רק להיום

נעממי5

New member
רק להיום../images/Emo24.gif

17בפברואר לשאת את הבשורה, לא את המכור "אפשר לתת להם טיפול פסיכולוגי, לייעץ להם, לדבר אתם בהיגיון, להתפלל למענם, לאיים עליהם, להכות אותם, להכניס אותם למוסד סגור - אבל הם לא יפסיקו להשתמש עד שלא ירצו להפסיק." טקסט בסיסי, עמוד 62 יתכן שאחת האמיתות הקשות ביותר אתן אנו חייבים להתמודד בהחלמה, היא שאנו חסרי אונים מול ההתמכרות של אחר, בדיוק כמו שאנו חסרי אונים מול ההתמכרות שלנו. אנו עלולים לחשוב שמכיוון שהייתה לנו התעוררות רוחנית בחיינו, נוכל לשכנע מכור אחר למצוא החלמה. אבל יש גבול למה שאנו יכולים לעשות כדי לעזור למכור אחר. אנו לא יכולים להכריח אותם להפסיק להשתמש. אנו לא יכולים לתת להם את התוצאות של הצעדים או לגדול בשבילם. אנו לא יכולים לקחת מהם את בדידותם ואת כאבם. אין דבר שאנו יכולים לומר כדי לשכנע מכור מפוחד לוותר על הסבל המוכר של ההתמכרות תמורת חוסר הוודאות המפחיד של ההחלמה. אנו לא יכולים להיכנס לעורם של אחרים, לשנות את המטרות שלהם, או להחליט עבורם מה הטוב ביותר בשבילם. אולם, יכול להיות שאם אנו נמנע מלנסות להפעיל לחץ שכזה על התמכרותו של מישהו אחר דווקא אז, אולי נוכל לעזור להם. הם יוכלו לגדול אם נאפשר להם להתמודד עם המציאות, מכאיבה ככל שתהיה. הם יהיו יותר מועילים, לפי ההגדרה שלהם, כל עוד אנו לא מנסים לעשות את זה עבורם. הם יכולים להיות הסמכות שלהם לחייהם, ובתנאי שאנו נהיה הסמכות רק לחיים שלנו. אם נוכל לקבל את כל זה, נוכל להפוך למה שאנו אמורים להיות: נושאי הבשורה, ולא נושאי המכור. רק להיום: אשלים עם זה שאני חסר אונים לא רק מול ההתמכרות שלי אלה גם מול זו של כל האחרים. אשא את הבשורה, לא את המכור.

נעממי5

New member
בוחרת בחיים../images/Emo24.gif

אני מאחלת לך החלמה מהרה, ושיבה הבייתה מוקדמת ככל האפשר ! את חסרה לנו.

למעלה