שאלה בקשר לצו ירושה

שאלה בקשר לצו ירושה

אבי נפטר לפני שנה ופנינו לעורכת דין לסדר צו ירושה .
אבא כתב בצואה להעביר לאימא שתחיה עוד הרבה שנים את כל הרכוש שלהם
אני ואחותי חתמנו על כך שאימא תקבל הכול .
אבל אח שלי לא מוכן לחתום הוא שכר עורך דין משלו, כי הוא בטוח שאם יחתום הוא לא יקבל כלום , רק אני ואחותי בסוף .
אח שלי קרא את הצואה וראה שרשום שהכול יעבור שוה בשוה לשלושתינו אבל הוא לא מוכן לקבל את זה ולשמוע .
ואימא שלי פוחדת , בגלל שאין צו ירושה היא מוגבלת בבנק בחשבון המשותף שלה ואבא , לא יכולה להשתמש בחסכונות וכ"ו ...
וגם אנחנו מוגבלים כהיום האחרון בחייה של אמא יגיע חס וחלילה רחוק מאיתנו , לא יהיה לנו גישה לחשבון הבנק של ההורים כדי לסדר את החלוקה של הכסף שישאר שם שוה בשוה , ולמכור את הדירה ולחלק בין שלושתינו .
העורכת דינית ששכרנו פשוט הרימה ידיים וטוענת שאין מה לעשות כרגע , היא דיברה עם אח שלי ואם העורך דין שלו במטרה להגיע לפשרה שיחתום אבל אח שלי לא מוכן בשום אופן .
מה עלינו לעשות ? אימא לא במצב טוב מבחינת בריאות ומאוד נלחמת בשיינים על אח שלי וגם אנחנו ...
לא מקובל עלינו מה שהיא אמרה העורכת דינית ששכרנו שפשוט הרימה ידיים וטוענת שאין מה לעשות כרגע ........
מה עוד ניתן לעשות .?

האם ישנה אפשרות חוקית שאחד מהילדים ייקבל צו ירושה גם במידה ושאר האחים/ות לא מסכימים לקבל צו ירושה?

צו ירושה

שלום רב.
משאלתך עולה כי ישנה צוואה לפיה אימך יורשת את כל רכושו של אביך, כך שאיני מבין מה בדיוק טענתו של אחיך.
את גם לא מבין מדוע אתם צריכים לחתום שהיא תקבל הכל אם כך נאמר בצוואה.

אלא אם כן את טועה ולא הושארה צוואה ואז כולכם יורשים.

אשמח אם תבהירי נקודה זו.

בהצלחה.

למעלה