רגישות לחלב ותחליפים אצל תנוקות

amitza1

New member
רגישות לחלב ותחליפים אצל תנוקות

בתי בת חצי שנה ולאחרונה החלה להקיא מתחליפי חלב שונים שהם על בסיס חלב רופא שבדק המליץ על תחליף מסויים שאמור לעזור גם לתנוקות שרגישים לסויה, אך הילדה לא אוהבת לשתות המשקה, למרות שכאשר היא שותה מעט, אין הדבר גורם הקאות האם יש לנסות גם תחליפים על בסיס סויה? אישתי מניקה עדיין. האם לעובדה שהיא ממשיכה לצרוך חלב כרגיל יש השפעה? האם יש תחליפים נוספים? תודה עמית

kivity

New member
תחליפים

אכן אני ממליץ על חלב סויה לתינוקות אלרגיים לחלב פרה זו אלטרנטיבה טובה עם סיכוי נמוך לפתח תגובה אלרגית לגבי אשתך, על פי הנתונים שנתתה לי אזי לא. פרופ' קויתי

mulani

New member
בתור מניקה עם ילדים אלרגיים . . .

א) אתה יכול גם לפנות לפורום הנקה ויעוץ הנקה (שני פורומים מקסימים בתפוז) ב) יש השפעה של מזון אלרגני דרך חלב האם. כדאי שאשתך תמנע מאכילת כל דבר שהילדה אלרגי אליו ותראו אם משתפר המצב. זה יכול גם לגרום לכאבי בטן, אי נוחות, חוסר רוגע בשינה, קושי בשינה וכו' אם אשתך עדיין מניקה האם בטוח שיש לכם צורך בתחליפים? חלב אם הוא הדבר הטוב ביותר לכל תינוק אבל בעיקר שמדובר בתינוק אלרגי. אנחנו השתמשנו בחלב אורז למרות שערכו התזונתי נמוך יחסית והתחלנו תא זה כתוספת מאוחר יותר מחצי שנה. כדאי לשאול גם לגבי חלב שקדים. יש כאלו שטוענים שלא כדאי המון מוצרי סויה אך אני ממליצה שתעשו את הבדיקה בעצמכם. בהצלחה.

"חלב" אורז ושקדים

1. אני מציע להיזהר מהמלצות חסרות בסיס כמו מתן תחליפים לתינוקות המתבססית על "חלב" שקדים או אורז. ערכם התזונתי נמוך ביותר ואין הם תחליפים ראויים לתינוקות הזקוקים לכמות מספקת של קלוריות מינרלים וויטמינים שונים כדי להתפתח כראוי הן מבחינה גופנית והן מבחינת התפתחות המח. 2. אם הנסיון עם תחליפי סויה נכשל כדאי להתעקש בכל זאת על מתן התחליף הבסיסי יותר(כמובן שאין תחליף שווה ערך להנקה). בד"כ ההורים נרתעים ממתן תחליף זה בשל הריח של הפורמולה. ריח זה נובע מתהליך פירוק החלבונים ולא מפריע לתינוקות. אם התינוק יהיה רעב הוא יאכל את התחליף. בטיפולי עשרות ילדים עם בעיה דומה ואם "לא נשברים" התינוקות מתחילים לאכול ללא בעיות בברכה דר' אילן דלאל

בתך בגיל המתאים למעבר למוצקים,

איטי, רגיש, אבל בהחלט זה הזמן. אוליתוכלו לעקוף מהר יותר חלק מהארוחות הדייסותיות, ואף להחליף אותן במשהו אחר לחלוטין, לא תמ"ל. אתם מוזמנים להרצאה על מעבר למוצקים ביום שני הקרוב, 12.9 ב- 10.00 בבוקר ב'נמשים, חיפה. בהרצאה יינתנו רעיונות איך להתחיל, ממה להיזהר, מה עושים עם ילד אלרגי, מתכונים שונים ועוד. הכל מבוסס על השילוב בין הרפואה המערבית לרופאה הסינית. לפרטים שלח לי מסר.

למעלה