רעיון

בעזון

New member
רעיון../images/Emo62.gif

תוך כדי עיון, עלה לי רעיון ואני מעוניין לדעת מה אתן חושבות/אתם חושבים... העניין הוא כך: אין לנו בעיה עם "השופט". תהליך השיפוט הוא תהליך שמתבצע אחרי שעשינו פעולה מסוימת, אמרנו משהו למישהו, ואז אנחנו מנהלים "משפט שדה"- מהיר מאד, שומעים רק את הקטגור "איך אמרתי כזאת שטות?-סימן שאני..." השופט
הוא למעשה נייטרלי, מכיוון שלא נשמע צד חיובי (סנגור)- למשל על ידי
אז הוא מוציא פסק-דין: על העבירה הזאת, מגיע עונש כזה וכזה... ומכאן בא הסבל (עונש זה עונש) ואח"כ אנחנו חושבים שמשהו לא בסדר בנו! אבל בעצם אם נקשיב לסנגור, פסקי הדין של השופט יתהפכו! במקום לקבל עונשים- נקבל פרסים... ועוד פרסים
לדוגמא: כתבתי הודעה זו. הקטגור: הוא סתם מבזבז זמן, פעילות לא חשובה, עצלן
הסנגור: הוא משתדל להבין את עצמו, אולי זה יעזור לאחרים, הכוונה טובה
השופט: יש אמת במה שהקטגור אמר - אך ניצול זמן באופן יעיל לא חייב להיות דווקא עכשיו, לפיכך העובדה שבמשך רב היום הוא לא ביצע את התוכנית, אינה הופכת אותו לעצלן. יש אמת בדברי הסנגור- הכוונה הפנימית היא בהחלט לעזור לעצמו ולאחרים. לפיכך, הכרעת הדין: הוא זכאי! הוא זכאי! הוא זכאי!
ולהלן הפרס:

מגניב...

זה נשמע כמו טכניקה יעילה להפחתת השיפוט. אני משער שהמצב האידיאלי הוא פשוט שלא יהיה שיפוט... אחרי הכל, בשביל מה הוא טוב? (המממ... יש עם זה בעיה... אני תכף אפתח על זה הודעה חדשה!) אבל בינתיים, הטכניקה של הסניגור נשמעת לי מצויינת! תודה בעזון!!! אני משתמש בה כבר מרגע זה וזה מה-זה עוזר!! תודה!!

בעזון

New member
התועלת בשיפוט../images/Emo70.gif

המשך... בדיוק היום עילעלתי בספר וראיתי ציטוט של מישהו אני לא זוכר מי ( ספר של הסופר דן מלמן שכתב את "דרכו של הלוחם השלו"- כלומר אני לא זוכר גם את שם הספר שבו דפדפתי...) שאמר בערך כך: תמיד תסתכל על האויבים שלך, כי הם ישימו לב לכל טעות שלך! ומכאן: תהליך השיפוט הוא תהליך חיובי. זהו תהליך של בקרת טעויות - ופותח אפשרות לתיקון. גם הקטגור כשהוא מעיר לך, אתה יכול לנצל את הענין לטובתך. איך? אם תקשיב גם לסנגור, ואז השופט
החכם... יוציא פס"ד חיובי, עם דרך לתיקון. דוגמא: אמרתי לבחורה: איזה יפה את היום! התגובה: פרצוף חמוץ- "אה רק היום... אתמול לא הייתי יפה?" הקטגור: אתה רואה שאתה לא יודע לדבר, עדיף שתשתוק... ( דרך אגב, הוא יכול להציע גם: תראה איזה סתומה, אל תתן לה - ולאף אחת אחרת- אף פעם - מחמאות...) הסנגור: יש איזה בעיה, היא לא הבינה אותך, אתה התכוונת לטוב אבל משהו לא זרם, אני מציע לשפר. השופט: הסנגור צודק. יש לבצע תיקון. פס"ד לביצוע: חיוך,
" תמיד את יפה, אבל היום פשוט היה לי אומץ להגיד לך..." אני מניח שאפילו אם הקטגור אצלה ממש חזק, החיוך שלי יגרום לה ל-
וזאת היתה הכוונה, נכון?

בעזון

New member
עוד../images/Emo36.gif

כתבתי קודם שתהליך השיפוט הוא תהליך חיובי, והוא פותח פתח לתיקון. כלומר, בתנאי שפסק הדין הוא חיובי...כלומר זכאי!!!
ולשם כך יש להקשיב גם לסנגור. (אחרת ממילא ההליך לא תקין, לפיכך אם עד היום לאהקשבתם לסנגור, אתם רשאים להגיש ערעור... ולבטל את כל פסקי הדין המרשיעים שהוצאתם על עצמכם) ועכשיו לתוספת שתופסת
גם הסנגור יכול לפתוח בהליכים
דוגמא: קם בבוקר, יוצא לעבודה, פתאום הסנגור: תקשיב איך הציפורים שרות
הפרחים פורחים
בכל הצבעים
איזה ריח נפלא באוויר - אביב הגיע, פסח
בא! הקטגור
: אני מעדיף לשתוק ( טוב מה כבר הוא יכול להגיד) השופט
: הסנגור צודק. זה יום נפלא
פסק - דין לביצוע:
ועוד
ואח"כ
מה לדעתכם היה המשך היום? טוב, נו, אפילו שאתם כולכם זקנים,וכולכם חכמים,וכולכם יודעים את התורה, אני בכל זאת אגלה לכם: היה יום נפלא... והוא נמשך עדיין

Talia E

New member
לדעתי...

זהו אכן יום נפלא... וחוץ מזה, אני חושבת שמה שאתה מציע הוא שלב ביניים. לחיות עם השופט ולקוות שישפוט אותנו לטובה... - עדין גזילת כמות עצומה של אנרגיה... אם כי נראה לי ש"שיפוט חיובי" כמו שאתה מכנה אותו, גוזל מעט פחות אנרגיה מ"שיפוט שלילי". אגב, שמתם לב לקטע המצחיק הבא?: "שיפוט חיובי"... "שיפוט שלילי"... - ומי קובע מה חיובי או שלילי אם לא השופט בכבודו ובעצמו?

למעלה