רואה חד יותר כשמסתכל למטה במשקפיים חדשות

Borisyo

Member
שלום,

רכשתי משקפי ראיה ברשת אופטיקה ואחר כך שמתי לב שאני רואה חד יותר כשאני מסתכל למטה (איזור ירוק - 1) לעומת כשאני מסתכל ישר.

גם כשאני מסתכל שמאלה (איזור אדום - 2) בעדשה ימנית, אני רואה פחות טוב לעומת כשאני מסתכל ישר.

צירפתי תמונה בשביל להיות ברור יותר.

מה זה יכול להיות?
היו לי כמה משקפי ראיה בחיים ולא זכור לי שדבר כזה קרה.

תודה

קבצים מצורפים

• 20201219_080650.jpg
    20201219_080650.jpg
    KB 336.1 · צפיות: 7
נערך לאחרונה ב:

trilliane

Well-known member
מנהל
זו שאלה לאיש מקצוע, וספציפית למי שאחראי למשקפיים שקנית...
אני לא אופטומטריסטית, בתור צרכנית אין לי אלא להמליץ לך לחזור לחנות ולדווח להם על העניין.
הם צריכים לפתור לך את הבעיה. בהצלחה!

raya

Well-known member
כמו שכתבו לפניי, גש לחנות בה הזמנת את המשקפיים.
כנראה שלא התאימו את העדשות למירשם, ואולי גם את הפוקוס.
יש אחריות על משקפיים.
לבן זוגי החליפו עדשות של משקפי קריאה שלא התאימו לו.

אוריאל366

Active member
מעניין..
היו פה בעבר אנשי אופטיקה.
אולי אפשר להיזכר בכינוים שלהם ולתייג אותם @
הכינוי שלהם עם שטרודל @

trilliane

Well-known member
מנהל
מעניין..
היו פה בעבר אנשי אופטיקה.
אולי אפשר להיזכר בכינוים שלהם ולתייג אותם @
הכינוי שלהם עם שטרודל @
זכור לי גולש אחד, כבר לא זוכרת מי...
אבל מה זה משנה?
נגיד שהוא יאבחן את הבעיה, במה זה יקדם אותו?
כך או כך יצטרך להגיע לחנות כדי שיפתרו אותה...
במקום עזרה בשלט רחוק, פשוט להגיע לחנות ולתת להם לעשות את העבודה, על זה משלמים להם.

Borisyo

Member
הייתי בחנות אופטיקה שוב. אופטומטריסטית אמרה שזה מוזר מה שאני תיארתי ויכול להיות רק בעדשות מולטיפוקל אבל לא בעדשות רגילות כמו שיש לי.

היא התקשרה למעבדה, דיברה עם מישהו אבל בסוף לא היה להם הסבר למה זה ככה.

אמרו לי ללכת עם משקפיים עוד כמה ימים ואם זה יפריע לי הם ישלחו משקפיים למעבדה מרכזית. אני חושב שבעיה לא כזאת משמעותית בשביל לעשות ממנה סיפור ומאמין שאני אסתדר.

raya

Well-known member
הייתי בחנות אופטיקה שוב. אופטומטריסטית אמרה שזה מוזר מה שאני תיארתי ויכול להיות רק בעדשות מולטיפוקל אבל לא בעדשות רגילות כמו שיש לי.

אמרו לי ללכת עם משקפיים עוד כמה ימים ואם זה יפריע לי הם ישלחו משקפיים למעבדה מרכזית. אני חושב שבעיה לא כזאת משמעותית בשביל לעשות ממנה סיפור ומאמין שאני אסתדר.
זה ממש גרוע ל"נסות" להסתדר.
מנסיון אישי, לפני שנים רבות עשיתי משקפיים אצל אופטומטריס, אז עוד לא היה מולטיפוקל.
קבלתי את המשקפיים, נהגתי ברכב הביתה, ואני מרגישה שאני רואה קו הפרדה ישר - באלכסון. רוצה לשים משהו על השיש- ושומעת דפיקה של הכוס. את השיש אני רואה בשפוע, כאילו אני במטוס שמבצע פניה. בנוסף - קנינו אז אריחים לבית החדש שלנו, אריח שאני יודעת שהוא מלבן - ראיתי אותו כטרפז.
חזרתי לחנות כמה פעמים, והוא אמר לי שאני צריכה להתרגל.....
למזלי - יש לי שכנה רופאת עיניים והוא גילתה שהוא שינה לי את זוית הצילינדר.
תעמוד על שלך ואל תוותר.
אין דבר כזה שאתה תתרגל, גם אני "התרגלתי" אחרי 3 חודשים, אבל כאשר שכנתי בדקה התבררה הטעות. ואז לפי מירשם שהיא נתנה לי- תוך יום ראיתי מצויין.
רעיה

trilliane

Well-known member
מנהל
זה ממש גרוע ל"נסות" להסתדר.
מנסיון אישי, לפני שנים רבות עשיתי משקפיים אצל אופטומטריס, אז עוד לא היה מולטיפוקל.
קבלתי את המשקפיים, נהגתי ברכב הביתה, ואני מרגישה שאני רואה קו הפרדה ישר - באלכסון. רוצה לשים משהו על השיש- ושומעת דפיקה של הכוס. את השיש אני רואה בשפוע, כאילו אני במטוס שמבצע פניה. בנוסף - קנינו אז אריחים לבית החדש שלנו, אריח שאני יודעת שהוא מלבן - ראיתי אותו כטרפז.
חזרתי לחנות כמה פעמים, והוא אמר לי שאני צריכה להתרגל.....
למזלי - יש לי שכנה רופאת עיניים והוא גילתה שהוא שינה לי את זוית הצילינדר.
תעמוד על שלך ואל תוותר.
אין דבר כזה שאתה תתרגל, גם אני "התרגלתי" אחרי 3 חודשים, אבל כאשר שכנתי בדקה התבררה הטעות. ואז לפי מירשם שהיא נתנה לי- תוך יום ראיתי מצויין.
רעיה
את צודקת במקרה שלך, רק שימי לב שלא נאמר לו "לנסות להסתדר" אלא לחכות כמה ימים ולראות אם הוא מתרגל.
מניסיוני, כשמחליפים משקפיים קורה שיש תקופת הסתגלות קלה (של ימים, לא חודשים!).
הוא עצמו כתב שזו בעיה קלה והוא מאמין שיסתדר.

trilliane

Well-known member
מנהל

יכול להיות שלא כיוונו לך את המיקוד (המיקום של מוקד העדשה) כמו שצריך? או משהו בכוונון של הצילנדר, אם יש?

אגב, אם מסתכלים בזווית דרך המשקפיים (כך שהאור עובר דרך יותר מסה של עדשה) הגיוני שרואים חד יותר.

למעלה