רק להיום:לחיות את הרגע

עליזה 63

New member
רק להיום:לחיות את הרגע

לחיות את הרגע "התחרטנו על העבר, פחדנו מן העתיד, ולא היינו נלהבים במיוחד מההווה." טקסט בסיסי, עמוד 7 עד שאנו מתנסים בריפוי שמתרחש כשאנו עובדים את תכנית שניים-עשר הצעדים, קשה להניח שיש לנו משהו נכון יותר מהקביעה הזו. רבים מאתנו מגיעים לאנ-איי מוכי בושה. אנו חושבים על העבר, משתוקקים תהיה איזו שהיא אפשרות לחזור אליו ולשנות אותו. הפנטזיות והציפיות שלנו על העתיד יכולות כה קיצוניות, עד שבפגישה הראשונה עם בת זוג אנו שואלים את עצמנו לאיזה עורך-דין נפנה בנוגע לגירושין. כמעט כל חוויה גורמת לנו להיזכר במשהו מהעבר או להתחיל לעשות השלכה לעתיד. בהתחלה קשה לחיות את הרגע. עושה הרושם כאילו המוח לא יכול לעצור. קשה לנו ליהנות. בכל פעם שאנו מגלים כי המחשבות שלנו לא ממוקדות במה שקורה עכשיו, אנו יכולים להתפלל ולבקש מהאל האוהב לעזור לנו לצאת מעצמנו. אם אנו מתחרטים על העבר, אנו מכפרים על זה בכך שאנו חיים היום בצורה שונה לגמרי. אם אנו חוששים מהעתיד, אנו משתדלים לחיות היום בצורה אחראית. אם אנו עובדים את הצעדים ומתפללים בכל פעם שאנו מגלים כי אנו לא חיים בהווה, אנו רואים שהדברים האלה נעשים פחות שכיחים. האמונה שלנו תעזור לנו לחיות רק להיום. יהיו לנו שעות, אפילו ימים, שבהם תשומת הלב שלנו תתרכז במה שיקרה באותו רגע, לא בעבר המצער או בעתיד המפחיד. רק להיום: כשאני חי כולי בכל רגע, אני פותח את עצמי לשמחה, שאחרת תחמוק ממני. אם יש לי בעיות, אני אבקש עזרה מהאלוהים האוהב שלי.

למעלה