רם אוריון בסדרת מפגשים בנושא רוק ישראלי

Chen w

New member
רם אוריון בסדרת מפגשים בנושא רוק ישראלי

מוזיקה, לימוד ובירה קרה בישיבה החילונית בת"א: 13.3.08-דן תורן 18.3.08- ירונה כספי 25.3.08- רונה קינן 1.4.08- רם אוריון 8.4.08- יובל מסנר כניסה: 30 ש"ח מספר המקומות מוגבל! להזמנות ופרטים: 0523379754 יסוד המעלה 61 ת"א, מול התחנה המרכזית החדשה

mulon1984

New member
אוקייייייי.... וואו...

קודם כל, יופי של בחירה של אמנים. רשימה מכובדת ביותר. וכל הרעיון הזה של רוק ולימוד... מעניין 0_0 ובכלל, לפרסם פוסטר כזה עוד עלול לגרום לכך שיסקלו אתכם באבנים (ה"השחתה של ספרי הקודם שם, והביטוי "אלוהים אחר") ככה שיש כאן גם אומץ. אני אישית לא יודע אם אגיע, למרות המחיר הזול והנוחות המדהימה של המקום, כי אני לא חושב שאשרוד "לימוד" של חומר יהודי. עם כל החילוניות שבדבר...

הופעה של רם בישיבה החילונית

אז כך. תנו לי לתקן את הניסוח של הפלייר. סדרת המפגשים כוללת לימוד על רוק עברי ותרבות עברית, שהוא כמובן לימוד יהודי לכל דבר אך הרתיעה שאתה מביע ממנו נובעת מניסוח קלוקל של גדולים ממני... דבר ראשון- הדבר שאני נלחמת בו כל הזמן הוא באמת סוג של רתיעה מלימוד "יהודי". העובדה שהציבור החילוני סוגר את עצמו בפני הביטוי מתסכלת אותי מאוד. אבל בעניין הזה אם תרצה אני אשמח להוסיף, למקרה שאתה לא רוצה אני אפסיק כרגע כאן. דבר שני - הסדרה הנ"ל עוסקת ברוק עברי כביטוי לתרבות יהודית חילונית והן הלימוד הוא לימוד על רוק ועל תרבות המוזיקה העברית. גם המפגש עם דן תורן בו הוא דיבר בהרחבה על שיריו ובו היה מדרש, עסק רק בחלק קטן בתרבות היהודית ממנה אנו נרתעים (תלמוד ופרשנים) ובחלקו הגדול עסק בהשוואה בין דן תורן לשלום חנוך ולשירים נוספים. אם כך, אני מקווה שהצלחתי לשפוך קצת אור שדרוש בנושא. אני ממליצה בחום להגיע, להאזין וללמוד כמה דברים חדשים ** **הלימוד הוא כ20 דקות מתוך שעה וחצי, שרק 10 ממנו נעשים ע"י מורי הישיבה (מורי הישיבה הם מעריצים שבמקרה קוראים להנאתם תלמוד... ועשו מזה קריירה, אבל לא את הכובע הזה הם חובשים בערב שכזה..) כל השאר ע"י רם. ודבר אחרון שעלי לומר. בתור מעריצה של רם ומפיקת הערב, אני יודעת את הרתיעה של רם עצמו מין הנושא ה"יהודי" ואני חושבת שמי שמכיר ויודע יהיה מעוניין מאוד לראות את רם באור שונה קצת ולפתוח את הראש.... "יהדות" לא נושכת...

mulon1984

New member
הא... אז תגידו :)

תכל'ס, למקום קוראים "ישבה חילונית" והניסוח של הפלאייר הוא די דתי, וכל התמונות של הספרי קודש שם... חשבתי לתומי שמדובר באיזה שילוב מוזר של מוזיקת רוק וקטעים מארון הספרים היהודי :/ אבל עכשיו כשאת מסבירה את זה ככה זה נשמע הרבה יותר מרתק ומעניין :)

תודה

אני יודעת שהניסוח והמראה הכללי של הפלייר באמת לא מציג את התמונה כמו שצריך. לקחתי לתשומת ליבי את ההערות שלך, הם בהחלט נכונות ותודה לך. אני מאוד מקווה לראות אותך מחרתיים בערב ובאופן כללי, לראות אנשים שמעריכים את רם, מוזיקה ישראלית ומוכנים לפתוח את הראש ללימוד קצת שונה. הלימוד, כמו שאמרתי, אכן יהיה יחסית קצר ויכלול שיחה עם רם. הלימוד דרך אגב יועבר ע"י תלמידים ב"ישיבה" הנמצאים במסגרת של שנת שרות (בה דוחים את הצבא בשנה ומקדישים שנה ללימוד והתנדבות), בו הם יספרו על החיבור שלהם לרם מנקודת מבט צעירה, שונה ומרעננת. שווה לשמוע. באמת מעולה. זהו. הכל קורה מחרתיים, יום שלישי, בשעה 20:00. מוטב להגיע קודם, כדי לתפוס מקום.

למעלה