שאלה בקשר לתזונה יום יומית

snowbol

New member
שאלה בקשר לתזונה יום יומית

שלום לכולם! אני בן 21 ,גובה 1.77 ומשקל 75 ק"ג... לפניי שבועיים התחלתי להתאמן בחדר כושר והדבר שהכי מציק לי זה שיש את ה"צמיגון" בבטן. עכשיו אני לא הולך לשאול איך לקבל קוביות כי זה פורום אחר, השאלה שלי היא מה צריך לאכול כדי לרדת במשקל (כ-5 ק"ג) או מאידך להפחית את כמות השומנים בגוף. אבקש כמה פרמטרים להתחשבות: הנני חייל, לכן אני די מוגבל לאוכל הצהל"י ברוב שלבי השבוע. אם מישהו יוכל לכתוב תפריט מומלץ להורדת כמות השומן בגוף/הרזיה אני אשמח...תודה מראש.

תשובות

באופן כללי, על מנת לרדת במשקל עליך לאכול פחות קלוריות ממה שאתה מוציא. עם הירידה במשקל, תפחת גם כמות השומן בגוף, אך גם מסת השריר. לכן, ההמלצה למי שרוצה לרדת במשקל, היא לתכנן זאת בחוכמה, כלומר לשלב פעילות גופנית לשימור (ואף להעלאה) של מסת שריר. כך תהנה מירידה *באחוזי* השומן בגוף, ותקבל מראה חטוב יותר. שלב פעילות אירובית עם עבודת משקולות, דרג למספיק חלבון בתזונה היומית שלך, ונוח מספיק. אני מציע לך גם לקרוא מאמרים "עקרונות בסיסיים לדיאטה", "תזונה לפני ואחרי אימון" בפורום זה + מאמרים מפורום חדרי כושר כמו "בטן שטוחה וקוביות". בנוסף, אתה יכול לעשות חיפוש בפורומים הנ"ל לפי מילות מפתח כמו "מאזן קלורי", "מסת שריר", וכו'. בהצלחה

למעלה