שאלה דחופה!

שאלה דחופה!

שמעתי הרבה המלצות על הסדרה אבל אני בן 12 ושאלתי: האם יש הגבלת גיל לשיר של אש ושל קרח?

אני הייתי אפילו יותר צעיר ממה שאתה

עכשיו שקראתי לראשונה את משחקי הכס ככה שלדעתי לא. אין הגבלת גיל. אתה רק צריך להרגיש מוכן לקרוא ספר מלא אלימות מין ושאר תועבות.

חחחחח..ממתי יש הגבלת גיל לספרים?

הספר הזה יכול להתאים לך.. יש בספר הרבה קטעי אלימות, אונס ושאר הירקות.. אני בטוח שבטלויזיה אתה רואה דברים יותר נוראים.. ד.א: אני מתחיל את סופת החרבות!! הידד..

מה, לא ראית?

כתוב על כריכת הספר "עד גיל 16 בליווי מבוגר בלבד"
...

כריכרכה

New member
אם נשליך את הגבלות הגיל מהטלוויזיה

לספרים אז מומלץ שתהיה בן 18 לפחות - כי הספר מכיל קטעי פורנוגרפיה קשים.

Envinyatar

New member
אבל אין טעם להשוות

משום שהגבלות הגיל למדיום חזותי מתבססות את הטראומה המיוחדת של ראיית דברים כאלו באופן גראפי וחי. אין מה להשוות את זה לקריאה בספר.

כריכרכה

New member
ראיית דברים כאלו באופן גרפי

נראה לי שמרטין מוודא שלא יוותר שום דבר לדמיון בתיאורים פורנוגרפיים קשים אלו, ואני עומד מאחורי דברי.

artist

New member
אני דווקא חושב שכן

אני התחלתי לקרוא את הספרים רק בזמן ואחרי שירותי בצבא. הושפעתי מאוד מהתיאורים החדים והמדויקים שבספרים. התיאורים של מעשי האלימות הרבים הם מאוד גראפיים. גם התיאורים המיניים לא מרומזים אלא מפורשים ממש. החוויה שבקריאה היא מאוד חזקה, לרעה וגם לטובה. סצנות מסוימות נשארו איתי הרבה אחרי קריאת הספרים. אני באופן אישי לא הייתי ממליץ לאדם שאינו בוגר מספיק לקרוא אותם. יש לי אחות בת 16 ואני מעדיף לתת לה לקרוא "רומח הדרקון" מאשר לחשוף אותה מיד לכל הטירוף הזה של שבעת הממלכות ומעבר להן. אתה רק בן 12 -- חכה קצת ותקרא דברים אחרים. יש לך חיים שלמים בהם תוכל לצלול למשחקי הכס. יש גם סיבה יותר פרקטית למה לא להתחיל עכשיו, והיא שהסידרה עדיין בתהליכי כתיבה, וזה עלול לתסכל, להיתקע באמצע העלילה ולחכות. למה לך? לא חסרות סדרות פנטזיה אפיות אחרות, עם התחלה וסוף. (אם כי, אמנם, סידרה ברמה הזאת קשה מאוד למצוא.)

Arya Stark

New member
תקרא את....

"כישור הזמן" בנתיים עד שתסיים כבר תהיה מבוגר מספיק כדי לקרוא את "שיר של אש ושל קרח"
סתם...עכשיו ברצינות... השיר זאת סידרה מאוד מאוד קשה לעיכול הייתי ממליצה לחכות איזה כמה שנים לפני שאתה מתחיל לקרוא אותה מן הסתם לסידרה אין הגבלה והספרנית לא תסתכל עליך כאילו לקחת את הגליון האחרון של איזה מגזין מלוכלך (ואולי היא כן...האמ...מחשבה מטרידה...) אז טכנית, כן אתה יכול לקחת את הספר מהספרייה אבל אם השאלה היא האם כדאי לך לקחת את הספר עכשיו ? אז התשובה היא לא...

אי אי!!! בלי בדיחות על הכישור...

אני ממש אוהב את סידרת מחזור כישור הזמן.. וילד..אני מציע לך להתחיל לקרוא את הכישור.. ברצינות.. אתה ממש תהנה ממנה.. חכה על שסידרת שיר של אש וקרח תסתיים..ואז תתחיל לקרוא אותה.. בינתיים יש לך המון ..המון סדרות לקרוא..

Ergil

New member
אני מציע לא לקרוא את קשקוש הזמן

אם שפיותך יקרה לך. יש גבול לכמה שטויות על בגדים ומכות בישבן אפשר לקרוא לפני שנמאס לגמרי.

למעלה