רעב בבסיס

Perach88

New member
רעב בבסיס

היי, אני טבעוני והתגייסתי לצה"ל לא מזמן. אנ מרגיש שלא מספקים לי מספיק מזון שעונה על הצרכים שלי ואני לא מעוניין להביא מזון מהבית. חיילים זוכים לאכול על חשבון הצבא, וגם ככה אין לי יותר מידי כסף. מה עלי לעשות על מנת לממש את זכויותי הבסיסיות? אני סובל מאוד ושוקל לא לחזור לבסיס עד שידאגו לי כמו שצריך. מסתובב רעב רוב שעות היום... יש לציין שפניתי מספר פעמים למפקדיי ואני לא מקבל מענה הולם!

אני קוראת את זה וזה עושה לי רע

אולי תפנה לקצינת הת"ש?
חבל שלא תגיע לבסיס, אתה תשפט ואחר כך תיכלא....

אתה מקבל תקציב מיוחד בשל היותך צמחוני

זה לפי מה שאני יודעת.... וב2014 נעשתה רפורמה בעניין, והחלו לאפשר לחיילים טבעונים להכנס לחדר האוכל, על אף קבלת התקציב המיוחד. אני יודעת שאישרו גם לקבל כומתה שאינה מצמר ונעליים שאינן מעור, כך שזה נשמע מעט הזוי שאינך מצליח לממש את זכויותך.
ברור לי שהתקציב שאתה מקבל אינו עצום, אך עדיין, צה"ל דואג לטבעונים. אין סיבה שתסתובב רעב.

Perach88

New member
זה יותר מורכב מאיך שאת מציגה את זה

התקציב שמקבלים הטיבעונים אינו מספיק, ובחדר האוכל אני לא מוצא יותר מידי מה לאכול. אני מרגיש שהמפקדים שלי לא מתייחסים לזה ברצינות כפי שהם היו אמורים להתייחס. אני לא יכול לבזבז את הכסף שאני מקבל על אוכל. אני צריך גם לחיות, לבלות בסופ"ש...

BluePotion

New member
לבלות בסופ"ש?

וואווו רחמים עלייך....
אתה לא יכול לבזבז את הכסף שנועד להאכיל אותך - על אוכל - כי אתה צריך לחיות ולבלות בסופ"ש...
ממש מסכן...
לאור האמרה הזו, גם אני, אם הייתי המפקדת שלך, לא הייתי לוקחת אותך ברצינות.
סורי.
&nbsp
&nbsp

aשרון

New member
היי........

לפי מה שאני יודע אוכל טבעוני זה אוכל שמגיע מהטבע.
יש לך ירקות, ירקות מבושלים, פירות, קיטניות, לחם, רטבים למיניהם. בין הארוחות חטיפים למיניהם כמו - במבה, נייצ'ר וואלי, קורנפלקס.

אל תעשה נפקדות, זה רק ירגיז את המפקדים שלך ויגרום להם להתנכל לך עוד יותר.
תפנה לקצינת הת"ש בבסיס, בקש ממנה להעלות את העניין בפני המפקד שלך, שתספר לו מה עובר עליך ומה זה אומר להיות טבעוני.
רעיון: שקצינת הת"ש תבקש ממנו להעביר הוראה למטבח להכין לך מנה טבעונית אישית בכל ארוחה.

oneofus

New member
הפתרון פשוט

נסה לא לחזור לבסיס.
יעצרו אותך, תשב בכלא וכשתראה את ה"תפריט" תרצה לחזור ליחידה שלך .
הייתי בכלא פעם, תאמין לי שבבקו"ם האוכל יותר טוב!

תלך לקב"ן

תצא על סעיף אי התאמה לצה"ל. מה לעשות, זה האוכל המוגש, לא מתאים לך? אז לא מתאים גם לצבא.
בהצלחה!

oritta17

New member
לא פנית לאדם הנכון ,המפקד שלך לא אחראי על סוגי המזון ,,,

עליך לפנות למשקית ת"ש שנמצאת בבסיס שלך,כי זה תפקידה, לדאוג לרווחתם של החיילים ,ולפתירת בעיותיהם בבסיס,
לכן ,תפנה אליה בבעייתך,והיא תעשה הכול לפתירת הבעייה.
&nbsp
כול טוב לך,ובהצלחה.

נימוטו

New member
לתבוע על מה?

הצבא מספק לו אוכל, זה שהוא לא אוכל אותו זה משהו אחר. אני לא אוהב טונה ולוף, ואין שום סיכוי שהייתי נוגע בממרח צמחי הזה שיש במנות קרב... מה שאומר שכל שבוע שטח אכלתי בעיקר לחם ומלפפונים חמוצים...לפי שיטתך הייתי צריך לתבוע את הצבא על זה שהוא לא סיפק לי אוכל שאני מסוגל לאכול? רמז- לא. זה אומר שבגלל שאני בררן הייתי צריך להוציא קצת כסף ולהביא אוכל מהבית.

נימוטו

New member
אני לא טבעוני ועדיין לא היה לי מה לאכול בבסיס

אין מה לעשות, האוכל בצבא חרא...לפחות אצל רוב הלוחמים זה ככה. רוב הזמן אכלתי מלא שטויות שהבאתי מהבית.
כשתסיים את ההכשרה אז בטח תשרת באיזה מקום שיהיה בו מטבחון קטן שם תוכל אולי להכין אוכל קצת יותר מגוון, וכרגע בהכשרה פשוט תתמודד...יש לך פסטות, אורז,ירקות, פירות... אתה יכול להביא איתך ממרחים מהבית ולמרוח על הלחם...
מקסימום אם אתה ממש סובל אז תנסה לדבר עם המפקדים שלך שיסיגו לך מקרר (אולי בחדרי סגל) ואז ביום הראשון תביא קצת פשטידות ואוכל מהבית ותשים במקרר.
&nbsp

למעלה