שאלה בקשר לקבלת היתר לעובד/ת זר/ה

yairnatty

New member
שאלה בקשר לקבלת היתר לעובד/ת זר/ה

עד לפני כחודשיים היה להוריי מטפל זר עקב מצבו הסיעודי של אבי , לאחר פטירת אבי ז"ל המטפל הזר נאלץ לעזוב כי לאמא שלי
אין היתר להעסקת עובד השאלה שלי :

אמא שלי קיבלה במבחן adl שנערך לה לפני 3 שבועות שלוש נקודות adl + חצי נקודה על בדידות שזה שווה ערך ל 9.75 שעות
כל שבוע.

מתוך 3 הנקודות היא קיבלה חצי נקודה על נפילות , הלבשה , רחצה

לפני שבוע הגשנו ערר בכדיי לקבל חצי נקודה על השגחה בכדיי שהיא תוכל להעסיק עובד/ת זר/ה , האם בגלל חצי הנקודה על נפילות
והבדידות יש סיכוי טוב שיאשרו לה השגחה ?

הבאנו מכתב מהרופא שמצויין בו שיש לה שברים בידיים ובכתפיים עקב הנפילות וגם שהיא זקוקה לעזרה ברוב הפעולות

ראוי לציין שלא ביקשנו יותר שעות אבל מעניין אותי לדעת אם ביטוח לאומי קטנוניים או לארג'ים במקרה של בקשות של ניקוד השגחה ?

raanansh

New member
תשובה

יש סיכוי לקבל ניקוד על השגחה עקב נפילות בעיקר על בסיס תיעוד רפואי וחוות דעת של רופא מקצועי. כאשר מדובר בנפילות חוזרות, שאינן תוצאה של התקלות בחפץ, שהאדם אינו מסוגל לרכך או לשלוט, לא מסוגל לקום בעצמו לאחר מכן והתדירות שלהן חוזרת ונשנית, יש סיכוי טוב להשגחה.

אם אמך מעל גיל 85, אתה רשאי להגיש בקשה להיתר עבורה גם אם אינה עומדת בקריטריונית של ביטוח לאומי וזאת על סמך מסמכים רפואיים המעידים על כך כי זקוקה לסיוע והשגחה צמודים.

yairnatty

New member
הבאנו אישור מרופאת משפחה

הנפילות הם בעיקר בגלל אובדן שווי משקל פעם אמא שלי שברה יד ופעם נהיה לי סדק באזור הכתפיים ועוד נפילות שנגמרו בלי כלום , יכול להיות שטעינו שלא
הלכנו לרופא מקצועי לפני הערר והסתמכנו על הרישום של הרופאת משפחה.

בכל מקרה החצי נקודה שהיא קיבלה על נפילות במבחן adl לא מספיק משכנע ?

השאלה מה המדיניות של הביטוח לאומי האם הם יחסית מקלים כשמבקשים תוספת ניקוד ? לא ביקשנו תוספת שעות וגם הדגשתי להם את זה בערר
- שקל אחד נוסף המדינה לא תוציא מהכיס אם יאשרו לנו את החצי נקודה , ודרך אגב היא בת 82.

שלום וברוך בואך לפורום שלנו - שאלה

כמה זמן הייתה העובדת זרה אצלכם ? כי אם תקופה ארוכה - נוכל לשכנע את משרד הפנים לתת רישיון לאימא להחזיק את העובדת הזו - על אף גבוליות הניקוד - כיוון שהם מתחשבים במצב של התרגלות לנוכחות העובדת מצד בן זוג שעבר טראומה של מות בן זוג. ואז לא תצטרך להתחנן בפני ביטוח לאומי לעוד חצי נקודה

yairnatty

New member
זה היה עובד

העובד היה עם אבא שלי קרוב לשנתיים וחצי , היה לו כבר הסכם על הישארותו עם אמא שלי עוד
לפני שביטוח לאומי בדקו אותה אבל בגלל הדרישות המופרזות שלו גם בשכר וגם בתנאים אמא
שלי היתחרטה ושיחררה אותו לשלום עוד לפני התשובה של ביטוח לאומי לגבי הניקוד שלה.

האם בגלל הנסיבות היא יכולה כמו שאמרת להביא עובד אחר ללא קשר לתשובת ביטוח לאומי ?

יש נטיה במשרד הפנים להקל במקרים כאלה ?

לא ענית לי אם ביטוח לאומי נוטה להקל במבחני הניקוד ? כמו שציינתי אם ייתנו לאמא שלי חצי נקודת השגחה זה לא יעלה למדינה שקל יותר מעבר ל 9.75 שעות שהיא מקבלת , מצד שני אני יודע שיש למדינה אינטרס שלא תהיה הצפה של עובדים זרים.

raanansh

New member
קריטריון הבטל"א לצורך בהשגחה חלקית

זקן מוגדר כזקוק להשגחה חלקית כאשר ניתן להשאירו לבד לפרקי זמן מסוימים מבלי שיסכן את עצמו או את האחרים . ובהעדר השגחה ונוכחות של אדם אחר, עלול להגיע למצב של הזנחה קיצונית או חרדה ואי שקט משמעותיים.
מצ"ב קישור לתדריך לפיו מתבצעת הערכת תלות, עמ' 55 מתאר את הצורך בהשגחה חלקית ומה נבדק:
http://tinyurl.com/nhvuf8g

yairnatty

New member
תודה על המידע המקיף

דווקא נראה לי שדרך משרד הפנים נוכל לקבל אישור לעובד זר ,יותר בקלות כמו שצויין בשרשור - לפי הקריטריונים ביטוח לאומי נראים לי די קשים.

yairnatty

New member
אל מי ולאיפה פונים במשרד הפנים בכדיי לבדוק זכ

זכאות לעובד זר ?

יש כתובת ? טלפון ?

מה שאמרתי

תופס רק לעובד שהיה אתכם זמן רב - שנתיים במקרה שלכם - אם זה לא אותו עובד לא תהיה התחשבות - כיוון שלא עומדת לכם הטענה של התרגלות ופרידה שנוספת לנסיבות הטרגיות של אובדן בן הזוג.
לכן לא תוכל לקבל הקלה להחזקת עובד זר לאימא אלה אם זה אותו עובד שהיה.
ואז אתה חוזר לאופציה של החמרה מול ביטוח לאומי - שעליה עליך להילחם.

raanansh

New member
אפשרות נוספת שייתכן ואפשרית עבורך

בגלל שאמך מעל גיחל 80, ניתן להגיש החמרה כאשר רופא גריאטר יבצע את ההערכת התלות. זה אפשרי במידה ואמך שייכת לביטוח לאומי של טבריה, פתח תקווה, ירושלים, נהריה, רמת גן או באר שבע.

yairnatty

New member
תודה על התשובות - החכמתי מאד.

למעלה