שאלה חשובה

השליטה

New member
שאלה חשובה

אני מעוניינת להתנדב למשמר האזרחי, אבל חייבת לשאול כמה שאלות מישהו בעל סמכות לענות ובדיסקרטיות. אם יש מישהו כזה, אנא כתוב לתיבת ההודעות האישיות שלי, והשאר אי מייל או טלפון אליו אוכל להתקשר. תודה.

מתנדב

New member
שלום לך השליטה

היינו מעדיפים שתעלי את שאלותייך כאן, בכדי שכולנו נוכל לדוש בעניין. וכמובן נשמח תמיד לעזור בנוגע למשא"ז.

הסמל

New member
אז אני אשאל את השאלות במקום כל אלה

שחוששים לשאול או מתביישים אני לא אומר שזה שייך אלי או למשהו \ משהי אחרת אבל תענה בבקשה על כמה שאלות 1 האם בעיות רפואיות מפריעות להתקבל למשא"ז ? 2 האם הריון מפריע להתקבל למשא"ז 3 האם עבר פלילי אישי מפריע להתקבל למשא"ז ? 4 האם עבר פלילי משפחתי מפריעה להתקבל למשא"ז ? 5 האם חרדה ופחד ממגע בנשק מפריע להתקבל למשא"ז ? זו רק דוגמא לשאלות שאנשים חוששים ומתביישים לשאול ואני מצפה שהמתנדב יענה על השאלות כי בנתיים אני שומר לעצמי את התשובות

אני אענה לך על זה..

בעיות רפואיות מסוימות אכן מפריעות להתקבל למשא"ז. אבל, כשאת/ת ממלא/ת טפסי הרשמה למשא"ז, אתה חותם על ´ויתור סודיות רפואית´ ובודקים את התיק הרפואי שלך. במידה ויש מחלה מסוימת, שלדעת הגורמים הרשמיים תמנע ממך לבצע את תפקידך על הצד היותר טוב, לא תוכל להתקבל למשא"ז. (אבל תמיד אפשר לעשות עבודה משרדית! שזה לא פחות חשוב!!!) הריון לא מפריעה להתקבל למשא"ז אך המשא"ז לא מוציא מתנדבות בהריון לשטח. (לכן בהצלחה בלידה, אבל לאחר מנוחה של כמה חודשים אפשר לחזור לפעילות!) עבר פלילי אישי מפריע להתקבל למשא"ז כל עוד שזה בתחום השנתיים מיום הרשעה, ובתנאי שהעברה איננה חמורה (שוד/אונס/רצח/סמים) עבר פלילי משפחתית זה תלוי בנסיבות, בדרך כלל, כל אירוע נבדק לגופו. חרדה ממגע עם נשק, לא מהוה סיבה לא להתקבל למשא"ז היות ואפשר תמיד להצתוות למתנדב אחר שהוא נושא נשק (החושש מהנשק יחזיק את המכשיר קשר, או את הדוחו"ת סיור וכדומה).. מקווה שעזרתי לשרותכם תמיד Kיציק (ששרוט על המשא"ז!)

מתנדב

New member
בעיקרון אין לי הרבה מה להוסיף

ממה שKיציק לוי רשם לך, חוץ משני דברים שרציתי להוסיף, לגבי ההריון אם זה הריון מתחיל זה עדיין אפשרי להתנדב, אבל הריון שזה כבר בחודשים הגבוהים המשא"ז לא מוציא כבר לפעילויות. ולגבי העבר פלילי זה תלוי כי אם זה אונס או שוד או רמח, לפעמים זה יותר משנתיים מיום ההרשעה, אבל זה הכל תלוי, ולא מחייב כלום לא.

לגבי רצח/אונס/שוד. לא משנה

כמה זמן עבר. לא מקבלים מתנדב כזה, ולא משנה עם הוא ישב על זה, או שהוא קיבל חנינה. עברה כזו נרשמת במחשב המשטרתי לצמיתות. ואחרי עבירה כזו, לא יעזור לך בית דין.

השליטה

New member
תודה למי שענו ולמי ששאלו ../images/Emo140.gif

מכאן אמשיך מול מפקד המשמר באזור מגורי. שמרו על עצמכם.

למעלה