שאלה(דחוף)

מצב
הנושא נעול.

TalHai

New member
מה זאת אומרת?

שאלה(דחוף)
האם מיגדל אייפל מבנה אדריכלי?
מה זאת אומרת?
כל מבנה הוא מבנה אדריכלי.... כי כל מבנה (גם המכוער ביותר) תוכנן... מגדל אייפל נבנה ע"י האדריכל אייפל בפאריס עבור תערוכה חשובה שהתארחה בעיר בתחילת המאה

מגדל אייפל

מה זאת אומרת?
כל מבנה הוא מבנה אדריכלי.... כי כל מבנה (גם המכוער ביותר) תוכנן... מגדל אייפל נבנה ע"י האדריכל אייפל בפאריס עבור תערוכה חשובה שהתארחה בעיר בתחילת המאה
מגדל אייפל
הוא בעצם אנטנה לשידורי רדיו. כבר בזמן ההקמה היתה מהומה על כיעורו של המבנה אך ככל שחלפו השנים המגדל התקבע כאחד מסמלי פאריס ואתר תיירות מבוקש. המבנה הוא תכליתי לחלוטין, המתכנן לא התעסק עם "איך זה יראה" צורתו של המגדל נובעת מניצול אופטימלי של יציבות קונסטרוקטיבית של אגדי פלדה. בזמן הקמתו ועדיין הוא נחשב להישג טכנולוגי ללא תקדים.

*GormE*

New member
אני הבנתי

מגדל אייפל
הוא בעצם אנטנה לשידורי רדיו. כבר בזמן ההקמה היתה מהומה על כיעורו של המבנה אך ככל שחלפו השנים המגדל התקבע כאחד מסמלי פאריס ואתר תיירות מבוקש. המבנה הוא תכליתי לחלוטין, המתכנן לא התעסק עם "איך זה יראה" צורתו של המגדל נובעת מניצול אופטימלי של יציבות קונסטרוקטיבית של אגדי פלדה. בזמן הקמתו ועדיין הוא נחשב להישג טכנולוגי ללא תקדים.
אני הבנתי
שהוא נבנה עבור תערוכת קונסטרוציות מברזל כמבנה המרכזי ותוכנן לפרק אותו לאחר מכן, אולם השאירו אותו כי מאוד התלהבו ממנו, וגם בגלל ההישג

TalHai

New member
נכון אבל לא מדוייק

אני הבנתי
שהוא נבנה עבור תערוכת קונסטרוציות מברזל כמבנה המרכזי ותוכנן לפרק אותו לאחר מכן, אולם השאירו אותו כי מאוד התלהבו ממנו, וגם בגלל ההישג
נכון אבל לא מדוייק
המבנה אומנם נבנה עבור תערוכה אבל הצרפתים של תחילת המאה ה-20 לא יותר מדי התלהבו מהמבנה ואפילו קינו אותו "המפלצת" הסיבה שבגללה לא פורק לא מובנת... החיבה למגדל אייפל הגיעה רק בשלב מאוחר יותר

Jenny Thomas

New member
אז זה אומר שהוא מבנה אדריכלי או לא

מגדל אייפל
אז זה אומר שהוא מבנה אדריכלי או לא
הגדרה של מבנה זה מערך יציב של רכיבים, אבל הגדרה שי מבנה אדריכלי אני לא יודע לכן אני לא יכול להסיק ממה שכתבת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה