין כמו שאת בטח יודעת, אחרי כוכב נולד שלוש כשמצאו על ריקי גל כמות קוק שלא תבייש את טובי הסוחרים היא לא המשיכה בתוכנית... בקיצור, לא חלקתי על דעתך, רק ניסיתי להראות לך כיוון מחשבה אחר. אם נעלבת מזה אז אל! זה לא היה בכוונה כלל וכלל!

xXx Shiraz xXx

New member
דבריי נאמרו בשבילך

לא כי אני נעלבתי או משהו... תצטרך להתאמץ טיפ טיפה יותר כדי להעליב אותי
חחח *אהבה* אני לא חושבת שסתרתי את עצמי פשוט אני ואתה תופסים מוזיקה כ2 הגדרות שונות וזה לגיטימי... חח לפרוטוקול אני מאוד אוהבת ראפ במיוחד מהסיבה שזה (כמו רגאיי) מוזיקה שהבחור ששר גם כתב את המילים והלחין אותם. הביט עליו הוא יושב מישהו הכין, אבל זה בול כמו הסיפור עם הרידמים ברגאיי. קיצר... פופ למשל.. בלה בלה באה ביונסה מפציצה עם להיטים שמכניסים לה מיליונים, אבל מה בעצם היא עשתה? שרה ורקדה בקליפ שלה. וזהו. לא כתבה לא הלחינה לא כלום. אני חושבת שהיא ענקית ולו רק בגלל הFINE PIECE OF ASS שלה, אבל אומנית? לא הייתי קוראת לה ככה. אבל כמובן שגם בראפ יש שטויות במיץ, עיין ערך chain hang low chicken noodle soup ואלה רק 2 דוגמיות מהשנה האחרונה.

הדעות שלנו בהחלט שונות

אולי בכל זאת תהיה התאמה כלשהי בינינו אם תשני את המילה "אומן" בהגדרה שלך למי שכותב ומלחין לעצמו את המוזיקה, למילה "יוצר". לא כל מי שאומן הוא בהכרח יוצר, אך יוצר הוא בהכרח אומן. פשוט המושג "אומן" הוא מושג כללי מאוד ונפרש על תחום רב של אנשים, שעוסקים באומנות מסוגים רבים. וודאי לא גיליתי לך את אמריקה. ביונסה היא אומנית, פשוט לא יוצרת. מעבר לישבן המוצק שלה (ומותר לי לדבר ככה, אמרת אותו דבר רק באנגלית) יש לה גם קול טוב ויכולת הגשה, וזה מספיק בשביל להגדיר אותה כזמרת ואומנית. ואגב בראפ אולי יותר, אבל ברגאיי זה ממש לא בהכרח תופס, ידוע הרי שהמון אומנים בג'מייקה "משאילים" שירים אחד מהשני, ואת יכולה לראות את זה אומנם יותר בהופעות אבל גם בשירים עצמם. למשל לי פרי שהפיק, ויכול להיות גם כתב את OUT OF SPACE ששר מקס רומיאו, מבצע את השיר בהופעות... או אנטוני בי ששמעתי בוטלג שלו מהופעה בה ביצע את JAH JAH CITY, וזה, איך אומר קופמן - רק קצה הקרחון...
בקיצור, ......................................

REL YESAYA

New member
דעתי על העניין

אני מעריך אותה בתור זמרת. אבל היא לא הייתה צריכה לתת להם להלביש עלייה את התדמית הזאת.זו טעות לפי דעתי. הקול שלה יפה אבל השיר היה גרוע! נ.ב לא ראיתי את זה שמעתי מאנשים

noa08128

New member
מה ?!? השיר היה ממש טוב :)

ויש לה שירים יפים בלי שום קשר. שהיא כתבה. חפשו בחמור הקרוב למחשבכם.

גמני חשבתי שהיא מצויינת!

ואפילו הצבעתי לה
אבל כפי שזה נראה היא לא תגיע רחוק בגלל שהכל שם קיטצ'י כמו שאמרו פה.. ועוד משהו שאמרו והוא נכון.. לא כל אחד שיש לו קול יפה הוא אמן.. כמה דוגמאות שבחיים לא היו עוברים את האודישנים הראשונים של כוכב נולד כמו יוני בלוך..אריק ברמן שהיום הם מאיין סמל למוזיקה הישראלית.. מתאים לה לפתוח בקריירת סולו ככה היא תצליח ולא חסר לה כישרון לכך! D:

**yoav**

New member
זמרת מעולה....

נתקלתי בה פעם בסלואו בתקופה שלא היו מסיבות, שזה היה סוג של סתם מקום שמשמיע רגאיי, היא נתנה לנו הזמנות להופעה שלה....... נכנסתי למייספייס שלה וזה די הגניב אותי.... בהופעה שלה לא הייתי, אבל ראיתי אותה שרה בערב מחווה לג'יימס בראון והיא נתנה שם הופעה טובה.... בקשר לתוכנית? אין שום דבר רע זה שהיא הלכה לתכנית, זה נותן לה חשיפה מטורפת, רק חבל באמת שזו תוכנית יותר מדי מיינסטרימית בשבילה... אני לא יודע לגבי העניין של זה ש"תפרו" לה את התדמית של הרגאיי, אבל זה בהחלט הרגיש ככה מהביצוע שלה בכל אופן אני אסיים ואגיד שהשנה יש תוכנית ממש טובה עם זמרים ממש ממש מקצועיים וטובים

למעלה