שאלה חשובה לכולם

שאלה חשובה לכולם../images/Emo41.gif

קניתי אופני כביש (ספורט) של פיזו. אין לי מושג כמה אויר להכניס לגלגלים.יש שם מספר 700X22. תודה מראש

קטן

New member
תשובות

צריך להיות רשום כמה לנפח, בדרך כלל בין 100 ל 120 psi, מה שמביא אותנו לתשובה לשאלה השנייה שאת התשובה עליה אין לי במדויק, אבל זו מידה ללחץ האויר

לוק21

New member
psi זה היחידות מדידה של הלחץ.

בדר"כ רשום לחץ מומלץ ומקסימלי על הצמיג. אבל באופני כביש שמים בדר"כ בין 110 ל- 120 psi.

קטן

New member
../images/Emo22.gifובכן

אני ממליץ לנפח ללחץ של 100 אבל יכול להיות שבתחנת הדלק לא תצליחי להגיע ללחץ כזה, במצב כזה את יכולה ללכת לחנות אופניים(כל חנות) ולבקש לנפח, או לבוא אלי ואני אנפח לך את האופניים, או לקנות משאבה שיכולה להגיע ללחצים כאלו מקווה שעזרתי, וכמובן תתחדשי psi=Pounds/Square Inch

לוק21

New member
באמת צריך להיזהר בתחנות דלק, כי...

הלחץ שם לא מדויק, ואם הלחץ יהיה נמוך מידי, אז יהיו פנצ´רים.

oren_hershco

New member
רגע, זהירות ! ../images/Emo18.gif

אם הצמיגים ישנים וסדוקים, לחץ גבוה כזה יפוצץ אותם! את חייבת לעבור בחנות טובה, או אצל רוכב שמכיר קצת את הנושא. בדיקה שאת יכולה לבצע בעצמך: פשוט להסתכל על צידי הצמיג ולחפש סדקים קטנים. לחץ של 120PSI יכניע גם את הסדק הקטן ביותר. אורן

steiff

New member
PSI מול אטמוספירות

PSI משמעותו Pounds per Square Inch וזוהי יחידת מידה ללחץ. יחידות אחרות שמקובלות הן אטמוספירות ו BAR. זהו הכוח שמפעיל האוויר על יחידת שטח צמיג. מרבית מכשירי האוויר בתחנות הדלק הם בעלי תצוגה ב PSI או BAR או שניהם. ההמרה בין היחידות היא כלהלן: 1Bar=14.5PSI 1ATM=14.7PSI 100PSI=6.89Bar=6.8ATM לשם הבנה של סדרי גודל: צמיגי רכב ממלאים עפ´ר לרמה של 35PSI בערך. צמיגים של אופני שטח ממלאים עפ´ר לרמות שסביב 25-50PSI. צמיגים של אופני כביש ממלאים לרמות סביב 80-120PSI. חוק האצבע אומר שככל שהצמיג רחב יותר ננפח לחץ נמוך יותר. ככל שמשקל הרוכב גבוה יותר ננפח ללחץ גבוה יותר. זה נכון לגבי אופני שטח, כביש ואפילו לגבי מכוניות ומטוסים. על מרבית הצמיגים מופיע טווח הלחצים המומלץ לשימוש. אם היחידות לא ברורות תחזרי הנה ואני אסייע (יש עוד בערך 20 סגי יחידות לחץ מלבד אלו שציינתי פה, למרות שאלו לא משמשות לרוב לאופניים ורכב).

למעלה