רכישת נדלן בארה"ב

• פותח הנושא cdp1
  • פורסם בתאריך

cdp1

New member
רכישת נדלן בארה"ב

אני בן 36, רווק. ברשותי כ 700K נזילים שיכול להשקיע.
אין לי דירה כאן, ואני כפרנציפ לא קונה במדינה הזו דירה.
המחירים הזוים, ולא מוכן להשתתף במסע השחיטה הזה.

את ארה"ב אני מאוד אוהב, ומבקר בה לא מעט.
מכיר ומבקר הרבה בתפר ברוקלין-מנהטן, פחות מכיר
איזורים אחרים. (מחרתיים נוסע שוב לכמה שבועות)

חשבתי להשקיע חלק ניכר מהסכום ברכישת דירה בארה"ב.
אני במקביל מנסה גם לקבל אישורים למעבר לארה"ב, אם ע"י
רילוקיישין (הייטק), או שאמצא מישהי בעלת אזרחות אמריקאית.

האם יש דרך לשלב בין רכישת נדל"ן לשיפור הסיכוי לקבלת ויזה מסוימת?
שמעתי למשל על ויזת משקיע E2 שהיא הולכת אוטוטו להיות מאושרת,
אבל האם יש עוד ויזה בסגנון, שבהינתן 1-2 מליון נניח, בהשקעות נדל"ן
תחת קונסטלציה כזו או אחרת, גם מעניקה לי ויזה כלשהיא?

תודה.

vinney

Well-known member
לא, אין שום קשר

ויזת משקיע נועדה לייצר מקומות עבודה בארה"ב, ז"א מדובר במשקיע אקטיבי, לא פאסיבי.

יש מסלול גרין קארד (ויזת EB-5) שמאפשר תוך השקעה של כחצי מליון דולר בפרוייקטים מסויימים באיזורים מסויימים לקבל גרין קארד מותנה (בהצלחת הפרוייקט, קרי - יצירת מקומות עבודה באזורים האלה לתקופה של כמה שנים). דבר עם עו"ד הגירה בנושא. קניית נכסי השכרה בקנה מידה שאתה מדבר עליו (ז"א כמה נכסים בודדים, לא פתיחת חברת אחזקה וניהול לקומפלקסים שלמים) לא תתן לך שום יתרון בתחום ההגירה.

ויזת משקיע

נושא ויזת משקיע (E2) דובר באחרונה לא מעט בארה"ב.

לאחרונה אף חתם הנשיא אובמה על חוק המאפשר גם לישראל להיכנס למועדון האקלוסיבי בו חברות עשרות מדינות, המאפשר למשקיעים מישראל לקבל ויזת משקיע ולהיכנס אליה לא בתור תיירים.

עד היום משקיעים ישראלים המנהלים עסקים בארה"ב הורשו להיכנס כתיירים והותרה להם שהיה בת חצי שנה בלבד.

בעקבות החוק החדש יוכלו ישראלים לשהות בארה"ב בין 2-5 שנים.

החוק אינו מגדיר סכום מינימלי להשקעה וזה די נתון למו"מ בבקשת הויזה.

מה שכן מוגדר בחוק הינו העסקת עובדים אמריקאים, שכן החוק רוצה לעודד העסקה של אמריקאים. קרי אם רכשת בית אחד לא בטוח שזה עונה על ההגדרה, אך הם יש ברשותך כמה נכסים הסיכוי גדל שכן ניתן להוכיח כי אתה מעסיק עו"ד, שיפוצניקים, חברת ניהול וכו' על בסיס קבוע, ובכך תרמת ולו במעט לכלכלה האמריקאית.

אבל אני מציע שתתיעץ עם עו"ד לעינייני הגירה ותבין איתו בדיוק, כי לרכוש בית אחד או שניים אין בזה כדי ליצור מקומות עבודה

cdp1

New member
כן, ויזת E2

היא כנראה האופציה הטובה ביותר, רק שלמרות שהנשיא אובמה חתם החוק עדיין
לא תקף לגבי ישראל וזה נמצא בהליכים סופיים, מקווה שיסיימו עם זה מתי שהוא.

תודה.

vinney

Well-known member
זה תקוע בישראל

ארה"ב דורשת הדדיות, עד שישראל לא תאשר ויזה מקבילה לאמריקאים - E2 לא תנתן לישראלים. וככל הידוע, נכון להיום, אין שום כוונה לאפשר ויזה מקבילה לאמריקאים בישראל.
&nbsp
לגבי מה שכתב יריב - זה לא נכון בעליל. אין שום מצב שתוכל לקבל E2 עם רכישת נכסים בודדים. אתה לא תעסיק לא עו"ד, לא שיפוצניק ולא חברת ניהול בשכר. כולם יהיו קבלנים שלך, לא עובדים, ולכן לא יכללו במניין 10 העובדים הנדרשים לE2.
&nbsp
כאמור - דבר עם עו"ד מתמחה בעינייני הגירה.

למעלה