רעיונות למתנה לנוצריה אוונגליסטית

רעיונות למתנה לנוצריה אוונגליסטית

שלום רב, שמי ניתאי פלד ואני נמצא בימים אלה בלימודים בחו"ל. עמיתה לעבודה יוצאת בשבוע הבא לחופשת לידה וצפויה ללדת את בנה הראשון (לו היא מתכננת לקרוא "ישראל") בחודש הקרוב. כפי שניתן להבין מהכותרת היא מאוד אוהבת את ישראל ומעריצה את היהדות. כיוון שאני הישראלי היחיד במקום העבודה עמיתי ביקשו ממני לברר איזו מתנה סמלית מהארץ אפשר יהיה להעניק לה. אשמח לשמוע רעיונות, התקציב שלנו הוא 200 ש"ח בקירוב וקחו בחשבון שהמתנה צריכה להישלח בדואר, אז דברי מזון וכד' יהיו בעיה. תודה.

אני מגיב להודעה שלך

אך לצערי אינני יודע איך לעזור לך

בעקרון

נוצרים אוונגיסטים לא מאמינים בקדושה של חפצים או מקומות. לגביהם אלה תזכורות של המאורעות שקרו בהם- וגם זה כאמצעי לחיזוק האמונה. צלבים מהויה דולורוזה, פסלי מרים הבתולה, קטורת וכו'- אלה טובים לקתולים או אורתודוקסים, לא לפרוטסטנטים. מה כן? אפשר למשל את הברכות למיניהן אותן ניתן לקנות על קלף במלכודות תיירים, מי ירדן מהירדנית, "עתיקות" הנמכרות בשווקים תיירותיים וכו'. גם ספרים הנמכרים בחלק ממלכודות התיירים, אלה המיועדות לפרוטסטנטים (למשל הירדנית, קומראן או בית עמנואל) יכולים להיות אופציה טובה- וכן חפצי אמנות דתית המציגים את ישוע ותלמידיו (אבל לא קדושים או מרים הבתולה).

למעלה