שאלה: אדנוקרצינומה

Ducati999

New member
שאלה: אדנוקרצינומה

היי, בדרך כלל אני כותב בפורום אופנועים. אוקיי, לאבא שלי מצאו אדנוקרצינומה במעי הגס (אני מקווה שאני מצטט נכון). הסיבה שביצעו קולונוסקופיה היא שאיזשהו סמן קרצינוגני עלה אצלו, והוא היה במעקב בעקבות סרטן ערמונית לפני כמה שנים שטופל בהקרנות. קבעו לו תור לניתוח בעוד שבוע מהיום (היום בו הובאו ממצאי הביופסיה). מה רמת הממאירות? מה תוחלת החיים? האם יש שינוי באיכות החיים כתוצאה מהסרת קטע מעיים? כמה מורידים? ארנון

adenocarcinoma

שלום השם מעיד על מקור האופיני של תא הסרטני או גרורותיו=מעי הגס. איכות החיים ותופעות לוואי מושפעים מאיפה הגידול וכמה מורידים.כעיקרון ניתן לחיות ללא מעי גס-תפקידו "לייבש" את הלכלוך הנוזלי שמופרש ממעי הדק.רמת ה"נכס" זה האם הגידול פרץ את דופן המעי והספיק לשלוח גרורות. על כל מקרה מאבק זה שם המשחק וממש לא סטטיסטיקה

תשובה

רק לאחר הניתוח יהיו לכם תשובות מדוייקות בעיקרון הכל תלוי במידת הממהירות ובהמצאות גרורות נוספות בגוף כמחצית מחולי סרטן המעי הגס אלו שאין להם גרורות נוספות - עוברים את הניתוח ומחלימים באופן מלא.ואולי אף עוברים טיפול כימותרפי מונע לצערי אלו מבינהם שיש להם גרורות נוספות בגוף סיכויי ההחלמה המלאה שלהם קטנים יותר בוא נקווה לטוב ושלא תצטרכו להגיע לכימותרפיה במידה ותצטרכו טיפול אונקולוגי פנה לאתר שוב ונמליץ לך על רופאים שירה

למעלה