שאלה בקשר לברזל

שאלה בקשר לברזל

היי, הגעתי השבוע לרופא המשפחה שלי במקרה והוא שלח אותי לבדיקות דם אחרי שהתברר לו שדיי הרבה זמן לא נבדקתי. רוב התוצאות הגיעו באותו יום (הייתי חולה אז זה נרשם כדחוף) והיו בעקרון תקינות. הבעיה שהרגע נכנסתי לאתר של הקופה לראות מה התוצאות של שאר הבדיקות והתברר לי שרמת הברזל שלי נמוכה בטירוף 12mcg/dl. והבדיקה מסומנת באדום עם הערה שהמעבדה חזרה כמה פעמים על הבדיקה כדי לעמת את התוצאה הנמוכה. תוצאות הB12 עוד לא הגיעו, אבל אני יכול להניח שהם נמוכות גם כן (הבנתי שיש קשר בין שניהם). השאלה היא עד כמה הנושא דחוף שאני מחר צריך להתייצב אצל רופא המשפחה מחר בבוקר? ובנוסף האם זה שבשלושה חודשים האחרונים אני דורש יותר ויותר שעות שינה כעשר שעות בלילה כשעד לא מזמן הייתי זקוק ללא יותר מחמש שעות בלילה לכל היותר (מה לעשות אף פעם לא הייתי עייף), ובכלל יש לי תחושת עייפות כללית שממש מוזרה לי בחצי שנה האחרונה. האם תופעות אלו קשורות לחוסר בברזל?

כנראה שכן זה קשור לברזל,

נסה לשלב בתזונה שלך יותר מאכלים שמכילים ברזל (+ שאר הויטמינים שנראו חסרים בבדיקת הדם, אם היו כאלה..) ממליצה ללכת לתזונאי שיתאים לך תפריט שמתאים לך ויראה לך פחות או יותר מה לאכול וכמובן ללכת לרופא לקבל חוות דעת.

למעלה