רק להיום קללה לברכה

עליזה 63

New member
רק להיום קללה לברכה

קללה לברכה "במהלך ההחלמה שלנו נעשינו אסירי תודה... יש לנו מחלה, אבל אנו כן מחלימים." טקסט בסיסי, עמוד 8 ההתמכרות הפעילה לא הייתה פיקניק; רבים מאתנו בקושי יצאו מזה חיים. אבל אם רק נדבר נגד המחלה, אם רק נתלונן על מה שהיא עשתה לנו, אם רק נרחם על עצמנו בגלל המצב שאליו היא הביאה אותנו, נהיה תקועים בתוך מרירות וטינה. הדרך לחופש ולהתעוררות רוחנית מתחילה בהשלמה, בסילוק המרירות. אף אחד לא יכחיש את העובדה שההתמכרות גרמה סבל. אבל מחלה זו היא שהביאה אותנו ל'מכורים אנונימיים'. בלעדיה לא היינו מחפשים ולא היינו מוצאים את ברכת ההחלמה. המחלה בודדה אותנו ובכך אילצה אותנו לחפש את החברותא. היא גרמה לנו לסבול, ובכך היא העניקה לנו את הניסיון שאנו משתמשים בו כדי לעזור למכורים אחרים - עזרה שאף אחד לא יכול להציע אותה כמו שאנו יכולים להציע אותה. ההתמכרות הכריחה אותנו ליפול על הברכיים, ובכך נתנה לנו את האפשרות להתמסר להשגחתו של כוח עליון אוהב. אנו לא מאחלים לאיש לחלות במחלת ההתמכרות. אבל עובדה היא שאנו, המכורים, סובלים ממנה ויתכן שבלי המחלה הזו לא היינו יוצאים למסע הרוחני שלנו. אלפי אנשים מחפשים כל חייהם את מה שאנו מצאנו ב'מכורים אנונימיים': חברותא, תחושה של תכלית וקשר הכרתי עם כוח עליון. כיום, אנו אסירי תודה על כל דבר שהעניק לנו את הברכה הזו. רק להיום: אקבל את העובדה שיש לי את המחלה, ואתמסר לברכה של ההחלמה שלי.

עליזה 63

New member
מתוך "כל יום התחלה חדשה"

מתוך "כל יום התחלה חדשה" מה שאנו סובלים, הכאב שאנו חווים... זה שלנו, ואנו חווים את זה בפרטיות. אמפתיה אנו יכולים לתת. אמפתיה אנו יכולים למצוא, וזה מנחם. אך בכאב שלנו, בעומק שלו, לעולם אנו לא יכולים לשתף אחרים במלואו. רק אנחנו בעצמנו יכולים להבין אותו במלואו. לבד, כל אחד מאיתנו משלים עם הצער שלו, עם הייאוש שלו ואולי אף עם האשמה שלו. אך הידיעה שאנו לא לבד במה שאנו סובלים הופך את הקשיים שכל אחד מאיתנו מתמודד איתם ליותר קלים. אנו לא היחידים שסובלים, בזה אנו בטוחים. כשאנו זוכרים שהאתגרים שלנו נותנים לנו את השעורים שאנו זקוקים להם בבית הספר של החיים, זה עוזר לנו לקבל אותם ביותר קלות. במשך הזמן, ככול שאנו מתקדמים בהחלמה, אנו אפילו נחכה לאתגרים שלנו ונראה בהם את ההזדמנויות המרתקות שהם נועדו להיות. הסבל מביא את השינויים הנחוצים לצמיחה רוחנית. הוא דוחף אותנו להתקרב לאלוהים יותר מכל חוויה אחרת - כדי לקבל ממנו הבנה, הקלה, ביטחון יציב. לא קל לראות בסבל מתנה. ואנו לא חייבים להבין אותו במלואו. אך במשך הזמן, הערך שלו בחיינו יתבהר. אני לא אפחד מהאתגרים היום. אודה על חלקם בצמיחה שלי.

למעלה