רדיו באינטרנט...

Holy Man

New member
רדיו באינטרנט...

שלום לכולם... אני ממש אוהב להאזין לרדיו.. חשבתי לעצמי - איך אני יכול לפתוח מעין תחנת רדיו שתנגן מוזיקה מן המחשב שלי ושאנשים אחרים יוכלו להאזין לזה?... אני יודע שיש מה שנקרא זכויות יוצרים וכו' אבל ברמת העיקרון - איך אני יכול לעשות זאת?

אז איך מקימים תחנת רדיו באינטרנט?

תשובה מלאה. חשוב לציין שאני מאמין שאתם משדרים בתחנות הרדיו הללו שירים רק באישור של אקו"ם ושאר הגופים הדורשים אישור מיוחד (אפילו יש"ע והמנהל האזרחי
). ואם אין לכם אישור - אז אני מאמין שאתם משדרים מוזיקה שאתם כתבתם, הלחנתם ושרתם. חסר לכם שלא. מה צריך? מיקרופון, מחשב נורמלי ואינטרנט מהיר - זה הבסיס. אם יש לכם איזשהו אמצעי רדיו נוסף - זה יעזור מאוד. מה עושים? בראש ובראשונה, מורידים את תוכנת ההשמעה Winamp בגרסה החדשה ביותר שיש. זה חינם, ובכלל, התוכנה טובה מאוד. אח"כ מורידים את התוסף של ה- Winamp ואת השרת של Shoutcast. מתקינים את התוכנות. איך מגדירים את ה- Winamp להפעלה של התוסף שהורדתם: תפתחו את ה- Winamp ולחצו על Ctrl+p על מנת להגיע לחלון ההגדרות. בחלון ההגדרות יש את ה- DSP/Effect תחת Plug-ins. אם תראו בחלון מצד ימין את השורה: Nullsoft SHOUTcast DSP סימן שהתקנת הפלאגין עברה בהצלחה. לחצו על השורה הזאת - ייפתח לכם חלון הגדרות. צאו מה- Winamp בינתים. פותחים את תוכנת השרת. רואים בתפריט למעלה את Edit config? לחצו עליו, ייפתח לכם קובץ טקסט בשם sc_serv.ini, בו אנחנו נשנה מס' הגדרות: מספר משתמשים שיכולים להתחבר לרדיו (MaxUser). רצוי להגביל את מס' המשתמשים ל- 10 בלבד. אם יש לכם אינטרנט מהיר מאוד, אפשר יותר.
הערך של הפונקציה Password תהיה שווה לסיסמה שאתם רוצים שיהיה לרדיו שלכם. יש גם את ה- PortBase=8000. אם אתם רוצים לשדר ב- Port אחר, שנו את הערך של הפורט. עכשיו פתחו שוב את ה- Winamp: שוב פעם נפתח לכם חלון ההגדרות Shoutcast Source. עברו ללשונית Output: אם השרת שאליו אתם משדרים (מה שהתקנו מקודם) נמצא על המחשב שלכם, השאירו בשדה Address את המילה localhost. אם לא אז הכניסו את האיי פי של השרת שאליו אתם משדרים. פורט ברירת המחדל הוא 8000, אם לא שיניתם אותו, השאירו על 8000. הכניסו בשדה Password את הסיסמא שקבעתם. כעת לחצו על כפתור ה-Yellow Pages, שנו את שם השרת לשם של התחנה שלכם, וזה יפורסם באתר של ה- Shoutcast בתוך דקות. עכשיו נעבור לעניין של איכות השידור. יש תחנות רדיו המשדרות באיכות טובה יותר מגלי צה"ל בזמן מהדורות חדשות עם פנחס עידן. התחנה שלכם למשל. תעברו ללשונית Encoder: אם אתם משדרים לחבר או שניים - תגדירו איכות גבוהה במקצת מברירת המחדל. אבל אם אתם משדרים לקבוצה גדולה של אנשים, צריך איכות נמוכה, אחרת השירים ייתקעו. לצורך דיבור במיקרופון במהלך השידור, עברו ללשונית Input. שמה תשנו את ההגדרה ב- Input Device מ- "Winamp" לכרטיס הקול שלכם. בכדי לדבר, לחצו על ה- Push To Talk. לאחר שווידאתם שכל השדות וההגדרות נכונים ומתאימים, הגיע הזמן להתחבר. חיזרו ללשונית Output ולחצו על Connect. אם תחת המילה Status תראו מספרים רצים - הרדיו שלכם משדר. אם לא - בידקו שנית שכתובת ה-IP נכונה, שהסיסמה נכונה, שהשרת פעיל ושאתם מחוברים לאינטרנט. איך ישמעו אותי? בדקו את כתובת ה- IP שלכם באתר: http://ip.madd0g.co.il ברגע שגיליתם את הכתובת שלכם, שלחו לחברים שלכם את הכתובת הבא: http://11.111.111.11:8000 כשה- 8000 מייצג את הפורט שלכם וה- 11.111.111.11 מייצג את כתובת ה- IP. שנו את זה בהתאם... והכי חשוב - שדרו רק דברים טובים!

Holy Man

New member
תודה

תודה רבה על ההסבר המעניין ופרטני כמובן שלא יעשה שימוש ברעה בתחנה זו... :) ועוד שאלה קטנה... איך אני יכול לעשות שהאי פי לא ישתנה וכך תיהיה כתובת קבועה לרדיו?

תשובות

זה שה-IP שלך לא ישתנה זה תלוי בסידור שלך עם ספק האינטרנט. ניתן להגיע איתם להסדר כזה. זה שהדומיין של לא ישתנה זה אפשר דוקא לסדר די בקלות על ידי פיתרון שנקרא NO-IP. זהו למעשה DSN דינאמי שמתעדכן כל הזמן על ידי תוכנה שהם מתקינים לך במחשב. מאד פשוט לשימוש ומאד נוח וזה בחינם (יש שם גם כמה תוכניות בתשלום אבל אתה לא צריך אותם).

DSN?

DNS!!!! --- אוף טופיק --- האם אני מבין נכון וגם בתפוז אין עריכת הודעה לאחר שנשלחה? מאד מאד חבל. רק לפני שבוע הוספתי אופציה כזאת לפורום שלנו ברדי-יו. זה מאפשר למי שכתב את ההודעה לתקן אותה. הבדיקה נעשית על פי ה-IP ומוגבלת בזמן כדי לא לאפשר למישהו שקיבל את ה-IP הזה אחרי זמן מה לשנות הודעות לא שלו. זה לקח לא יותר מכמה שעות עבודה וחבל מאד שבפורומים אחרים לא עושית את זה וחוסכים לפרפקציוניסטים כמוני את שברון הלב כל פעם.

../images/Emo13.gif

אמנם אי אפשר לערוך הודעות בממשק הפורומים של תפוז, אבל כשאני אכניס את התשובה המפורטת שלי ושלך לדף המאמרים, אני אערוך את הטעויות של שנינו. מבירור קצר שערכתי עם הנהלת הפורומים של תפוז, עולה שיש סיבה למה אין את האופציה של עריכת הודעה בתפוז: אם המשתמשים יוכלו לערוך את ההודעות שלהם, אז יווצר מצב שאנשים יוכלו להביע אמירות מסוימות, אחרים יוכלו להגיב לעניין, ואז הראשונים יערכו את דבריהם וכל האשכול ילך לאבדון. מנהלים לא יכולים לערוך הודעות בתפוז מכיוון שמנהל שיערוך הודעה של מישהו אחר, בעצם עלול לפגוע בכותב, שעלול לחשוב שעושים משהו לטובתו. המתשמשים כמובן מתבקשים ללחוץ על "תצוגה מקדימה" לפני שליחת ההודעה, ולקרוא את ההודעות שלהם. טעויות צורמות בוודאי ייתפסו את עין הכותב. בכל מקרה, שלא ישתמע אחרת, אני בעד נתינת סמכות עריכה למנהלים.

לכל מטבע יש שני צדדים...

נכון שתפוז מחמירים יותר מצד שני... על פי ניסיון העבר שלנו לפעמים עדיף כך... זה מונע פתחון פה... ודי לחכימא ברמיזא.

nklo

New member
איך אני....

איך אני יכול לסלק אנשים מהתחנה שלי?? איך אני יכול להעיף שדרן??? (בממשק החדש הזה בצבע האפור) תודה

למעלה