רוצים לרכוש נכס בארה"ב? הנה כמה עובדות שחייבים לדעת!!

רוצים לרכוש נכס בארה"ב? הנה כמה עובדות שחייבים לדעת!!

מדי פעם פונים אליי מעיתונים כלכליים כדי לכתוב טורים בנושא נדל"ן בארה"ב ברוח השעה.
אז בעקבות הכתבה שהייתה בעיתון על כדורגלן העבר אסי בן שמעון שלכאורה רכש בתים למשקיעים,
שכלל לא נרשמו על שם בטאבו הנה כתבה שלי מתוך ביזפורטל מה חשוב לעשות כשקונים בית בארה"ב.
הנה הלינק: http://www.bizportal.co.il/article/393738

נתן90

New member
יריב כתבה חשובה, יש צד שחשוב להתייחס אליו והוא הרישום ב LLC

הירשום בטאבו מאוד בהיר ונהיר בארה"ב אפילו נגיש ומוסדר יותר מבישראל. אם בבבדיקת בעלות באינטרנט ולרוב בחינם ואם בשירות הטייטל ואם בביטוח שהטייטל מספק לרישום בטוח.

הא מה ..
רוב החברות המשווקות נכסים ממליצות על רכישה ואחזקה בבעלות LLC .
התוצאה היא כי רישום הבעלות בצורה זו יוצר פתח להונאה , במסמכי החברה הרשמיים המצויים במזכירות המדינה לא מוזכרים בעלי הזכויות בחברה ולרוב מוזכר רק שם הסוכן (איג'נט) הרשום ,
הזכרת הבעלים / חברים בחברה נעשית לרוב רק במסמך פנימי OA

אם כן כיצד אני מתמודד עם פירצה זו
אשמח לשמוע מנסיונך וכן מחברים נוספים בפורם כיצד הם התייחסו לבעייה ידועה זו.

vinney

Well-known member
זאת בדיוק הסיבה שצריך לעשות OA גם לSingle Member LLC

כמו שציינתי - חברות טייטל לא יתעסקו עם LLC בלי OA מצורף. OA כולל בדרך כלל חתימות מאושרות על ידי נוטרי (לא להתבלבל עם נוטריון במובן המקובל בישראל), ובחלק מהמדינות גם צריך לדווח על מנהלים של LLC למדינה (אני יודע שבאריזונה ובקליפורניה, בהן אני פועל, צריך). כך אפשר לוודא שאין הונאה.
&nbsp
בכל אופן, ברכישה חשוב לוודא שיש title insurance שמכסה מקרים של התחזות המוכר (לרוב זה כלול), ובמקרה ומישהו התחזה לבעל LLC שלא לו - הביטוח יחזיר את עלות הרכישה.

vinney

Well-known member
בית המשפט יכריע, לא אתה

וtitle insurance מגן עלייך, בדיוק בשביל זה הוא קיים.
&nbsp
זייפן לא יעשה כזה דבר, כי נוטרי יבדוק את זהותו האמיתית - ומי רוצה לזייף דברים עם שמו האמיתי עליהם? הרי יעלו עליו מהר מאוד ככה.
&nbsp
בעקרון, זה לא שלא מוכרים נכסים מערבה מסן פרנסיסקו - מוכרים. אבל לא בדרך הישר, אלא בכל מיני תרגילים בהם מנסים לשכנע אנשים שלא לעבור דרך title company או דרך רישום נורמלי בcounty יחסוך להם כסף והם מתפטים.
&nbsp
כשאתה עושה עיסקה בדרך סטנדרטית - עושים בדיקת title, בודקים מי חתם על הdeed הקודם, ומשווים למה שיש בOA. אם יש אי התאמות - זה יעלה. אם מי שחתם כmember בקניה זה לא מי שחותם כmember במכירה - יבקשו לראות אישורים להעברת בעלות.
&nbsp
זה לא כזה טריויאלי כמו שאתה חושב. אתה משלם לtitle company מאות דולרים בכל עסקה - לא בשביל כלום.

לא לוותר לעולם על בדיקה של טייטל קומפני

ויותר עדיף חברה שכבר עבדת איתה או מישהו שאתה מכיר עבד איתה. הם גם מבררים עבורך אם הבית או הדייר הקודם חייבים כספים כך שזה לא יפול עליך. פשוט אין תחליף לזה, כמו שאין תחליף לאינספקשן אמין.

למעלה