רוני קורוקס זן נדיר

רוני קורוקס זן נדיר

שלו םחברים רוני זמרת הפולק שהצגתי פה שבוע שעבר הקימה קבוצה בפייסבוק. אשמח מאוד אם תצטרפול לקבוצה. הנה קישור http://www.new.facebook.com/group.php?gid=27246467... תיכנסו ותשמעו שוב תמייספייס שלה. יש בו שירים חדשים עוד דבר הנה מאמר שכתבתי על רוני ניו יורק. שעת הערביים בפתח. שנת 2000 ומשהו בעידן של עולם הצמא למשהו שיתן לו את החשק לחיות. אי שם בניו יורק בפאב "הגסלייט" עולה זמרת לשיר שיר בשם A LESSON IN SURVIVAL. היא מתחילה לשיר. הקהל נכנס לוויזן של לשים לב למה שעלה לבמה. הבנות עם הסיגרייה המודלקת ומעלה עשן המשחק עם הרוח הנושבת שעפה מהבמה ברגע פתיחת פיה של הזמרת שמתחילה לשיר את שירה. הגברים במקום זוקרים גבות לשמים ומוודאים שאכן הם תחת השפעת האלכוהול שמעו כעת את מה שהם באמת חשבו שהם שמעו. רוני קורקוס שרה שיר והמקום האינטימי הזה משליב פניו בתחתיתו ומחפש סיבה למסיבה נוכח הקול המופלא שנשמע מממיתרי הקול של הזמרת שיושבת לה עם הגטרה שם במרכז הבמה. האור מאיר עליה ניתן לראות את החיות הקטנות שמתאופפות להן בתוך ארובת האור שמוקרן על הזמרת הנדירה ששרה. אפשר להבין שהחיות הקטנות האלה סה"כ מנסים לתפוס שורה ראשונה במופע הכי אינטימי בניו יורק הערב הזה. ברגע השירה של רוני בישיר "אני מכירה אותך" אפשר לשמוע מהגברים רק את קולות הקרח מהכוסות של הוויסקי שהזמינו מקודם שכן רוני מהמהמת את הקהל הגברי המשתתק שם בזכות קול מרגיע ומרתיק חושים אצל הגברים בקהל ואילו הנשים שקצת מקנאות לנוכח הזמרת המהפנטת שמולם מזדקרות בכסא ולוקחות עוד שאיפה מסם החיים הקשים העונה לשם סיגריה. רוני ממשיכה לשיר והקהל איתה. בחוץ יורד גשם הטיפות בחוץ מלטפות את החלון ומהשמשה שלו אפשר לראות את הטיפות יורדות באיטיות רבה שכן לרגע נדמה שהן לא רוצות לרדת כי גם הן רוצות לשמוע את הקול המופלא שנשמע בפאב החמים והניו יורקי הזה. הגשם בחוץ יורד מאושר לנוכח המופע שמוצג בעיר בעת הזאת שבה רק יש געגוע למוזיקת הפולק הישנה והטובה. רוני קורוקוס היא זמרת מרהיבה ביופיה יש לה פנים שמשרות רגיעה והנאה ואתה לא מפסיק לרגע להסתכל. ברגע שהיא תסתכל על המים שהולכים עם הזרם בנהר אז הנהר יחזיר לה את ההשתקפות שלה חזרה לאישונים שלה בדרך היפה ביותר שכן בן רגע הנהר יהיה מהופנט ממנה והיא תוכל לשלוט בזרם שלו. ככה זה כשהיא שרה מול אנשים, היא יכולה בשירה שלה להכנס פנימה לנפש של האדם ולהרטיט את מחשבותיו וקח לשולוט בו ברגע שהיא תשיר ותתן בו מבט תוך כדי שירה היא תוכל לשלוט בו ולגרום לאדם להקשיב לה בדרך שהכי תתאים לה. ברוני ניתן לראות יופי פנימי דרך השירה שלה מיתרי הקול שלה מאפשרים לנפש שלה להרעיד אותם בדרך הכי טובה שכן מיתרי הקול כנראה מהופנטים מהנפש של רוני וזה מה שיוצר את הקול הנפלא שלה ברגע שהיא שרה את השירים המופלאים שלה. הטקסטים שלה הם ממש הנאה לקהל שבא לראות הופעה שלה וברגע שהיא מתחילה לשיר והנפש שלה מהפנטת את מיתרי הקול והקול יוצא בדרך נדירה מהפה אז השיר של מאיר אריאל ז"ל "לא יכול להוריד ממך את העיניים" מתאפיין במבטים של כל מי שיושב באותו רגע מול רוני. השירה שלה מרהיבה בעמידה מאחוריה הטקסטים שהיא כותבת ומלחינה וזה כמו לראות באותו רגע בפרפורמאנס שלה את הדג הכי יפה במים, את הציפור הכי נדירה בשמיים, את הפרח הכי יפה בגן ואת היין הכי משובח במדף. ברגע שהיא שרה את השורה שלה בשיר "I KNOW YOU" "HOW BEAUTYFOUL YOU LOOK" היא נותנת בך מבט חודר בעיניים החומות שלה וגורמת לך באותו רגע להרגיש הכי חזק בעולם כי אתה מרגיש עוצמה כזן נדיר כזה נותן בך מבט ומתרכז בך תוך כדי שירה וריכוז רב של פריטה במיתרים ושליטה בנפש שפורטת על מיתרי הקול וגורמת לכל התהליך הזה להראות כל כך מהפנט ממש זן נדיר!. "כשאני שומע אותה שרה אני מבין שיש עוד דברים יפים שבשבילם שווה חיות"- אומר לי יוסי חבר מסור מן השורה שאיתו אני נפגש כדי להקשיב לרוני קורוקוס. אני נוטה להסכים עם האמרה של יוסי מפנ ישכדי שתרגיש ששווה לחיות ברגע שאתה שומע את רוני אז כנראה שבאמת משהו בה גורם לחושים שלך להתהפנט והחושים שלך המהופנטים מרוני גורמים לך לחשוב שהיא משפיעה עליך לטובה ואני חושב באותו רגע מחשבה עמוקה. וואוו אם היו לנו יותר זמרות כמוהה היינו מגיעים רחוק לא בגלל הכשרון של אותן זמרות אלא בגלל ההשפעה שלהן שכן רוני כמו שכבר ציינתי ברגע שאתה רואה אותה מופיעה ומסתכל לה בעניים דרך האישנים שלך ונותן לדמות שלה להשתקף לך בעיניים אתה באותו רגע מרגיש שאתה הכי חזק בזכות האנרגיות שהיא מעבירה לך במבט שלה ובשירה שלה. כשהיא שרה שיר יפייפה כמו HOLLY WINE והשיר מגיע לסופו והיא צועקת במין חולשה לשמים ומורידה את ראשה ומחזירה לך מבט. אתה. לא יודע איך תאר את זה. אתה מרגיש מה זה שיש לך רק אנרגיות חיוביות בגוף כי רוני מבריחה את כל האנרגיות הרעות ומשאירה רק את הטובות. כי זה הכוח שלה. ניו יורק. שעת לילה. הקהל ההמום מתפנה מ"הגסלייט" מה שנשאר זה רק הברמן שמסיים משמרת ואת המלצריות שמעלות את הכסאות לשולחנות. אני הולך אל הברמן ושואל אותו "אז מה יש לך להגיש לי" טוב אחרי ערב כזה כבר לא קשה לדעת אני מגיש לך משקה חדש "רוני" אני יצרתי את המשקה הזה תוך כדי הקשבה לרוני קורוקוס שהופיעה כאן היום. "לא קרה לי עדין שיצרתי משקה מול הופעה. היתה לי תחושה שכל הרע שבי נעלם ברגע שהיא שרה והחזירה לי מבט"- אומר הברמן. אני מסכים איתו. אני יוצא לי והולך לאיטי בגשם. משום מה הגשם חמים, לא ידוע למה אבל הוא חמים מלטף אותי בירידתו על גופי. כנראה ששירה נדירה כמו של רוני לא רק משפיעה על הנפש. היא גם משפיעה על דברים שמעבר כמו הזן הכי נדיר שקיים. רוני קורוקוס -זן נדיר

למעלה