שאלה בקשר לכדורים

T נ י א ל

New member
שאלה בקשר לכדורים

יש מקום שאליו הלכתי לשחק, והכדורים שם היו כבדים יחסית לכדורים במקום הקודם. בנוסף לכך הם לא היו נוצצים, לא משנה כמה ניקינו אותם. הכדורים הקלים גם נטו יותר לקפוץ ולרוץ על השולחן. השאלה היא, מה יותר טוב? ואיזו חברה מייצרת כדורים קלים וכבדים? תודה מראש.

The Shunned One

New member
כל מה שאתה צריך לדעת

זה שהכדורים הם של חברת ARAMITH, בין אם זה סנוקר או פול. חפש את הלוגו שלהם באינטרנט. אם זה שלהם, זה אחלה כדורים ואיתם אתה צריך לשחק.

אה, אז יש רק חברה אחת טובה שמייצרת

כדורים? ואיפה הוא ימצא תלוגו שלהם הם הרי מוגשים בתבנית ביצים מפלסטיק...

9ball master

New member
יש מספר חברות אבל....

כשמדובר בכדורים איכותיים אז לארץ מביאים רק Aramith. על כדורי פול של aramith יש את הלוגו של החברה על הכדור הלבן אבל aramith מייצרים מספר דגמים ברמות איכות שונות ועל כולם יש את הלוגו.... ככלל אצבע, אם אתה מקבל את הכדורים בתבנית הפלסטית אז מדובר בכדורים מאיכות נמוכה ואם אתה מקבל את הכדורים בקופסת הקרטון המקורית שלהם אז מדובר בכדורים איכותיים... על הכדורי הפול האיכותיים יותר של ארמיט (super pro) המספרים מודגשים יותר

Anin17

New member
קופסא של aramith לא מעידה בהכרח על כדורים אמי

יש בארץ הרבה כדורים מתוצרת סין שמגיעים בקופסאות שהם העתק כמעט מושלם של aramith לזכותם יאמר כי הזיופים הללו הם ברמה יותר גבוהה מאיכות הכדורים הממוצעת המגיעה מסין (אפשר לראות שהם מבריקים יותר ובעלי ציפוי עמיד יותר) אך עדיין הם לא ברמה של aramith גם במועדונים לרוב מדובר בחיקויים סט שנקנה על ידי לקוח פרטי או מועדון ב-250-300 שקל לא יכול להיות מקורי בחיים! מחיר סט מקורי נע בסביבות ה-650 שקל

9ball master

New member
לא יודע באיזה מועדונים אתה מסתובב...

אבל המועדונים בתל אביב שמחזיקים מספר סטים של aramith super pro מחזיקים את הדבר האמיתי. לגבי מחירים, רק לסבר לך את האוזן: מכיוון שוב המועדונים הגדולים (לפחות באזור המרכז) לרוב הם בבעלות של יבואני הציוד אז המחיר שהם משלמים זה לא המחיר שהלקוח משלם.... super aramith pro tv edition - סט כדורי הפול המקצועי שמשמש לתחרויות שמצולמת לטלויזיה (עם לבן מנוקד וכדור 4 ורוד) עולה ליבואן באזור ה $100 שזה היום פחות מ 400 ₪ Aramith PREMIUM שזה הכדור ברמה הבינונית עולה ליבואן בסביבות ה $50 Aramith Premier - הסט ברמה הכי נמוכה (שניתן למצוא ברוב המועדונים בתל אביב) עולים ליבואן בסביבות ה $30

Anin17

New member
אני מדבר על מועדונים שאינם בבעלות היבואנים

רוב הכדורים שיגישו לך בקופסאות של aramith יהיו זיופים עקב הבדל המחירים הגבוה בין הזיוף למקור וההבדל שבקושי נראה לעין השאר יהיו כנראה אותם מס' מצומצם של הסופר פרו שמחזיקים אותם על מנת לתת מענה בליגות ובתחרויות סט כדורים בסין עולה בין 3-5 דולר זיוף של aramith עולה בסביבות ה-6 דולר הסטים הללו נמכרים במחיר ממוצע של 250-300 שקל בארץ (הכי זול שידוע לי עליו זה 150 אצל אחד מהיבואנים) כאשר הסטים המקוריים aramith premier ו-premium עולים החל מ-600 שקל

9ball master

New member
תשובה ../images/Emo26.gif

קרא את המאמר בנושא כדורי ביליארד נכון להיום ישנם מספר מועדונים שכבר התחילו להציע כדורים איכותיים יותר אך לא בצורה גורפת ועבור כל השולחנות (וגם לא לכל הלקוחות...) כדורי ביליארד אמורים להיות מבריקים, אם הם לא אז זה אומר שהציפוי שלהם נשחק (חוסר תחזוקה בציוד יאיץ את השחיקה) או שהם ממש מלוכלכים.... בעיקרון הכדורים הכבדים יותר הם הטובים יותר, זה מצביע על כך שהמבנה המולקולרי של החומר שממנו עשוי הכדור צפוף/דחוס יותר דבר המבטיח איזון "אמיתי" יותר של הכדור שיגרום לגלגול נכון יותר.

T נ י א ל

New member
דווקא עם הכדורים הכבדים

קשה לתת משיכה אחורה... זה יכול ללכת מקסימום חצי שולחן של 7 פיט בשיא הכוח והבאת מכה נמוכה מאוד. עם הכדורים הקלים, המבריקים והפחות דחוסים, נוטים ללכת אחורה בקלות רבה יותר. במכה חזקה של BACK הוא יכול לחזור 2 שולחנות של 10 פיט. גם המשחק יוצא הרבה יותר איכותי עם אותם כדורים. השולחן במועדון הוא משיש, שולחן 10 פיט חדש, שאיתו אני משחק עם הכדורים הקלים, ואצל מכר שלי 7 פיט מעץ, שאצלו כדורים כבדים. אולי זה המשטח זה שגורם לכדור ללכת אחורה במשיכה בצורה איכותית יותר?

9ball master

New member
השיש עושה את ההבדל!!!

אני ממש לא מתייחס לשולחנות עם משטח עץ.... הכדורים אצל מכר שלך נשמעים מאד שחוקים... כדורים שהם לא חלקים יוצרים חיכוך רב יותר ולכן ינועו בצורה איטית יותר.

למעלה