רישום דומיינים

king iverson

New member
רישום דומיינים

במידה ורשמתי דומיינים, יכולה להיווצר סיטואציה שמישהו השתלט לי עליהם או שתמיד יש לי זכות ראשונים להארכת הדומיין?

היי

אם לא חידשת את זה בזמן שקצוב לך לנושא החידוש זה מתפנה ומשתחרר ולא קיים יותר ולמעשה כל אחד רשאי לקנות את הדומיין מחדש על שמו.
צריך להקפיד להגדיר קבלת התראות למייל שאתה בודק ברמה יומית כדי לקבל התראות לחידוש לפני שהדומיין נופל.

king iverson

New member
תודה עמית, שאלות נוספות

1. אני מעוניין לרשום דומיין דרך גודדי, איפה מגדירים את ההתראות?
2. האם המחיר כולל את כתובות המייל?
3. איך אני מעלה עמוד זמני עד להשקת האתר, עם פרטים בסיסיים? אפשר לעשות את זה בצורה חינמית ופשוטה עד שאתחיל לעבוד עם בונה אתרים על אתר וחבילת אחסון?

תודה!

היי

1. במהלך תהלחך הרכישה תיהיה לך אפשרות להגדיר התארות.
2. המחיר לא כולל כתובת מייל. לרוב חייבים לרכוש חבילת אכסון, לקשר אותה עם הדומיין שרכשת על ידי הגדרות DNS מתאימות ואז על חבילת האכסון שרכשת להגדיר תיבת דוא"ל. חלק מרשמי הדומיינים מאפשרים לקנות תיבת דוא"ל דרכם - לא מומלץ.
3. כדי להעלות עמוד זמני יש לרכוש חבילת אכסון, לקשר אותה עם הדומיין ואז להעלות את העמוד הזמני. אם מדובר בדומיין חדש שאף אחד לא מכיר אין טעם להעלות משהו זמני - אף אחד גם ככה לא יגיע לשם.

בהצלחה!

king iverson

New member
שוב תודה עמית

האם ניתן לעשות את הדברים הללו גם לאחר רכישת הדומיין בגודדי? פתיחת אימייל והוספת דף נחיתה באמצעות אחסון?

urilei

New member
המלצה

הגעתי לפה די במקרה, אבל בכל אופן, אני ממש ממש ממליץ לך להימנע מגודדי. אני יודע, זה זול, מה זה כבר משנה, "מה כבר יכול להיות כל כך גרוע בחבילת אכסון" וכו' וכו'.
גם אני אמרתי את זה...
אכסון אתרים זה שירות שמה לעשות, דורש תמיכה זמינה פה ושם, אי אפשר להימנע מזה לחלוטין. משהו לא מוגדר כמו שצריך, יש איזו שגיאה, השרת לא זמין, ולא מדובר בבעיות נדירות במיוחד (אני זקוק לשירות טכני של שרת האירוח כמעט בכל פעם שאני מעלה אתר, ויש לי המון שנות ניסיון בתחום).
למרות שמדובר בחברה אמריקאית, יש להם שירות לקוחות ישראלי טיפוסי על כל המשתמע מכך (אבל הוא לא דובר עברית...) - שעות פעילות מוגבלות, אין כתובת מייל זמינה, לא עונים לפניות, זמני המתנה של שעה פלוס, נציגים טכניים מאוד לא מקצועיים שצריך ממש לשכנע אותם שאתה יודע על מה אתה מדבר ושהתקלה לא נמצאת אצלך בקוד ועוד ועוד מאפיינים של שירות של חברה ישראלית ששמה פס על הלקוחות שלה.
אני גם אמרתי לעצמי ש"מה זה כבר משנה" ו"חבל על הכסף". זה משנה. המלצה שלי - תתרחק. גם מבחינה טכנית - איכות השרתים והתגובה האטית לדעתי די מורגשים. לא היסטרי, אבל יש הבדל.

king iverson

New member
ומה עם קניית רק דומיין דרכם?

ללא חבילת אחסון.
גם כזה נורא?

urilei

New member
בהחלט

דומיין כולל כוונון של כמה הגדרות עד שהוא עובד. כשצריך לחכות להם שעה על הקו כל פעם שצריך לשנות שם אות - אתה מאוד מצטער שעשית את זה מה.
מה גם שדומיין זול לא בעיה להשיג. כמה כבר תחסוך שם?

urilei

New member
נכון, אפשר

וכשפעם אחת זה לא עובד, אתה צריך להתייבש שעה+ באונליין צ'ט הדפוק שלהם שהוא בערך הדרך היחידה ליצור איתם קשר ולבזבז עוד שעה עד שהנציג שם מבין מה אתה רוצה מהחיים שלו.
אני מסכים שעם דומיין בלבד פוטנציאל הנזק קטן יותר והסיכוי להידרש לתמיכה קטן יותר, אבל למה מראש להיכנס להתקשרות עם חברה שמספקת שירות גרוע כשיש כ"כ הרבה אלטרנטיבות? היה לי בעיה עם רישום דומיין בגודדי (עניין קצת מורכב, לא אתחיל לפרט כי זה לא ממש משנה). גם אני וגם בעל הדומיין (שיצא ששניהם בגודדי, אבל בשני חשבונות נפרדים) בזבזנו שעות עם התמיכה הדפוקה שלהם סתם. כמה כבר עולה דומיין? דומיין com אפשר להשיג בפחות מ-10$ לשנה. כמה כבר תחסוך פה? דולר לשנה?
גם בארץ אני משתדל להימנע מהתקשרות עם חברות שנמנעות במופגן מפרסום כתובת מייל זמינה. האונליין צ'ט זו הדרך היחידה לתקשר עם גודדי בכתב, ולא אחת קורה שמנסים לפתוח אותו והוא כותב לך שיש עומס וזורק אותך החוצה - אפילו לא מאפשר לך להמתין!

ברור שתיהיה לך בעיה לרשום דומיין שכבר יש לו בעלים אחר :)

בעיות יכולים להיות בכל חברה
גו דאדי חברה ותיקה ומקצועית. הם טובים מאוד בדומיינים ועל הפנים בהוסטינג

אבל הנקודה שלך ברורה ואני לא מקבל מהם עמלות ולא מנסה לשכנע לעבוד איתם

urilei

New member
לא ניסיתי לרשום דומיין תפוס...

הכנתי אתר אינטרנט לעמותה, מישהו אחר כבר החזיק את הדומיין שלה עם האתר הישן. כשסיימתי את העבודה העליתי לחשבון מרובה אתרים שיש לי בגודדי והיינו צריכים להפנות לשם את הדומיין הקיים. בדיעבד הסתבר שגם הדומיין הקיים היה רשום בגודדי.
שורה תחתונה: לקח קרוב לשבועיים לסדר את ההגדרות הדרושות ולקבל מהם תמיכה.

למעלה