רשמים מיחידת הסיוע של בתי המשפט לענייני משפחה

רשמים מיחידת הסיוע של בתי המשפט לענייני משפחה

היות ומדובר ברשמים - הרי שזו נקודת מבט סובייקטיבית. מה גם, שפגשנו רק חלק מהצוות אז צריך לקחת את זה בחשבון.
יש להן כוונות טובות. טובות מאוד.
אבל צריך לשים לב.
במקרה שלנו, הצוות שפגשנו שם היה מוטה לצד החלש והפגיע. זה אומר סימפטיה ואמפתיה אבל גם עצות. אם אתם בצד הזה, אז זה יכול לשחק לטובתכם אם לא, שקלו היטב.
הן נטו לקנות את הסיפור של 'אני רוצה שלום בית' למרות שהוא יזם את הפרידה ויש לו זוגיות יציבה מקבילה לנישואין.
בהמשך לכך, נשאלתי שאלות לא אתיות כגון: יש לך מישהו. ברור היה שהוא זה שהעלה את החשד, אבל זה לא ממש לענין.

סייגים:
לא פגשנו את כל הצוות.
לא מדובר בכל יחידות הסיוע ואני מניחה שאיתנו זו היתה הדינמיקה ייתכן שעם אחרים הדינמיקה שונה.

שיהיה לכולנו בהצלחה!

מעצבן

נשמע ש"המסכן" קיבל הדרכה והכנה לפגישה ולחץ שם על כל הכפתורים הנכונים. כדאי לך להתכונן כי נראה שפניו לא לכיוון של לסגור הסכם בצורה קלה ומכובדת.

ברור שקיבל הדרכה...

מה שמפתיע בענין הוא ההתנהלות שלהן.

משום מה, חשבתי שהן מנוסות יותר ולא תפולנה כל כך מהר לבורות נראים לעין בלתי מקצועית בעליל...אז חשבתי.
הכנה היא תמיד דבר טוב. זאת הסיבה שכתבתי את ההודעה. מקווה שיסייע למי שצריך.

אותי הגישה הזאת מעצבנת

אפשר לזרום עם זה ולתמרן בחזרה או להתעמת איתן. לא יודע להגיד לך מה עדיף או מה הייתי אני עושה. כשאנחנו התגרשנו, לא היה את הישוב סכסוכים המטופש הזה.

בכל מקרה, תודה ששתפת את זה פה איתנו. בהחלט יש מה ללמוד. אנשים מקלים ראש בפגישות האלה ויכולים ליפול בפח.

גם אני

לא סובלנית לגישה כזו. למזלי, די מהר הבנתי מי נגד מי ואיך, כך שכל מה שנשאר זה להחליט על אסטרטגיה. כמו כן, אין מחויבות להשתמש בכל ארבעת המפגשים שהם מציעים. אפשר להסתפק באחד.

תראה, אני חושבת שיישוב הסכסוך הוא בהחלט צעד מבורך. סוג של מתנה שהמדינה מעניקה לאזרחים.בהתחשב שיש מעט מתנות כאלו, ובנסיבות של גירושין שיש בהם פוטנציאל לעוצמה גבוהה של קונפליקט - זה עשוי להיות מבורך. ליצור בקרה על גובה הלהבות ואולי להביא לידי פשרה במקום מלחמה. רק שצריך להיות עירניים. מאוד מאוד.
מקווה שאכן יסייע למי שצריך. נעזרתי פה רבות כקוראת ושמחה לתרום מעט.

אני סקפטי לגבי "מתנות" שהמדינה נותנת

בטח זאת.
אבל זה כבר דיון אחר.
טוב שהזהרת מפני בעיות אפשריות.

בהצלחה

למעלה