רוצה להבין

noy levin

New member
רוצה להבין

זה לא שאני מאחור. יש לי טלוויזיה. יש לי DVD יש לי מערכת של מרנטז ויחד איתה קיבלתי שני רמקולים. הטלויזיה בת 4. המערכת בת שנתיים והDVD בן כמה חודשים. כך שבעיקרון, אני משתדל להיות בעניינים. אבל עובדה היא שלא. הכל לפתע השתנה. עליי לומר שעיינתי בדקדוק במאמרים בטרם אשאל. ואלה הדברים שברצוני לדעת. כמה רמקולים צריך למערכת קולנוע ביתית. אני מבין שצריך שניים קדמיים ושניים אחוריים. האם הקדמיים והאחוריים צריכים להיות זהים או שונים? הבנתי שצריך רמקול סנטר. למה הוא משמש? האם הוא באס? ועתה, צריך סאב וופר, יש אקטיבי, יש פאסיבי, מה המשמעות שלהם, במה הם נבדלים ומה זה בכלל סאב וופר. האמינו לי שאני ממש מבולבל. יש לי כבר מערכת. מגבר וטיונר בנפרד. האם זה עדיף מרסיבר? אני מניח שצריכים להיות לי לפחות 6 יציאות לרמקולים. הלא כן. ואם המגבר שלי הוא 100 RMS , אני מבין שהרמקולים צריכים להיות פי 1.5-2 האם אני צודק? הכל אופן, אם עליי לרכוש רסיבר, האם הוא בא מראש עם יציאות לDVD ולטלויזיה? אשמח לקרוא את תשובותיכם והאמינו לי, זה ממש נורא כל המרדף הזה אחרי הקדמה. ואני לא מתחיל לשאול מה זב דולבי וכו´. מספיק לי שאני יודע מה זה סטריאו. המון תודות לכולם.

י.לוי

New member
בוא ננסה

1. רמקול ריצפתי כשמו כן הוא עומד על הריצפה. רמקולי מדף עומדים על סטנד ייעודי. רמקולי ריצפה גדולים יותר ובד"כ מסוגלים לייצר יותר באס. 2. סאב אקטיבי זהו סאב שיש לו מגבר פנימי.סאב פאסיבי הוא ללא מגבר פנימי. לקולנוע ביתי משתמשים באקטיבי. 3.לקולנוע ביתי בסיסי צריך 5 רמקולים וסאב. שני קדמיים סנטר ושני אחוריים. הסנטר משמש בעיקר לדיאלוגיים ואפקטים שונים. רצוי שהסנטר והקידמיים יהיו מאותה החברה ואפילו מאותה הסידרה כדי לשמור על גוון צליל אחיד מקדימה. 4. אתה צריך יציאות ל-5 רמקולים ויציאת פרה עבור הסאב האקטיבי. היום בכל רסיבר בסיסי יש את כל מה שאתה צריך. 5.אתה יכול לעשות שימוש במגבר שיש לך עבור שני רמקולים בלבד נניח שני הקידמיים. זהו בינתיים מקווה שעזרתי יואב

noy levin

New member
ראשית תודה ועוד

אם הבנתי אותך. אני זקוק לרסיבר חדש במקום המגבר והטיונר שיש לי. ואני צריך לקנות גם רמקולים חדשים. בקיצור סט שכולל את חמשת הרמקולים פלוס סאב. מה זה בדיוק הסאב הזה? לא רמקול? מה צריך לשבת על הרצפה? איזה רמקול? אם אני קונה רסיבר 100 RMS. כמה צריכים להיות הרמקולים, כמה הסאב? תודה.

י.לוי

New member
מה שאתה צריך

הוא רסיבר לקולנוע ביתי. כל רסיבר בסיסי שתיקח יענה לך על הדרישות המינימליות שיש היום(דנון,ימאהה,פיונייר). אני לא יודע איזה רמקולים יש לך כרגע אבל במידה והם סבירים תוכל להשתמש בהם כרמקולים אחוריים ולקנות רק שלושה וסאב. הסאב הוא רמקול שמטפל בתדרים הנמוכים ובקולנוע ביתי הוא מיועד לעזור לך לשמוע ולהרגיש את כל הפיצוצים והבומים שיש בסרטים. הסאב יושב על הריצפה. עם רסיבר של 5X100 ואט תוכל לעשות שימוש כמעט בכל רמקול . מה התקציב שלך? יואב

noy levin

New member
הרמקולים

צריכים להיות בRMS יותר מהמגבר או פחות. מאד חשוב לי לדעת.

noy levin

New member
השוני והשווה

יש יתרון שהרמקולים הקדמיים והאחוריים יהיו זהים?

eladts

New member
בעיקרון זה עדיף

אבל בד"כ זה בלתי אפשרי משיקולי תקציב ומיקום.

eladts

New member
בעיקרון יותר מהמגבר

אחרת בעוצמה מקסימלית המגבר עלול לגרום להם נזק. אבל באופו מעשי אפשר להתעלם מזה אם אתה לא מנסה לחבר רמקולים של מערכת מיני למגבר של KRELL.

eladts

New member
לא קונים רסיבר לפי הספק

שהוא בד"כ נתון די חסר משמעות ולרמקולים בכלל אין הספק. הסטים שאפשר לקנות של 5 רמקולים + סאב הם בד"כ בהם רמקולים "סאטליטים" באיכות נמוכה ואינם מומלצים. יש המלצות למה כדאי לקנות במאמרי הפורום.

eladts

New member
לא חייבים סאב

אם יש רמקולים ראשיים שיכולים ליצר באס מספיק נמוך. ברמות הנמוכות של המחיר יותר משתלם להשקיע בזוג רמקולים קדמיים רצפתיים מאשר בסאב. הסאבים הפשוטים ממילא אינם יכולים להגיע לתדיריות נמוכות יותר מרמקול רצפתי ומצד שני הם בד"כ לא מספיק מדוייקים לשמיעת מוזיקה. לי למשל אין סאב והרמקולים הראשיים (JBL TLX600) מוציאים די והותר באס

noy levin

New member
רגע רגע

אני עוד לא יודע מה זה סאב ומה זה רמקול רצפתי. מאחר שאין לי בעייה של תקציב אני מעוניין לדעת הכל.

eladts

New member
לכל אחד יש בעייה של תקציב ../images/Emo13.gif

תמיד יש משהו יותר יקר ויותר טוב. אולי תגיד כמה אתה מתכוון להוציא, יהיה קל יותר להמליץ לך.5,000 ש"ח? 10,000 ש"ח? 100,000 ש"ח? יותר?

י.לוי

New member
מה זאת אומרת "אין לך בעיה

של תקציב"?. במקרה כזה גש לחנות בשם האודיו נוט בהרצליה פיתוח ותאמין לי את יוצא משם מסודר. תגדיר תקציב אחרת אתה בבעיה גדולה. מה זה סאב הסברתי לך וגם מה זה ריצפתיים. זה לא כל כך קשה להבין. יואב

noy levin

New member
10000 ש"ח

מקסימום 12000 ובקיצור מה זה הדולבי הזה? תודה על הכל. הסבר ממש ממצה.

י.לוי

New member
דולבי זה פורמט קידוד סאונד

אותו הדין לגבי DTS. 5.1 הכוונה 5 רמקולים +0.1 עבור ערוץ הסאב. יואב

eliad2

New member
התקציב

10-12K זה לא תקציב מיפלצתי , אבל זה תקציב שהוא מספיק למערכת סטנדרטית ++ ובהחלט מכובדת

למעלה