רציתי לשאול

צליליתה1

Well-known member
למה קיבלתי הודעה לקבוע תור לחידוש תז שתוקפו יפוג באוג 2022 כבר עכשיו
אבל הפעלתי גוגל ולמדתי שהיום החוק קובע שיש לחדש תזים כל 10 שנים, ושלי, וואללה, ממש זקן.

מה שלא כל כך ברור לי, האם על פי חוק אנחנו חייבים לעשות תעודה ביומטרית.
תכלס, לא נראה לי שאני ממש מתנגדת, אחרי שכדי לקבל חיסון אנטי קורונה הפצתי את התיק הרפואי שלי לכל עבר
אבל עדיין, עומדת על זכותי לצעוק זכויות הפרט, שמירה על פרטיות, וכיוצב. (הצעות נוספות יתקבלו בברכה)

אבח"י

Well-known member
למה קיבלתי הודעה לקבוע תור לחידוש תז שתוקפו יפוג באוג 2022 כבר עכשיו
אבל הפעלתי גוגל ולמדתי שהיום החוק קובע שיש לחדש תזים כל 10 שנים, ושלי, וואללה, ממש זקן.

מה שלא כל כך ברור לי, האם על פי חוק אנחנו חייבים לעשות תעודה ביומטרית.
תכלס, לא נראה לי שאני ממש מתנגדת, אחרי שכדי לקבל חיסון אנטי קורונה הפצתי את התיק הרפואי שלי לכל עבר
אבל עדיין, עומדת על זכותי לצעוק זכויות הפרט, שמירה על פרטיות, וכיוצב. (הצעות נוספות יתקבלו בברכה)
את לא חייבת ביומטרי, אבל אז חידוש התעודה יהיה כל שנתיים או משו כזה, הם מציעים טרטור קבוע וקצר מועד.

סופהו 1

Well-known member
את לא חייבת ביומטרי, אבל אז חידוש התעודה יהיה כל שנתיים או משו כזה, הם מציעים טרטור קבוע וקצר מועד.
אני לא רואה מידע לגבי האפשרות לתעודה רגילה. רק לגבי אי שמירת טביעת אצבעות "במקרה של אי הסכמה לשמירת תמונות טביעת אצבע, יקבל המבקש תעודת זהות ודרכון בתוקף עד 5 שנים".
אם ידוע לך, אשמח לקישור, או הפנייה.
תודה

נערך לאחרונה ב:

אבח"י

Well-known member
אני לא רואה מידע לגבי האפשרות לתעודה רגילה. רק לגבי אי שמירת טביעת אצבעות "במקרה של אי הסכמה לשמירת תמונות טביעת אצבע, יקבל המבקש תעודת זהות ודרכון בתוקף עד 5 שנים".
אם ידוע לך, אשמח לקישור, או הפנייה.
תודה
הביומטרי אלה טביעות האצבע. אלא אם כן התמונה שמצלמים אותך מעניקה להם נתונים ביולוגיים כמו טביעת אצבע.

סופהו 1

Well-known member
  • הביומטרי אלה טביעות האצבע. אלא אם כן התמונה שמצלמים אותך מעניקה להם נתונים ביולוגיים כמו טביעת אצבע.
    מצאתי ש:
  • תהליך ההנפקה של התעודה הביומטרית בלשכה כולל צילום פנים, סריקת טביעות האצבע, מסירת פרטים אישיים ואימות זהותו של המבקש.
    • מי שמסכים כי תמונות שתי טביעות האצבע שלו יישמרו במאגר הביומטרי, יחתום על טופס הסכמה.
    • אין חובה להסכים כי תמונות טביעות האצבע יישמרו במאגר הביומטרי הממשלתי (שמירת תמונת הפנים היא חובה).

אבח"י

Well-known member
בדי

• מצאתי ש:
  • תהליך ההנפקה של התעודה הביומטרית בלשכה כולל צילום פנים, סריקת טביעות האצבע, מסירת פרטים אישיים ואימות זהותו של המבקש.
    • מי שמסכים כי תמונות שתי טביעות האצבע שלו יישמרו במאגר הביומטרי, יחתום על טופס הסכמה.
    • אין חובה להסכים כי תמונות טביעות האצבע יישמרו במאגר הביומטרי הממשלתי (שמירת תמונת הפנים היא חובה).
בדיוק נמרץ, וכדי לעודדך להסכים על ענין טביעת האצבע, מודיעים לך שחידוש התעודה ייערך בעוד 10 שנים.

Zadig

Well-known member
אולי תעזור השמועה שהמידע של תעודה כזאת כבר קיים במערכת ורק צריך את אישורך

סופהו 1

Well-known member
וואללה, וואללה..

בדקתי. ממש עתיקה מודל 2008
אין תאריך פג תוקף

בדקתי באתר ואכן יש הודעה
ביום שני, יח' אב תשפ"ב, 15 אוגוסט 2022, יפוג תוקפן של תעודות זהות ישנות שאין עליהן תאריך סיום תוקף
יש זמן לכל הבדיקות וההחלטות עד יולי/אוגוסט 22.
או אולי יפה שעה אחת קודם

קלייטון.ש

Well-known member
גם אני הפצתי את התיק הרפואי שלי לכל עבר ועד עכשיו זה פעל מאד לטובתי.
מסתבר שכל מי שמסתכל על התיק הרפואי שלי, עושה זאת לא כי מתחשק לו אלא כי מתוקף תפקידו הוא נדרש לעזור לי.
מי שלא נדרש לעזור לי לא מתעניין בתיק הרפואי שלי ולא משנה כמה גישה יש לו אליו.

אני לפני כמה שנים הלכתי למשרד הפנים לחדש את התעודה כי בכל מקום שהצגתי אותה אמרו לי "אתה בטוח שזה אתה?"
באותו זמן העניין של הביומטרי רק התחיל והפקידה (זוכר אותה, בחורה אתיופית נחמדה מאד) שאלה אותי אם אני רוצה כזה. אמרתי בטח ביומטרי, איזו שאלה. רק ביומטרי.
היתה רק הבעיה שבשביל להזדהות הצגתי את הישנה, והפקידה הנחמדה מאד קראה למנהל. בא המנהל, מסתכל על התמונה, מסתכל עלי, אומר לי "אתה בטוח שזה אתה?" עניתי שכולם אומרים לי את זה ולכן אני כבר לא כל כך בטוח. שאלו אותי כל מיני שאלות אישיות שלהן יש להם תשובות במחשב, ועניתי הכל נכון. כולל השם של סבא וכולל שאלות אישיות על אחותי. אני אוהב שאלונים אישיים ולכן מאד נהניתי מהשיחה. ומהאתיופית הנחמדה שאני זוכר אותה עד היום.

אבח"י

Well-known member
החשש הוא מחברות הביטוח שיעלו את מחיר הפוליסה, כי רבים משקרים ומרמים, כידוע לך.
כמו כן, רבים רואים במידע על מחלתם פריט סודי כמו ארוך הזין שלהם או כמה כסף הם מרוויחים, לכן הם נלחמים כנגד איסוף מידע עליהם.
אחרון
מידע זה יעודד חברות שונות לנסות למכור לך הבלים שונים.
גם אני כמוך לא ממש מוןטרד, שידעו עליי הכל, אין לי מה להסתיר, ראבאק :cool:

קלייטון.ש

Well-known member
כמו כן, רבים רואים במידע על מחלתם פריט סודי כמו ארוך הזין שלהם או כמה כסף הם מרוויחים, לכן הם נלחמים כנגד איסוף מידע עליהם.
אחרון
לי אין ביטוחים משום סוג. לא מאמין בביטוח. מצד שני לי אין מה לבטח, שום דבר בעל ערך, בטח לא החיים.
אני גם בשמחה מוכן לשמוע הצעות מסחריות. החלק שאני הכי אוהב ביוטיוב בפייסבוק הוא הפרסומות. חוץ מאלה עם הילדים החולים שבוכים שהם רוצים לחיות. את זה אני לא אוהב. גם לא את טובי. מצטער טובי, את ילדה מקסימה להפליא, ומאחל לך החלמה מלאה, באמת, אבל זה לא בסדר מה שעשו לך עם הפרסומת הזו.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אחרון
לא ברור לי כיצד פרטי התיק הרפואי שלך אמור להגיע לידי חברת הביטוח ללא הסכמתך.

במידה ותתבע חברת ביטוח כלשהו בנושא רפואי תתבקש (ותאלץ) לחתום על טופס וס"ר וממילא הפרטים הרפואיים שלך יגיעו לידי חברת ביטוח אחרת תביעתך תדחה על הסף.

אז מה בדיוק הבעייה (ולא שהבנתי לרגע מה הקשר בין תמונתך + טביעת האצבע שלך לביטוח) ?

אבח"י

Well-known member
למ'תה שואייל אותי? שאל את כל מתנגדי תעודת הזהות הביומטרית. אני רק ציטטתי חלק מהטענות שאני קורא למכביר בעיתונות ובמדיה אחרות.
לא ברור לי כיצד פרטי התיק הרפואי שלך אמור להגיע לידי חברת הביטוח ללא הסכמתך.

במידה ותתבע חברת ביטוח כלשהו בנושא רפואי תתבקש (ותאלץ) לחתום על טופס וס"ר וממילא הפרטים הרפואיים שלך יגיעו לידי חברת ביטוח אחרת תביעתך תדחה על הסף.

אז מה בדיוק הבעייה (ולא שהבנתי לרגע מה הקשר בין תמונתך + טביעת האצבע שלך לביטוח) ?
h

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
למ'תה שואל אותי?
אני שואל אותך כי אתה זה שהעלה את ה"עובדות" האלה לפה.

אני מציע כי להבא אם אתה מצטט דברים של אחרים ציין את זה ולא תצטרך לשאת באחריות.

בכל מקרה בכל מה שקשור לסודיות רפואית מול חברות ביטוח מדובר בטענה הזויה ואני כותב את זה מנסיון של כמה שנות עבודה בתחום.

אבח"י

Well-known member
אני שואל אותך כי אתה זה שהעלה את ה"עובדות" האלה לפה.

אני מציע כי להבא אם אתה מצטט דברים של אחרים ציין את זה ולא תצטרך לשאת באחריות.

בכל מקרה בכל מה שקשור לסודיות רפואית מול חברות ביטוח מדובר בטענה הזויה ואני כותב את זה מנסיון של כמה שנות עבודה בתחום.
מודה לך על העצות הביבליוגרפיות המעולות. יכלת ישר, מבלי לטרוח לחנך אותי - גם אם לכאורה "עצבנתי" אותך, לכתוב - אני, כומר אתה, מתחום הביטוח, אלה הבלים. לצערך כי רב, שמעתי את הדברים מפי סוכני ביטוח, אני קורא עיתונות חוץ, אמריקאית, שם ענין הפרטיות הרבה יותר רציני מאשר כאן. אז אתה יודע מנסיונך, ויש אמריקאים שיודעים מנסיונם.
צ'וווווווווווו, למ'כל'חד הופך למחנך הדור, למה?!

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
מודה לך על העצות הביבליוגרפיות המעולות. יכלת ישר, מבלי לטרוח לחנך אותי - גם אם לכאורה "עצבנתי" אותך, לכתוב - אני, כומר אתה, מתחום הביטוח, אלה הבלים. לצערך כי רב, שמעתי את הדברים מפי סוכני ביטוח, אני קורא עיתונות חוץ, אמריקאית, שם ענין הפרטיות הרבה יותר רציני מאשר כאן. אז אתה יודע מנסיונך, ויש אמריקאים שיודעים מנסיונם.
צ'וווווווווווו, למ'כל'חד הופך למחנך הדור, למה?!
הפוסט הנוכחי דן במצב בארץ כלומר במדינת ישראל ולא במה שקורה בארה"ב כך שמה שקורה שם אינו רלוונטי לענייננו.

כאשר תנסה לתבוע תביעת נזקי גוף בארץ תידרש לחתום על וס"ר (כתב ויתור על סודיות רפואית), במידה ותסרב תגולגל מכל המדרגות. יתרה מזאת בית המשפט יתמוך ובצדק בחברת הביטוח.

אין לי פה שום יומרות חינוכיות אבל להתנער מדברים שכתבת בטענה שאתה מצטט מישהו אחר זה באמת תירוץ קלוש ביותר.

אבח"י

Well-known member
הפוסט הנוכחי דן במצב בארץ כלומר במדינת ישראל ולא במה שקורה בארה"ב כך שמה שקורה שם אינו רלוונטי לענייננו.

כאשר תנסה לתבוע תביעת נזקי גוף בארץ תידרש לחתום על וס"ר (כתב ויתור על סודיות רפואית), במידה ותסרב תגולגל מכל המדרגות. יתרה מזאת בית המשפט יתמוך ובצדק בחברת הביטוח.

אין לי פה שום יומרות חינוכיות אבל להתנער מדברים שכתבת בטענה שאתה מצטט מישהו אחר זה באמת תירוץ קלוש ביותר.
לשיטתך זו התנערות, לשיטתי זה הסבר מהיכן לקוחים דבריי, ובהחלט יש לך אספירציות חינוכיות במקרה דנן. לבריאות.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
לשיטתך זו התנערות, לשיטתי זה הסבר מהיכן לקוחים דבריי, ובהחלט יש לך אספירציות חינוכיות במקרה דנן. לבריאות.
הייתי מקבל את כל מה שכתבת אם היית מסביר זאת מלכתחילה ולא פותח במשפט "למ'תה שואייל אותי?" .

למעלה