רקע לא רצוי על עצמי

shalti

New member
רקע לא רצוי על עצמי

אני לא יודע איך להתחיל אימי נפטרה בגיל 41 מסרטן, אני לא יודע איזה, היתי צעיר מדי, כל מה שאני זוכר מהסרטן זה הביקורים לבית החולים, ולראות את אימי נעלמת לאיטה, ואז היא נפטרה. בלתי ניתן לתיאור, מה אני אומר? איזה מילים יש בשפה העברית כדי לתאר את זה? האם אפשר בכלל? כשאחותי הייתה באותו הגיל היה לה סרטן השד והיא הייתה חייבת לעבור ניתוחים כדי להסיר את גידול, עוד פגישה עם "המחלה". לפני מספר שנים גילו אצל אבי גידול ממאיר, אבל למזלו, ולמזלנו, אחרי ניתוח ומספר טיפולים הוא היה בסדר גמור. לא מזמן נודע לי שלידידה שלי יש סרטן, כנראה, עדיין לא ידוע, ולי נמאס מהמחלה הזו, אבל זה לא הסוף. היום חבר של אחי נפטר מסרטן, עד היום בבוקר הוא היה, עכשיו כבר לא. לפני חודש גילו אצלו לוקימיה, אמרו שעוד אפשר לטפל, הוא התחיל כימותרפיה, אמרו שהכל מתקדם טוב מאוד, עבר חודש והוא "היה". הוא היה בן 42, הכרתי אותו מאז שאני זוכר את עצמי, החבר הכי טוב של אחי, והוא כבר לא פה, שלושה ילדים ואישה, זה מה שהוא השאיר אחריו, ואני מכיר את כולם אחד אחד, ואני חושב על אחי, באותו גיל, מה אם זה יקרה לאחי?, עלמי כבר חרב מספר פעמים, וכמו שאומרים החיים ממשיכים, אבל לאן לעזאזל החיים ממשיכים? נראה לי שאנחנו ממשיכים מנפילה לנפילה מחשבה קודרת, נראה לי שאני אפסיק פה תודה שהקשבתם שאלתי

rubber duck

New member
לא קל לשמוע את הדברים

אני מבין ללבך ולפחד אבל שים לב לדבר מאד חשוב דברים משתנים מחלות שבעבר היו מוות בטוח היום מחלימים מהן באוחוז מאד גבוהה הרפואה מתקדמת ואפילו מאד כמו כן אם מגלים מוקדם אזי יש הרבה יותר סיכוי להחלים אני לא יכול לנחם אותך על אמך או אביך וגם על החבר של אחיך אין נחמה על אדם קרוב אבל תמיד לזכור אותם בימיהם היפים שרון

אני מבינה ללבך

המחלה לא פסחה על משפחתי אנחנו במשפחה סבלנו מהמחלה הזו לא מעט, דודי נפטר מלוקמיה. אביו ,סבי, נפטר לפני שהכרתי אותו כשדודי היה רק בן 13 מסרטן בריאות. מהצד השני סבתי ובתה (דודתי) חלו בסרטן השד וניצלו. הפחד יכול לשתק אותי אבל אני משתדלת לא לחשוב על מה אם … ולא לדעתי אין מילים בעברית או בכל שפה אחרת לתאר אדם הקרוב מאוד ללבך הולך ונעלם כפי שרשמת. אדם שתמיד השתמש בחוש הומור כדי לבטא את דעותיו נותר ללא מילים. שלא נדע יותר צער!

האלי

New member
אף אחד לא חי לנצח

ואת זה כולנו יודעים, רק מנסים לשכוח לפעמים... אני יודע שזו לא נחמה למי שמאבד את היקרים לו כך. אבל לשאלה שלך לאן ממשיכים החיים אני יכול לענות לך שהם ממשיכים כל רגע ורגע אל הטוב ביותר שהם יכולים להיות. אנחנו יודעים שהם לא ימשכו לנצח, אז בוא ננצל את מה שניתן לנו הכי טוב שאנחנו יכולים. שאלתי ידידי, חזק ואמץ, שלך, האלי.

למעלה