רוצים לחזור לחינוך המיוחד....

Mושית

New member
רוצים לחזור לחינוך המיוחד....

הבן שלי,ילד CP, משולב כבר שנה שלישית בבי"ס רגיל אם מסתכלים על השורה התחתונה זה כביכול שילוב מאוד מוצלח למרות הנכות ולקויות הלמידה מצליח ומוציא ציונים יפים חבתית-לא משולב מוצלח כל כך כולם מאוד אוהבים אותו ומשחקים איתו בהפסקות אבל אחרי צהריים אין שום יוזמה להיפגש לא מהילדים בכיתה וגם לא ממנו-נראה שעייף מהמאבק חוץ מזה...מי שמכיר את מערכת החינוך הרגילה יודע שהיא לא באמת ערוכה ומוכנה לשילוב הילד הנכה כל דבר כרוך במאבק שלנו על מנת שיקבל וזה אף פעם לא ממש מה שהוא צריך אלא תמיד "ליד..." מאוד רוצה להעביר אותו לחינוך המיוחד הפחד שלי הוא שמדובר בילד חכם ונבון הרבה יותר מבני גילו עם פוטנציאל למידה ענק (לפי איבחונים...מחונן) האם יש מענה לזה בחינוך המיוחד האם יוציא בגרות בבי"ס לחינוך מיוחד? מפחדת שמראש לא מצפים....ואז בעצם לא מצליחים.... אולי אני מדברת שטויות.... אשמח אם תספרו לי כמה אני טועה ואשמח עוד יותר לשמוע על המלצות לבתי ספר שמעתי על האון ועל אשכולות תודה מראש על עזרתכם

brum

New member
אני לא חושבת שתהיה בעיה מיוחד לחזור לח"מ

אני שמעתי על מאבקים לצאת, אבל להכנס לא תמיד בעיה. כל כך חבל שאין מסע הסברה שחינוך מיוחד זה לא רק לילדים שיש להם בעיה קוגניטיבית (כלומר בעיות בהבנה). לא מכירה את בתי הספר שציינת, אבל אני מניחה שתוכלי למצוא בית ספר שיתאים לצרכי ילדך. בית הספר של בני למשל, אינו מכין לבחינות הבגרות, אך נאמר לי שהיו כמה בוגרים שנגשו לבחינות אקסטרנית עם עזרה מהמורים בבית הספר (הם הכינו אותו) - אז גם אם מצאת בית ספר שימצא חן בעיניך שאינו מכין לתעודת בגרות, בררי אם יש אפשרות כזו. אך אם כל הענין הוא להכניס אותו לח"מ בשביל שיהיה לו עם מי לשחק אחה"צ - לדעתי האישית זו טעות ואם לא הצלחת ליזום פגישות בינו לבין אחד או שניים מילדי הכיתה (ניסית ?) אולי כדאי לברר עם העמותות השונות, שמקדמות ילדים עם נכות אם יש מועדנית שהם מפעילים, אני יודע שיש כמה כאלה באזור המרכז.

Mושית

New member
כנראה לא בנת נכון את הסיבה

זה שהילד לא נפגש אחה"צ עם ילדים מהכיתה-זה הדבר האחרון שמענין אותי מעניין אותי שמערכת החינוך הרגילה לא מצליחה לת לילד מסגרנת נוחה שבאמת מתאימה לצרכיו הלימודיים הבעיה והחשש היא שלרוב (אני מאוד מקווה שאני טועה) בחינוך המיוחד יש עירוב של ילדים ללא בעיה קוגניטיבית עם ילדים שיש להם קושי

brum

New member
לגבי מפגשי אחה"צ

אם זה לא מענין אותו - ביררת למה ? אולי זה בגלל שהוא מפחד מדחייה ? או יש קבוצת ילדים שגורמת לו להרגיש דחוי ? אם זה המצב, תמיד בכיתה כזו יש "צדיק אחד בסדום" - צריך לשאול את המורה (וכמובן גם לנסות בשיעורים לגייס את הילדים לטובתו, אולי לעשות שיעור המדבר על קבלת השונה, על הבעיה הספציפית שתסביר על האופי של בנך וכו') אם הוא ילד משולב למה שלא ילך לחוגים "ריגלים" שנוגעים בתחום ההתעניינות שלו וככה הענין החברתי נכנס בדלת האחורית. למשל בקרב מגע/ג'ודו - צריך לפעמים להתחלק לזוגות. ציור/קומיקס - לפעמים משאילים ציור ולפעמים צריך להגיב לציור של האחר. חוג מחשבים - צריך עזרה מדי פעם. והמשותף לכולם כמובן שאין ברירה אלא לחכות עם כולם שהמפעיל יגיע ולצאת עם כולם מהחדר - יש מגע "כפוי" אך לא נורא. או כמו שציינתי קודם - תבררי מתי יש מפגשים של עמותות שונות שמיועדים לילדים עם הבעיות הספציפיות של הבן שלך. אולי הבן שלך יפתח יותר אם הוא יראה עוד ילדים עם אותן בעיות כמוהו (ואז הוא לא ירגיש חריג) בהתחלה אולי היציאה לחוגים תהיה כפויה ורצוי שיהיה גם מתווך, אך אם זה חשוב לך כל כך אני מאמינה שיש פתרון . אולי תתייעצי גם עם הצוות המלווה אותו כמו המורה, הסייעת, הפסיכולוגית של בי"ס (ואם יש לו פסיכולוגית פרטית שמכירה אותו), אני בטוחה שהוא לא המקרה היחיד והם כבר מנוסים.

Mושית

New member
באמת תודה על הנכונות לעזור

אבל יש לי תחושה שאת שמה את הדגש דווקא על הדברים שאני לא זקוקה בהם לעזרה ולא ביקשתי בהם. מדובר בילד מחונן שקשה לו למצוא שפה משותפת עם ילדים בני גילו-נכים או לא נכים קשה לו למצוא שפה משותפת עם ילדים בכלל כיוון שמתעניין בדברים שלא מעניינים אותם ולהפך לא חווה דחיה כלל להפך מאוד אוהבים אותו ורוצים להיות בקירבתו והוא מצידו מנומס ותו לא אומר שהם משעממים אותו חבל נכון אנחנו מנסים לטפל בזה במסגרת בי"ס אחה"צ נמצא בחוגים והעשרות וגם במועדונית של ילדים נכים למרות רצונך ונכונותך....לא ממש נתת תשובות רלוונטיות לשאלה שלי כל מה ששאלתי היה אם בחינוך המיוחד יוכל למצות את הפוטנציאל הקוגניטיבי הגבוה שלו או שיפספס...

twity28

New member
אם מדובר בילד מחונן (באיזו כיתה) לא הייתי

ממליצה לך להעביר אותו לביה"ס של חינוך מיוחד כי אני לא חושבת שיהיה מענה לצרכים שלו וזה יכול לפגוע בו ולהזיק.. כמובן שיש ילדים בחינוך המיוחד שכן עושים בגרויות ... אני חושבת שלא כל כך הבנתי את הסיבה שבה את רוצה להעביר אותו .. אם תוכלי להבהיר את הנקודה.. בהצלחה..

למעלה