רק כיבוש גירוש התישבות וסיפוח יביא לנו את השקט והשגשוג

marabo

Well-known member
ושהגולנים והשמאלנים לא יבלבלו לכם במח
את הפתרונות שלהם של נסיגות, גירוש יהודים, ומסירת שלטון לרשע"פ כבר ניסינו.

Harrington

Well-known member
מנהל

רק כיבוש גירוש התישבות וסיפוח יביא לנו את השקט והשגשוג​

אכן כך (גם לגבי דבריך הנכונים בפוסט הפותח). הקטע הוא שהשמאל הישראלי (כפי שהוגדר אז) לגמרי הסכים עם השקפה זו עם קום המדינה. זה רק ב(עשרות ה)שנים האחרונות שהוא שינה את גישתו. ככל הנראה זה נובע פשוט מכך שהשמאל הישראלי של פעם רחוק מהשמאל הישראלי של היום (הפוך למעשה) כרחוק מזרח ממערב. אבל זה כבר לניתוחי ההיסטוריונים :cool:.

evglev1

Well-known member
מנהל
אכן כך (גם לגבי דבריך הנכונים בפוסט הפותח). הקטע הוא שהשמאל הישראלי (כפי שהוגדר אז) לגמרי הסכים עם השקפה זו עם קום המדינה. זה רק ב(עשרות ה)שנים האחרונות שהוא שינה את גישתו. ככל הנראה זה נובע פשוט מכך שהשמאל הישראלי של פעם רחוק מהשמאל הישראלי של היום (הפוך למעשה) כרחוק מזרח ממערב. אבל זה כבר לניתוחי ההיסטוריונים :cool:.
דווקא כבר ב-1967 משה דיין ז"ל הסתפק בכיבוש ונמנע מגירוש וסיפוח ועל כך אנחנו משלמים את המחיר גם אחרי מעל 55 שנה.

Harrington

Well-known member
מנהל
דווקא כבר ב-1967 משה דיין ז"ל הסתפק בכיבוש ונמנע מגירוש וסיפוח ועל כך אנחנו משלמים את המחיר גם אחרי מעל 55 שנה.
כשבן אדם בודד, כלשהו, יוכל להיחשב כמייצג ציבור שלם ו/או מחנה פוליטי שלם, אשמח לבחון את עמדתו של דיין ז"ל בענייננו. מאחר ואני לא מכיר אישים כאלה שמוסמכים לנ"ל, הדבר נראה לי מיותר משהו. עמך הסליחה.

evglev1

Well-known member
מנהל
כשבן אדם בודד, כלשהו, יוכל להיחשב כמייצג ציבור שלם ו/או מחנה פוליטי שלם, אשמח לבחון את עמדתו של דיין ז"ל בענייננו. מאחר ואני לא מכיר אישים כאלה שמוסמכים לנ"ל, הדבר נראה לי מיותר משהו. עמך הסליחה.
בכל מקרה גם אלה שתמכו בגירוש הסתירו זאת היטב, וחוץ מיאיר שטרן ז"ל ואולי יצחק שמיר ז"ל אף אחד ממייסדי המדינה לא העז לדבר על הצורך לגרש את הערבים האויבים.

Harrington

Well-known member
מנהל
בכל מקרה גם אלה שתמכו בגירוש הסתירו זאת היטב, וחוץ מיאיר שטרן ז"ל ואולי יצחק שמיר ז"ל אף אחד ממייסדי המדינה לא העז לדבר על הצורך לגרש את הערבים האויבים.
אוקיי. לא יודע כל כך איך זה קשור לדיון (נדמה שרק מאשר ומחזק את דברי הראשונים בפתיחת הדיון בינינו), אבל מקבל.

evglev1

Well-known member
מנהל
אז אפשר לגרש אותם לכל הרוחות.
אכן היה נחמד להקים להם מושבה על הירח שלא יהיו להם שכנים להציק להם, שווה את כל העלויות של אספקת יכולת החיים שלהם שם, אבל לך תשכנע את האו"ם שהם משחיתים גירושם לירח תשפר את השלום ואת תוחלת החיים בכדור הארץ.

ai27

Well-known member
ההיגיון שהסורים הנאצים, הלבנונים הנאצים והמצרים הנאצים, אבל מסתבר שהנאצים לא אוהבים תחרות.
לא קשור לתחרות: קשור לזה שמבחינת שאר הנאצים תפקידם של הפלסטינים הוא מוות אלים בקרב
ולא להגר אליהם ולמצוץ תקציבי רווחה

Harrington

Well-known member
מנהל
אץ מי אתה רוצה לגרש
אין צורך מיוחד לגרש אף אחד. זה בדיוק מה שיפה באיו"ש (אבל בשביל לדעת את זה צריך להכיר את השטח כמובן) :). כולם יכולים, אילו ירצו ויסכימו, לחיות שם ביחד, יהודים ופלסטינים, ללא שום קושי וללא שום צורך לגרש אף אחד (זולת כמובן מחבלים מוצהרים כפי שמראבו השיב לך, אבל לגביהם אכן נכון יותר לחסלם מאשר לגרשם ולהשאיר את הבעיה בחיים).

לא לחינם מי שמדבר 24/7 על גירוש יהודים כפתרון לסכסוך זה השמאל הישראלי ולא ההנהגה הפלסטינית... :cool:.

evglev1

Well-known member
מנהל
אין צורך מיוחד לגרש אף אחד. זה בדיוק מה שיפה באיו"ש (אבל בשביל לדעת את זה צריך להכיר את השטח כמובן) :). כולם יכולים, אילו ירצו ויסכימו, לחיות שם ביחד, יהודים ופלסטינים, ללא שום קושי וללא שום צורך לגרש אף אחד (זולת כמובן מחבלים מוצהרים כפי שמראבו השיב לך, אבל לגביהם אכן נכון יותר לחסלם מאשר לגרשם ולהשאיר את הבעיה בחיים).

לא לחינם מי שמדבר 24/7 על גירוש יהודים כפתרון לסכסוך זה השמאל הישראלי ולא ההנהגה הפלסטינית... :cool:.
אבל האמריקאים והאירופאים לא מוכנים לתת לנו לחיות בשלווה בלי שלערבים באיו"ש יהיה פרלמנט של מדינה ריבונית להצביע אליו, כלומר דורשים או לתת להם מדינה או לתת להם זכות להצביע לכנסת, מבחינתם כל אפשרות שלישית היא אפרטהיד.

Harrington

Well-known member
מנהל
אבל האמריקאים והאירופאים לא מוכנים לתת לנו לחיות בשלווה
זה בגלל שבטיפשותם האין-סופית ובורותם בהכרת האזור, הם גומעים ולוגמים את הלוקשים שהשמאל הישראלי מוכר להם ומבססים עליהם את כל האג'נדה שלהם.
... בלי שלערבים באיו"ש יהיה פרלמנט של מדינה ריבונית להצביע אליו, כלומר דורשים או לתת להם מדינה או לתת להם זכות להצביע לכנסת
אגב אני לא בטוח שאתה צודק בתיאורך את עמדת "האמריקאים והאירופאים". לא זכורות לי דרישות כל כך מרחיקות לכת מצידם. בכל מקרה, אוטונומיה כפי שהוקמה בהסכמי אוסלו נותנת להם אחלה פרלמנט להצביע אליו. בכל מקרה 2, דבריך לא סותרים את דברי. אני טוען שאין מניעה גיאוגרפית או דמוגרפית גם להקים מדינה פלסטינית באיו"ש, מבלי שצריך לשם כך לגרש לא יהודים ולא ערבים. תעשה זאת ושוב יהיה להם אחלה פרלמנט להצביע אליו, כפי שאתה טוען ש"האמריקאים והאירופאים" דורשים.
..., מבחינתם כל אפשרות שלישית היא אפרטהיד.
כאמור מעלה, זה רק מאשר את דברי שעמדותיהם מבוססת במידה רבה מאוד על בורות (ועל אכילת הלוקשים של השמאל הישראלי במקביל). אף אדם נורמלי בר דעת שמסתובב קצת בשטח ומכיר אותו, לא יכול לטעון שיש כאן אפרטהייד. רק מי שלא מכיר את השטח מצד אחד אבל כן 'יודע' לצווח מה קורה בו בדיוק, לפרטי פרטים, מצד שני, רק אנשים כאלו טוענים שיש כאן אפרטהייד (ודוגמאות להם אפשר למצוא כאן בפורום בכיף ובקלות רבה למרבה הצער).

סטילהוק1

Well-known member
ושהגולנים והשמאלנים לא יבלבלו לכם במח
את הפתרונות שלהם של נסיגות, גירוש יהודים, ומסירת שלטון לרשע"פ כבר ניסינו.
רק שמאלני משתמש במילה כיבוש. אי אפשר לכבוש מה ששלך. אם כבר הכובשים הם האיסלאמונאצים שכבשו ברצח ואכזריות חצי עולם כולל את כל המדינות המוסלמיות שברשותם כיום, ואילצו את כל תושביהם להתאסלם. זה כיבוש. לא להחזיר חלקי מולדת ששייכים לנו ונכבשו מאיתנו ע"י הכובשים האיסלאמונאצים ואחרים צבועים.

למעלה