שאלה\דיון..

Carcass

New member
שאלה\דיון..

בעיקר לכמה חבר'ה שהיו פה בג'מייקה.. זה הרי ידוע שג'מייקה לא מקום בטוח במיוחד,במיוחד כנראה לא לאדם הלבן... השאלה שלי אם זה משפיע כלשהוא על הטיול...ובכלל מה היחס של הראסטאפרים בפרט והג'מייקנים בכלל?

תמונת מצב שלי..

אני הייתי בת 16, עם שתי אחיות שהגנו עליי, כל אחת מצד אחר! הן פחדו עליי ולא נתנו לי להסתובב לבד- אני מבחינתי באותה תקופה- רק להסתובב ובלי שום חשש. היום- אני אישית מפחדת להסתובב לבד ברחובות שם, אפילו ליד המלון! וזה מה שמעקב אותי בכללי לנסוע לשם! הפתרון היחידי שאני חושבת עליו הוא- או לנסוע קבוצה גדולה שחלקם יודעים את הסיכונים- או לנסוע עם "אבא" או "אח גדול" שהיה שם כבר, שיודע לאן לא להיכנס וכמובן שיודע איפה הדאנסים הטובים! אז.. מתארגנים כמה ונוסעים?! -כשף!

שים לב לחתימה שלך

כי היא המפתח לחוויה האמיתית של האי: סטריקלי גוד וייבס. מי שישדר פחד ויסגור את עצמו בחדר לא יהנה בשום מקום. אבל מי שיש לו וייבס, יעשו לו כבוד ומובטחת לו הנאה. האמת היא, שרוב הג'מייקאים לא יבינו למה ישראלי ממוצע מפחד במדינה שלהם, כשנופלים לו קסאמים ומחבלים מפוצצים אצלו אוטובוסים(העם מאוד אוהבים פוליטיקה ואקטואליה). אבל, אין מה לעשות, האי מקום עם הרבה אקשן. צריך להיות זהירים, בעיקר להיות חכמים ולא לשדר בילבול, להיות עם ביטחון. אבל לא יותר מדי עם ביטחון מצד שני הא? :) אני זכיתי ליחס נהדר באי בכל מקום שהגעתי אליו, אומנם הייתי שוקיסט שלושת רבעי טיול עוד מהמקום שאני נמצאע בו, אבל כמו בכל מדינה, פשוט חשוב לדעת שיש מקומות ויש מקומות, ויש אנשים ויש אנשים. העצה הכי טובה שקיבלתי ואני אציע אותה לכל מי שמגיע לאי פעם ראשונה לבד-לא לנחות בקינגסטון, אלא במו ביי, ולברוח משם ישר לנגריל. שם לחטוף את הכאפה הראשונית של להיות בג'מייקה ואחרי יומיים ככה של פינוק בחוף הכי יפה באי והצקות מפה ועד להודעה חדשה, להמשיך באי. אפשר גם לנסוע לאוצ'י ראיוס ממו ביי, אבל חבל לפספס את החוף של נגריל לדעתי. ובקשר לראסטות-לר תיתקל בראסטאפארים אוריג'ינל בכל מקום, הם חיים באיזורים שלהם-סיינט תומאס בעיקר. הרבכה מהם לא אוהבים את העיר וההתנהלות שלה(אני מדבר על קינגסטון). הרבה השתנה בקינגסטון מאז שנות השבעים. עיר די מלוכלכת, עם המון פשע, ומצד שני פשוט מדהימה-אני בכלל לא הסתכלתי על הלכלוך ברחובות רק הייתי בהלם מזה שאני בכלל שם... המון מסיבות, בעיקר של דאנסהול, קשה למצוא היום דברים שהם סטריקלי רוטס ופאונדיישן אבל גם זה יש מפעם לפעם. לסיום רק אתייחס למה שאמרת "ידוע שג'מייקה לא מקום בטוח במיוחד,במיוחד כנראה לא לאדם הלבן..." זה לא יותר מדי נכון. אני נסעתי במיניבוס בקינגסטון ושמעתי "White Rasta" מכמה אנשים שם, אבל זה לא אומר כלום. בקינגסטון ובג'מייקה בכלל חיים הרבה לבנים, איטלקים יש הרבה, יש סינים, יפנים, הודים. בקיצור זה לא הצבע שלך שיקבע איך יתייחסו אליך כי אם ההתנהגות שלך והרושם שתשדר.

Grand Master G

New member
מסכים עם שיידי ומוסיף הסתייגות

כמובן שצריך לבוא עם ביטחון, להוסיף חיוך, ואם אתה בעניין אז להשתדל לטעום קצת I-GRADE א-ב-ל... צריך לזכור שהניגוד בין הרוב השחור באי לעומת התיירים הלבנים הוא ניגוד בולט וחריף. יש המון מציקים שינסו למכור לך הכל מהכל וצריך לשים עין על מה שקורה מסביבך. הבעייה העיקרית היא שחלק מהתושבים מבקשים כסף בצורה קצת מאיימת מתיירים, והאמריקאים בדרך כלל פשוט נותנים מזומן בלי לחשוב פעמיים, ואז זה הופך למעין נורמה. רוב הפעמים פשוט סירבתי או טענתי שאין עליי כסף, אבל קרה לי שפעם אחת פשוט נתתי לג'מייקני 150 J שזה בערך 2 דולר רק כדי שיעזוב אותי, בגלל שהוא עצר אותנו באמצע הדרך חזרה ממסיבה וקלטתי שהוא מסטול לגמרי וזה יכול להגמר לא נעים. פעם אחרת ג'מייקני אחר ביקש כסף כי טען שגנבתי לו צמיד, והיד שלו כבר הייתה על הסכין שחיכתה להישלף ובמזל איזה אמריקאי התפרץ עליו בצעקות ואז עפנו משם. מה שאני אומר זה תבוא עם האנרגיות הכי חיוביות שיש, תחייך ותאהב את התרבות המדהימה הזו אבל אף פעם אל תהיה שאנן ותהיה מוכן לכל דבר שעלול לצוץ. וכדי שיהיה ברור - אפילו עם התקרית הלא כלכך סימפטית הזו, הייתי חוזר לג'מייקה בכל רגע נתון.

כמובן! ../images/Emo45.gif

אסור להיות שאנן מדי באי, להרבה אנשים נדמה שג'מייקה כולה סטלה וכולם מרחפים, אבל וואלה, הרוב המוחלט של הג'מייקאים לא אוהבים אנשים מרחפים. יש כאלה שזה סתם מעצבן אותם ויש כאלה שמנצלים את זה לרעה. הצקות יש כמעט בכל מקום באי, יש איזורים יותר נחמדים כמו טרז'ר ביץ' וסיינט אליזבת בכלל, וסיינט אן וסיינט תומאס שציינתי כבר לטובה, אבל גם שם יש האסלרים, ויש כאלה שיציעו לכם כל דבר שלא תחלמו עליו, ויבקשו כסף. אני אומר לא להיכנע לסחטנות, אבל אם רואים שאין ברירה אז לא לחשוב פעמיים. באי חשוב להיות עירני ויחד עם זאת משוחרר. זה דבר שאני לא אצליח להסביר אותו בדיוק אבל כל מי שיגיע לאי יבין אותו. ובדיוק כמו הבנאדם שמעליי הייתי עולה על המטוס הבא ליארד כמו כלום. לא שיש לי הרבה ברירות כרגע כן? אבל אני אחזור-ולהרבה זמן!

Carcass

New member
תודה לשניכם...

וכשף,אז תתכונני,אני עכשיו משתחרר עובד כמה חודשים וטס. :)

יאללה אחי.. אני בדיוק מסיימת..

סימסטר!! אין סיבה לא לנסוע
שיהיה ערב מהנה
-כשף!

Jamaica 4 life

New member
ואייי אפשר גם להצטרףף??../images/Emo42.gif ../images/Emo160.gif

תמיד תמיד רציתי לסוע אני מבטיחה להתנהג יפה

Jamaica 4 life

New member
כן:( אבל יש לי עוד 4 חודשיםם

it's now or never כי אחרי הצבא אני לא אוכל ואז בכלל זה אבודי-בודי

Jamaica 4 life

New member
כי אחר כך אני יהיה כבר...

אצל אחותי היא גרה בUSA אז לא יהיה זמן לג'מייקלנד
איזה כיף לךך תהנו!!!

נו, מה הבעיה? מארצות הברית-

לפני 4 שנים עלתה טיסה 350$, תשיגי לך דיל כזה וזהו!

Jamaica 4 life

New member
../images/Emo42.gif אבל כל הכיף זה...

ללכת עם חולי מוסיקה כמוך
מה אני ילך עם אחותי? חוץ מיזה היא לא בקטע של ראגיי אז לא נראה לי שהיא תבוא:-\

אחותי, אנחנו מדברות על משהו כמו

עוד שנתיים וחצי (+/-) חח שזה לא יטריד אותך מעכשיו!! יש לך אייסיקיו או מסנג'ר? אם כן- שגרי!
-כשף!

למעלה