רעש מזגן מעבר לקיר בסלון (לא ממנוע שבחוץ)

toleran

New member
שלום,
לשכנים ולנו יש קיר חדר סלון משותף. יש להם מזגן צלוי על הקיר הזה ולפני מספר שבועות הוא התחיל לעשות רעש זימזום חזק כמעט קבוע. הרעש לא היה קודם (המזגן הזה אצלם שנתיים). אצלם בדירה הרעש עוד יותר חזק כמובן וזה חודש גם אלינו לחדר סלון. ככל הנראה המזגן דורש תיקון כדי שהרעש יפסק. אני מדגיש, שזה לא רעש הנובע ממנוע חיצוני, אלא רעש המופעל ישירות על הקיר המשותף. בינתיים הם לא נענו לבקשות שלי לתקן את המזגן. כתוצאה בכך בלתי ניתן להימצא בחדר הסלון כאשר המזגן שלהם פועל.

האם ישנה דרך לחייב אותם לתקן את המזגן? תודה

רשר

Well-known member
מנהל
שלום,
לשכנים ולנו יש קיר חדר סלון משותף. יש להם מזגן צלוי על הקיר הזה ולפני מספר שבועות הוא התחיל לעשות רעש זימזום חזק כמעט קבוע. הרעש לא היה קודם (המזגן הזה אצלם שנתיים). אצלם בדירה הרעש עוד יותר חזק כמובן וזה חודש גם אלינו לחדר סלון. ככל הנראה המזגן דורש תיקון כדי שהרעש יפסק. אני מדגיש, שזה לא רעש הנובע ממנוע חיצוני, אלא רעש המופעל ישירות על הקיר המשותף. בינתיים הם לא נענו לבקשות שלי לתקן את המזגן. כתוצאה בכך בלתי ניתן להימצא בחדר הסלון כאשר המזגן שלהם פועל.

המפקח על בתים משותפים https://www.gov.il/he/service/condominiums-supervisor-claims
בנוסף רצוי להעזר באגודה לתרבות הדיור https://www.tarbut-hadiur.gov.il/content/203

בכל מקרה כדאי להודיע להם מראש בכתב על פניה לגוף חיצוני כי לרוב זה משכנע,

אגב לדירי "וילות דו משפחתיות" אתם גרים בבית משותף,

בינא

Member
שלום,

שלום לסובלים (זמנית...) |4U|
המלצתי היא להגיע לשכנים שוב עם עוגה או יין כדי "לחגוג" איתם שנתיים למזגן = לשבצ אצלם בסלון כאורחים.
בהסבר קצר תוכלו לשכנע אותם לטפל במזגן:
1. אם הרעש מתכתי, צפוי שהמפזר יידלק מחום חיכוך שייווצר בו, גם בגלל שגוף החימום מחמם אותו ;
2. אם הרעש פלסטיקי (יש הבדל), תציעו לתת למפזר מכה מהצד כדי לראות אם הרעש משתנה...
2.1. אם הרעש משתנה, סימן שחלקים בתוך המזגן השתחררו ורצוי לקרוא לטכנאי של החברה*
*לחברה יש אחריות על חלקים שהשתחררו בפנים... אבל יכול להיות שהטכנאי ייקח כסף על הביקור ;
2.2. אם הרעש לא משתנה, בטוח שנגיעת חלקים שזזים בפנים יגרמו לשריפה ואתם מקווים שיש להם בטוח נגד שריפות...
3. באם היחסים ביניכם עדיין טובים לאחר שיחה קצרה זו, תציעו לשכנים שהטכנאי שמגיע לתיקון המזגן, יחבר אות על גומיות בידוד מרעשים.
4. אם כל הנ"ל לא עובד, לכו בדרך שהציע רש"ר**
**יחד עם שליחת מכתב מעו"ד לקבלן שבנה את המבנה עם איום בתביעה שהקיר המשותף איננו מבודד מרעשים ע"פ התקנים ואם לא יתקן
לאל גובה הקיר המשותף, ייתבע על-ידיכם...
בהצלחה |אקדמאי|

יוסי זיו1

Active member
שלום לסובלים (זמנית...) |4U|
המלצתי היא להגיע לשכנים שוב עם עוגה או יין כדי "לחגוג" איתם שנתיים למזגן = לשבצ אצלם בסלון כאורחים.
בהסבר קצר תוכלו לשכנע אותם לטפל במזגן:
1. אם הרעש מתכתי, צפוי שהמפזר יידלק מחום חיכוך שייווצר בו, גם בגלל שגוף החימום מחמם אותו ;
2. אם הרעש פלסטיקי (יש הבדל), תציעו לתת למפזר מכה מהצד כדי לראות אם הרעש משתנה...
2.1. אם הרעש משתנה, סימן שחלקים בתוך המזגן השתחררו ורצוי לקרוא לטכנאי של החברה*
*לחברה יש אחריות על חלקים שהשתחררו בפנים... אבל יכול להיות שהטכנאי ייקח כסף על הביקור ;
2.2. אם הרעש לא משתנה, בטוח שנגיעת חלקים שזזים בפנים יגרמו לשריפה ואתם מקווים שיש להם בטוח נגד שריפות...
3. באם היחסים ביניכם עדיין טובים לאחר שיחה קצרה זו, תציעו לשכנים שהטכנאי שמגיע לתיקון המזגן, יחבר אות על גומיות בידוד מרעשים.
4. אם כל הנ"ל לא עובד, לכו בדרך שהציע רש"ר**
**יחד עם שליחת מכתב מעו"ד לקבלן שבנה את המבנה עם איום בתביעה שהקיר המשותף איננו מבודד מרעשים ע"פ התקנים ואם לא יתקן
לאל גובה הקיר המשותף, ייתבע על-ידיכם...
בהצלחה |אקדמאי|
על איזה גוף חימום אתה מדבר??,אחריות למזגנים עיליים יש לרובם 3 שנים ויותר ,אלא אם אלו מהדגמים הזולים שרק שנת אחריות,ואיזה גומיות יש להתקנה פנימית אשמח ללמוד, גם אם הכל בהלצה פותח השרשור יתבלבל.

בינא

Member
שלום,

האם ענינו על שאלותיך?
יש משהו שעדיין לא ברור או מובן?
תגובה כלשהי תבורך... :unsure: :)

יוסי זיו1

Active member
חוץ מבקשה יפה בין שכנים לתקן את המזגן אין אחרת מאשר מה שכתב רשר.
לפני כשנה נקראתי לבעיה דומה של רעש ממנוע יחידת חוץ שלא הותקנה לפי ההוראות והפריעה לשכנה שמלמעלה,ניסיתי התקנה כמו שנדרש ולהעמיד היחידה על בולמים ובעלות לא ענקית ששולמה על ידי השכנה אבל הרעש המשיך מתוך היחידה עצמה שנדרש להחליפה בעלות גדולה מאד כשבעלי הדירה לא מוכנים להשקיע בתיקון כי להם לא מפריע ואז אותה שכנה שהרעש מפריע לה התחילה ללכלך ולהשמיץ, לכן גמרתי אומר עם עצמי לא להתעסק יותר בויכוחים בין שכנים בנושא המיזוג.

toleran

New member
שלום לכולם,

עוד לפני שקראתי את התגובות נכנסתי אליהם וביקשתי לסדר את זה.
הם לא התווכחו.
אחר כך ראיתי תגובות וזה נתן לי ביטחון שיש גם דרך גוף רשמי.
שבועיים לא היה שינוי. אח"כ התחלתי לשאול אותם כל יום מה עם התיקון.
מישהו ניסה לעזור להם, אבל לא הצליח. לא ממש רצו להזמין טכנאי, כי הביקור עולה כסף.
בסוף הגיע טכנאי. בעיקרון נגיע קלה עם אצבע מפסיקה את הרעש, אבל צריך להחזיק את האצבע קבוע :)
ניסה להבריג בורג שיחזיק את האיזור אבל זה לא עזר.
אמר שיחזור (בהינתן שיביאו לו מספר דגם או משהו) ויסנה להחליף חלק במנוע (נראה לי).
עבר שבוע מאז וקורה הדבר הבא: הרעש נשאר, אבל הרבה יותר חלש - או שהם מפעילים אותו על עוצמה נמוכה יותר או שהיה תיקון אבל לא פתר ב-100%.

תודה לכל המגיבים

למעלה