רשמים מצפיה במשחקי בייסבול (לראשונה) בטלויזיה

• פותח הנושא MOPO
  • פורסם בתאריך

MOPO

New member
רשמים מצפיה במשחקי בייסבול (לראשונה) בטלויזיה

לאחר מחקר לא קטן, התחלתי לראות משחקי בייסבול בטלויזיה. בגדול זה נחמד. אבל נשגב מבינתי כמה דברים שאשמח אם שחקן או צופה קבוע יסביר לי : 1) בשביל מה צריך את שחקני ה OUTFIELD? הם לא עושים כלום רוב המשחק, אפשר לעשות חוק שכדור שמגיע לאזור הזה אם הוא קופץ, זה 2 תחנות, אם או לא קופץ ולא חצה את הגדר השחקן נפסל, ואם זה חצה את הגדר זה HOME RU . 2) מה הקובצתיות במשחק הזה? כל אדם לעצמו כאן .. 3) מה יש למאמן לעשות בקבוצת בייסבול? הרי יכולת החבטה מוגדרת מראש של כל שחקן, מאמן לא יכול לשנות את זה, ככה שהכל על טייס אוטמט אין טקטיקות הרי. אז מה הוא עושה שם? 4) יש לי תחושה שרוב המשחק סובב סביב היכולות של ה PITCHER ןהחובט באותו רגע, ואת זה לא ניתן לראות כאשר אתה במגרש, אז מה עושים שם כל כך הרבה צופים ? תודה

JayneCobb

New member
כמה דברים...

שחקני ה OUTFIELD, למרות שזה אולי לא נראה ככה, משחקים תפקיד חשוב בתפיסת כל כדור שעובר את ה INFIELD...שחקן שחובט בכדור, והוא רץ בצורה סבירה (כלומר,לא מהיר במיוחד), שיודע שלקבוצה הנגדית יש שחקני OUTFIELD עם תותח במקום זרוע, עשוי להסתפק בבסיס אחד במקום שניים או שניים במקום שלושה, וההפך הוא גם נכון... אחד המהלכים הכי מרגשים בבייסבול הוא כדור קצר יחסית ל OUTFIELD ורץ שמנסה להגיע מבסיס שני הביתה...מהלך שלא יתאפשר אם אין שחקני אאוטפילד. 2) הקבוצתיות מתבטאת בשתי צורות - כשאתה חובט,אתה אומנם לבד, אבל אם יש מישהו על הבסיסים, התפקיד שלך הוא לרוב, בכל צורה שהיא, לקדם אותו הלאה, בין אם זה ע"י הקרבה, חבטה, או עמדת חבטה שמפריעה לקאצ'ר (לא בצורה פעילה כי זה אסור) לנסות לתפוס רץ שגונב בסיס. כשאתה בהגנה, שחקנים מסתמכים אחד על השני לגיבוי עמדות, אתה אתה בבסיס שני הולך לתפוס כדור, ה SS צריך לעבור למקום שלך כדי שיהיה לך לאן לזרוק אותו, וכך הלאה... 3) יכולת החבטה של כל חובט היא משהו אישי כמובן...אבל המאמן יכול להחליט אם הוא רוצה שהחובט יחבוט, יספוג את הזריקה כדי לאפשר גניבת בסיס, יעשה באנט ומה שלא יהיה...אם אתה מאמן של קבוצת הגנה, אתה יכול להגיד לפיצ'ר לזרוק בצורה מסוימת, להגיד לשחקני השדה לעמוד בצורה מסוימת בהתאם לנטיות חבטה של החובט, וכך הלאה... יש אין ספור תיפקודים למאמן... לגבי "אין טקטיקות"...זה משהו שניתן ללמוד עם הזמן, הפיצ'ר זורק בצורה מסוימת כי הוא יודע שהחובט בעל נטיות כאלו או אחרות, שחקני השדה גם עומדים בהתאם לסוג הזריקה שמגיע, וכ"ו... כמי שהיה רק ב 3 או 4 משחקים, ולכן אולי הידע שלי מוגבל קלות, ויהיו אחרים שיוכלו להגיד יותר טוב ממני... הרבה ממקומות הישיבה ביציע הם בעמדות נוחות לרוב, כך שניתן לראות את שחקני השדה, הפיצ'ר והחובט ומה שקורה ביניהם...כמובן שזה נעשה הרבה יותר קשה אם אתה יושב ב LEFT FIELD מרחק 350 FEET מהפיצ'ר, אבל הרבה מהצפיה בבייסבול היא חוויותית, הרבה יותר מסוגי ספורט אחרים... ללכת למגרש בייסבול זה לעשות יציאה של לפחות 4-5 שעות...בקיצור, יום כיף... תוסיף לזה את העובדה שישנם מגרשים שבהם כרטיסים זולים עולים פחות ממחיר כניסה לסרט...וקבילת בילוי משפחתי מושלם...

JayneCobb

New member
כמובן שכל מה שרשום כאן

הוא לדעתי בלבד...והידע שלי הוא לא הכי גדול בעולם...

MOPO

New member
הבנתי תודה, עוד כמה דברים :

אבל עוד כמה דברים: 1) החבטה של החובט היא דבר אקראי (כלומר לא ניתנת לשליטה ) אז מה יש למאמן לכוון ?(ההגנה לא יכולה לדעת לאן הולך כדור לעוף) 2) לגבי זה שהבייסבול הוא חוויה משפחתית נשמע לי מוזר :) אבל זה כנראה חלק מהתרבות האמריקאית 3) עדיין חסר לי בביסבול הקטע שקבוצה יכולה לדחוף חזק יותר \ להאבק חזק יותר, TEAM SPIRIT כזה, שפשוט לא קיים כאן, תקן אותי אם אני טועה .

JayneCobb

New member
תשובות

1) ברור שאי אפשר לדעת במדויק לאן תלך חבטה, אבל נטיות של חובטים הם דבר סטטיסטי, וברוב המקרים,מדויק...אם יצא לך לראות משחק של בוסטון למשל, יש להם חובט בשם דייויד אורטיז שידוע לשמצה בכך שכמעט כל הכדורים שלו הולכים לצד ימין, אז ההגנה נערכת לכך בהתאם... ובדיוק השבוע יצא לי לראות משחק שלהם שבו הוא חבט כדור לצד שמאל, והשדרנים היו כמעט בהלם...אז דברים מוחלטים אין,אבל בביסבול כמו שאולי כבר הבנת,משחקים על אחוזים וסיכויים... 2) זה לחלוטין חוויה משפחתית,תעיף מבט בשידור הבא ותראה כמה ילדים קטנים ומשפחות שלמות יש שם,ותבין... 3) אני מסכים שבניגוד לנניח כדורסל או כדורגל,העובדה שאתה נמצא לבד כל פעם שאתה חובט מפחיתה אולי ממידת היכולת שלך להפשיע בצורה ישירה על ההצלחה של חברך לקבוצה, אבל כמו שאמרתי... אתה בתור חובט צריך לקדם את הרצים,ולא משנה איך... ואחת הדרכים לעשות את זה למשל זה לחטוף כדור בצלעות...אז נסה לדמיין מה זה לחטוף כדור של 140 קמ"ש לצלעות,רק בשביל ששחקן אחר יתקדם 30 מטרים ואולי יביא לך נקודה, ותגיד לי שזה לא עושה אותך חבר קבוצה טוב יותר...רוח קבוצתית לא חייבת להתבטא רק במעשים על המגרש...

MOPO

New member
אגב אתה עונה לי מארצות הברית ? או שאתה בארץ ?

ומתי מתחיל משחקי הגמר? והקרבות בין מזרח למערב? ובעניין אחר, אך דומה, איך אתם משחקים בייסבול בשכונה? שאין בנמצא 18 אנשים לשחק איתם ? יש לך עצות למשחקים עם מעט משתתפים ? :)

JayneCobb

New member
אני לא בארה"ב, לצערי...

אם כן,הייתי הולך לראות הרבה יותר מ 3-4 משחקים... לגבי הפלייאוף - הוא מתחיל באוקטובר, וסדרת הגמר בסוף אוקטובר, תחילת נובמבר... לגבי משחקים בשכונה,יש אנשים אחרים שמשחקים הרבה יותר ממני, עדיף לתת להם לענות...

omri1234567

New member
לרוב הם זורקים 150+ קמ"ש , אבל יש קבוצתיות

מטורפת במיוחד על הספספל ואתה מעודד ועוזר מתחמם יחד הכול נעשה בבייסול יחד ברגע שאתה חבטת זה משפיע על החובט הבא , אומרים שבייסבול לאחר שיש היט אחד יבוא עוד היט ואז עוד היט אומרים שזה מדבק, אז נכון זה לא מדויק תמיד אבל יש בזה משהו יש השפעה על כל הקבוצה אחרי כל היט של מישהו אחרי ווק אחרי HBP זה משחק של ביחד לא יעזור.

omri1234567

New member
טוב כמה התייחסיות שלי לעניין:

1. בשביל מה צריך את שחקני האווט פילד? למרות שענו לך אני אחשוב שלא שאלת את זה בזילזול אחרת לי לא היה איפה לשחק בנבחרת כי אני משחק CF , וזו העמדה שאני הכי אוהב במגרש , עצם העובדה שאתה מסוגל לתפוס את הכדור ולפסול את השחקן זו הרגשה כיפית בנוסף אם הוא חבט את הכדור טוב ועשית עליו אחלה תפיסה ואתה מבאס לחובט את הצורה אתה עוזר לקבוצה שלך , אחלה עמדה CF אחלה תפקיד אווט פילד בכללי ותפקידם חשוב ומרובה, בנוסף תחשוב שאם נחבט כדור על הריצפה אבל שמתגלגל עד האווט פילד אם אין שם שחקן אותו חובט ירוץ על הבסיסים חופשי , וזו עוד סיבה שהאווט פילד שם למנוע ממנו לרוץ על הבסיסים ולהגביל אותו למספר הכי קטן של בסיסים שאפשר. 2. אין דבר כזה כל אדם לעצמו שחקן אחד לא יכול להחזיק קבוצה שלמה לאורך עונה שלמה אולי למשחק אחד ספציפי אבל צריך שתהייה שנה שלמה קבוצה שמשחקת יחד ועושה הכול יחד ושכולם יהיו ברמה מסויימת על מנצ לנצח כי אם יהיה כל אחד לעצמו הקבוצה הזו לא תצליח. 3. המאמן הוא כמעט הכי חשוב במשחק הוא קובע כמעט כל מה שאתה רואה שקורה במשחק לפעמים הוא גם מחליט במצבים מסויימים איזה פיץ יזרוק הפיצ'ר , מתי גניבות בסיס באנטים היט אנד ראן ועוד ועוד מלא דברים , וגם צריך לדעת מתי להשתמש בכול דבר. 4. מה עושים כל כך הרבה? אם הייתי יכול הייתי הולך כל יום למשחק זו החוויה זה להיות קרוב אליהם זה לראות כמה הם טובים באמת ואתה רואה במגרש בדיוק כמה טוב הפיצ'ר וכמה החובטים טובים רואים סבבה לגמרי טוב אלא אם אתה יושב באמת באיזה חור באיצטדיון אבל בסה"כ החוויה של להיות במשחק היא מדהימה זה אחד המשחקים המרגשים , זה מה שאני כל כך אוהב בו שקורה משהו הוא נורא מרגש ועוצמתי גם אם הוא קצר אבל שקורה קורה וזה משחק מדהים שבנוי הרבה על סטטיסטיקה והדברים הקטנים אבל ברגע שאתה יודע להעריך את זה זה המשחק שאתה הכי אוהב בעולם

MOPO

New member
תודה על התשובה.

ממש לא נשאלו בזילזול אלא להיפך מתוך עניין גמור. :) אני בהחלט מבין את מה שאתה אומר, וכבר לאט לאט הבחנתי שבייסבול יותר דומה לשח מאשר לספורט. כמו כן עניין הסטיסטיקה שבהרבה סוגי ספורט הוא רק נתון סתמי פה הוא חלק מהמשחק. אני גם צופה בכל משחקי ה NYY ומתחיל להנות מזה :) אני אחדד אולי את השאלה בנושא ה OUTFIELD : 1) זה ברור שצריך להגדיר משהו מהרגע שהכדור עבר את שחקני ה INFIELD, כרגע נ מצאים שם שחקני OUTFIELD, אבל מה שאני אומר זה כך : תחשוב על זה, איזה סוגי מצבים קיימים לכדור שעובר INFIELD 1) עף רחוק חוצה את הגדר ---> HOMERU 2) עף בקשת עד האמצע --> מידית נתפס והשחקן נפסל. 3) עף שטוח --> שחקן עושה בין בסיס אחד לשתיים. זהו ..אלה המצבים הקיימים, לפעמים (נדיר מאוד..) יש בילבול, או בלאגן ואז הרץ מנצל את זה אבל זה מצב נדיר. לכן אני שואל (ברור לי שכיף לשחק בעמדות האלה.. אבל מבחינת המשחק והפרקטיות שלו.) מדוע לא לקבוע : 1) כדור חצה גדר -> HOMERUN 2) עדור עף בקשת איטית לאזור ה OUTFIELD --> שחקן פסול 3)כדור שטוח לאזור הOUTFIELD --> השחקן מתקדם תחנה או שתיים תלוי במרחק. זהו. תקן אותי אם אני טועה :) 2) לגבי קובצתיות הכוונה שלי הייתה שאין איזה משהו מתואם שכל הקבוצה יכולה לעשות. בהתקפה למשל אין משהו ששחקני ההתקפה (במצב של חבטה ) יכולים לשנות אם הם בפיגור , הם לא יכולים "ללחוץ חזק יותר" (כמו כדורגל.. או כדורסל ) " לתת את הכול " וכו... בסופו של יוםפ עולה חובט ומקווה לטוב. 3)האם באמת יש עניין שכל פיטצר מכיר היטב את החובטים שמולו ויודע מה לתת להם ? (זה באמת עניין אותי) 4)זה כנראה עניין של תרבות והאהבת הקבוצת והכרה מעמיקה של הפרטים, כאשר צופה אקראי שסתם צופה במשחק לא מבין על מה הרעש. (אב לזה כבר הבחנתי לבד שככל שרואים יותר מבינים יותר ולומדים להכיר את הדברים הקטנים+ האמריקאים בפורומים הושנים עזרו לי להבין מה לחפש ומה לראות וזה לא רע בכלל! .)

BB FuNaTiC

New member
למה בכדורגל צריך שוער?

למה לא לקבוע שאם הכדור נבעט באזור הפינות, זה גול. אם זאת בעיטה חלשה או שטוחה, זה "נתפס"? מה ההבדל? האאופילד זה חלק מהמגרש. חלק שמותר לחבוט אליו את הכדור ולהתקדם. אתה פשוט טועה לגבי הסיטואציות שלך. יש המון מקרים שהכדור נחבט לאאוטפילד במיקום שההגנה לא יכולה להגיע אליו והחובט מצליח להגיע לבסיס שני או שלישי. בהרבה מקרים נוספים, הכדור אפילו לא נחבט חזק בכלל אבל בגלל המיקום של האאוטפילדרים, הכדור נפל ולא נתפס. זה ממש לא נכון להניח שכל כדור שנחבט באוויר לאאוטפילד ייתפס. הרבה תלוי באטלתיות וביכולות ההגנה של האאוטפילדרים ובמקום בו המאמן ממקם אותם. לא הבנתי למה "להניח הנחות" כשאפשר אשכרה לשחק את המשחק. למה צריך שחקני כדורסל על המגרש בכדורסל? אפשר לשחק בפלייסטיישן ולדמיין מה באמת היה קורה............... חחחחחח

JayneCobb

New member
לגבי 1 ו 3

לגבי הסעיף הראשון שלך... כנראה שעדיין לא יצא לך להתקל בהרבה ERRORS...דברים קורים בבייסבול... כדור שנראה תפיס לחלוטין נופל פתאום בגלל שהשחקן שהיה ליידו הסתנוור, או מעד...כדור הגיע עם ספין מסוים שמקשה על התפיסה... כולם דברים ראליסטיים לחלוטין, ולכן פסילה אוטומטית היא ממש טעות, כי אין כזה דבר "אוטומטי" בבייסבול... לגבי 3 - בהחלט...למרות שלרוב זה דווקא הקאצ'ר שזוכר את הנתונים של החובטים ומנחה את הפיצ'ר (או מקבל הנחיות מהמאמן אם מדובר במצב ספציפי) מה בדיוק לזרוק לכל חובט... הם יודעים שחובט מסוים אוהב FASTBALL, אז יתשדלו להמנע מזה, או מישהו שאוהב כדורים שקרובים אליו, אז יזרקו לו רק רחוק וכך הלאה...

למעלה