רגרסיה אצל בני בן השלוש

רגרסיה אצל בני בן השלוש

שלום, אני חדשה בפורום זה, אך אשמח לתשובה במהרה. רקע: אני בת 38, נשואה ואם לשלושה בנים בני 12, 10 ו-3. יש לי בעיה עם בני הצעיר, יהונתן. יהונתן הינו ילד בריא, אקטיבי, פעיל ללא בעיות מיוחדות להוציא פינוק במידה. בקיץ האחרון יהונתן נגמל מטיטולים בקצב מהיר למדי, משהו כמו שבוע עד שבועיים. מאז, שלט היטב בצרכיו גם ביום וגם בלילה. הוא הרבה לשתות בלילה מבקבוק אך אף פעם לא הרטיב. היו לילות בהם היה מעיר אותי או את בעלי, מטיל מימיו בשירותים וחוזר לשינה עמוקה. בשלושה חודשים האחרונים, אני מוצאת את עצמי בבעיה עימו. הוא מרטיב כל לילה! הוא מודע היטב שהוא מרטיב כיוון שבבוקר הוא מתעורר וישר רץ למקלחת להחליף את הבגדים (בעזרתי כמובן). אני מדגישה, כי במשך היום אין לו תקלו. בשבוע האחרון הגננת מסרה כי הוא הרטיב בשינת הצהריים פעם אחת. למרות הלילות הקרים, הוא מכוסה היטב. אני מניחה שהוא מעיף את השמיכה מידי פעם. הגעתי למצב שאני לא ישנה לילות רצופים כיוון שאני בודקת אותו כמעט כל שעה. בלי כל קשר, בניי הבוגרים יותר נגמו אף הם במהירה אך "תקלות ליליות" לא היו. אני נואשת. האם מישהו יוכל לעזור לי? בברכת יום טוב, ליטל - אמא מיואשת...

ליטל

שלום ליטל דבר ראשון אין לך מה להיות מיואשת הדבר השני צריך לדעת שבגיל של בנך הצעיר עדיין אחוז לא מבוטל של ילדים מרטיב בלילה בואי לא נשכח הינו רק בן 3 שנים מציע לך לשוחח איתו איתו ולבחון אם יש דבר המעיק עליו וכמובן לשאול לסימנים המכוונים לדלקת בשתן ופשוט לא להראות כי הינך באמת מיואשת כמו שכתבת בטוחני כי המצב יחלוף בברכה ד"ר בנימיני אורולוג ילדים ומבוגרים ומוהל

למעלה